BURSA'DA GAY YAŞAM - EŞCİNSELLER İÇİN BURSA REHBERİ


Dikkat:
Bu web sitesinde yer alan bazı yerler işletmelerinin doğrudan onayı olmadan sadece duyumlar üzerine listelenmiştir ve burada bahsedilen diğer mekanlar da koşulsuz olarak eşcinsel yada eşcinsel dostu mekan olmak durumunda değildir. Özellikle ziyaretçiler tarafından bildirilen yerlerle ilgili bilgilerin doğruluğu kesin değildir. Ayrıca web sitesinde halen yer alan bilgilerde elimizde olmayan değişiklikler olmuş olabilir. Verilen bilgilerin ne kadar güncel olduğunu anlamak için belirtilen tarihlere dikkat edilmesi tavsiye olunur.  Bunlara dikkat edilmemesi halinde buradaki bilgileri kullanırken yaşayacağınız sorunlar için site yönetimi sorumluluk kabul etmemektedir. Mekanlar ile ilgili düzeltme yapmak isteyenler, yeni mekanlar bildirmek isteyenler ve bu sitede yer almak istemeyen mekan sahipleri bize form sayfası yolu ile bildirebilirler.
 

GENEL BİLGİLER

Bursa Koza Han

Eski Bursa

Uludağ'da bir otel

 

Bursa'da Eşcinsel Yaşam:
Eşcinsel ünlüleri ile meşhur Bursa'da belirgin gay mekanlar yoktur. Son olarak Gökkuşağı örgütünün 2007 yılında yapmayı planladığı dayanışma yürüyüşüne gösterilen tepki de kanıtlamaktadır ki, metropoller hariç eşcinsellik ülkemizde gizli kapaklı yaşandığı sürece kabul edilmektedir. Yine de bu şehirle ilgili bildiğiniz eşcinsel oluşum, internet sitesi, dayanışma grubu yada eşcinsel yada travestilerin gittiği birahane, kulüp, hamam gibi mekanları yada park gibi gezinti yerlerini bize bildirerek, bu sayfayı doldurmamıza yardımcı olabilirsiniz.

REHBERİMİZE KATKIDA BULUNUN:
Bursa'da yaşıyor yada daha önce bulundu iseniz eşcinsel yaşamla ilgili genel yorumlarınızı bize form sayfası ile iletin, burada yayınlayalım.

Bursa'nın Eşcinsel Yaşamı hakkında Yorumlarınızı iletiniz

 

Aşağıda "Beğen" düğmesine basarak eşcinsel arkadaşlık ve bilgi paylaşımı amacı ile kurulan Facebook sayfamıza katılın. Böylece siz de yorumlarınızı ekleyebilir ve diğer üyelerle iletişime geçebilirsiniz.

Sayfamıza katılmak ve içeriğini görebilmek için önce Facebook hesabınıza giriş yapın
 

İsterseniz de aşağıdan, sadece bu websayfasını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

BARLAR VE KULÜPLER


Bursa'da Gay Barlar ve Kulüpler:

Daha önce bu bölümde bir site ziyaretçisi tarafından bildirilen bir kafe sahibinden aşağıdaki gibi saçma sapan ve nefret dolu ve üstelik yasalara ve anayasaya aykırı bir mesaj aldığımız için sayfadan sildik. Lütfen kendi bölgenizdeki mekanlar hakkında bilgi verirken çok seçici olunuz, ve mümkünse mekan sahiplerini onayını alınız. Eşcinsellere nefretle yaklaşan şahsiyetlerin mekanlarının reklamını boşuna yapmayalım. Eşcinselliğe bazı cahil insanların nasıl yaklaştığını göstermek için gelen mesajı aynen yayınlıyoruz:
"Sitenize sahibi olduğum Cafe Gay mekanı olarak eklenmiş. Bunu şiddetle kınıyorum.Ve bu yazının bu sayfadan hemen kaldırılmasını istiyorum.Benim işletmenin kapısından içeri giremezler bu şekildeki şahsiyetler. Bu yazının kaldırılmaması halinde ve bundan sonrada işletmemin adının bana sorulmadan buralara eklenmesi durumunda maddi ve manevi tazminat için mahkemeye başvuracağım."

Biz yine de bu kategoriye dahil olabilecek diğer gay yada gay-dostu yerler hakkında bilgi sahibi olanların yada rehberimizde yer almak isteyen mekanların form sayfamız vasıtasıyla bize ulaşmalarını bekliyoruz.

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

KAFE VE RESTORANLAR


Bursa'da Gay Ağırlıklı Kafe ve Restoranlar

GAYLE CAFE
Address:
Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Nilüfer, Bursa.
Basında da yer alan mekan bir site ziyaretçisi tarafından sitemize şu şekilde bildirilmiştir:
"Ocak ayının 3.haftasında açılacak açılışa ünlülerde destek verecektir Bursa 2010 yılında bu mekanla coşacak marjinal bir mekan Bursa'da çok gay ve lezbiyen olmasına rağmen bir bay lezbiyen kafe yoktu onu karşılamaya yönelik açılıyor tüm bursa halkına duyurulur" (05 Ocak 2010)

Bursa Gayle Cafe ile ilgili Vatan Gazetesinde çıkan haber için tıklayınız


Bursa'da Gay Dostu Kafe ve Restoranlar.


King's Burger Cafe
Adres: Altıparmak Caddesi, No:64, Osmangazi (merkez ilçe) Bursa.
Bu mekan bir site ziyaretçisi tarafından aşağıdaki şeklide bildirilmiş olup, bilginin doğruluğu ve mekan sahibinin yaklaşımı net olarak bilinmemektedir.

"Çok güzel bir mekan her gece çok rahat oturabileceğin hoş bir mekan iki katlı ve de gaylara ve travestilerin rahatlıkla sabah akşam oturabileceği nezih bir mekan 24 saat açık olması çok güzel" (17/08/2009)

Not: Bursa'nın ünlü caddelerinden olan Altıparmak Caddesi Bursa Stadyumuna oldukça yakındır. Bursa Spor taraftarlarının şehirdeki gay & travesti yürüyüşüne yaptıkları saldırı bu mekanın yerini bu nedenle ilginç kılmaktadır. 

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

EŞCİNSEL DOSTU MEKANLAR

 

Bursa'da Gay Dostu Mekanlar

Aşağıdaki yerler gay mekanlar değildir. Bir site ziyaretçisi tarafından internet üzerinden mesaj yolu ile bildirilmiş olup, doğrulukları kesin değildir. Mekan sahipleri burada yer almak istemezlerse form sayfası aracılığı ile bize ulaşabilirler.

-----------------------------------

Mesaj Tarihi: 20/01/2012
Mekan :Chaos Club
Adresi :Kükürtlü yolu üzerinde, kültür park karşısında. Altıparmak Bursa. Bursa
Telefonu :02242211163
Yollayanın Mesajı: "Bar, dansing, gece kulübü. Gay dostu olmasa da gaylerin takıldığı mekanlardan - 23:00-05:00 arası açık. Eğlenceli,kopmalı, coşmalı, ayrımcı olmayan hoş insanların takıldığı hoş bir mekan. Tavsiye ederim."
-----------------------------------

Mesaj Tarihi: 13/07/2008
Mekan: Q Plus
Adres: Kültür Park içi, Altın Ceylan Tesisleri
Yollayanın Mesajı: "Özellikle Hande ve Kemal konserlerinde tüm gay'lerin el ele tutuşabildiği rahat modern bir kulüp."

Mesaj Tarihi: 13/07/2008
Mekan: Clup S
Adres: Kültürpark içi, İpekiş girişi
Yollayanın Mesajı:"Daha önce burada bir parti yapıldığını duymuştum. Gay dostu bir yer olduğu kesin"

Mesaj Tarihi: 13/07/2008
Mekan: Mahfel Kafeterya
Adres: Setbaşı Köprüsü üzeri, Şehir Kütüphanesi karşısı
Yollayanın Mesajı:"Gayet elit ve modern insanların takıldığı bir yer olduğundan gay'lere ters gözle bakılmayacak rahat bir mekan. Gay'ler sıkça takılıyor"

Mesaj Tarihi: 13/07/2008
Mekan: Leman Kültür Bursa
Adres: Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu'nun arkasında kalan bir mekan
Yollayanın Mesajı:"Leman Kültür'ün ismi Bursa'da gay'ler tarafından çok tercih edildiği için; Bursa'nın gay barı olmaya aday şeklinde esprisi yapılıyor"

Bu mekan hakkında diğer yorumlar:
"Ziraat Bankası arkası. "Leman" diye kime sorulsa gösterilecek bir yerde, Heykel'de. Genellikle gay'lerin gittiğine dair duyumlar aldığım ki eşcinsel arkadaşlarımızla takıldığımız bir yerdir içeri girdiğinizde bir kaç erkeğin size baktığını hemen hissedebileceğiniz bir yerdir" 06 Eylül 2010


Yeni yerler bildirmek, mevcut yerler için düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

SİNEMALAR


Bursa'da Eşcinsellerin Gittiği Sinemalar:
 

Dikkat: Aşağıdaki mekanlar gay mekanlar değildir ve bu mekanlarla ilgili bilgilerin çoğu internet üzerinden gelmiş olup doğruluğu kesin değildir. Bu mekanlar işletmelerinin onayı olmadan sadece duyumlar üzerine listelenmiştir. Burada yer alan mekanlar dahilinde herhangi bir ilişkiye izin verilmez, sadece eşcinsellerin cinsel kimliğinden dolayı rahatsız edilmeyecekleri ve başkaları ile tanışabilecekleri yerlerdir. Mekan sahipleri burada yer almak istemezlerse, form sayfamız yolu ile bildirebilirler. 

YAZICIOĞLU SİNEMASI
ADRES : Altıparmak caddesi Yazıcıoğlu iş hanı yanındaki aradan aşağı doğru inerken solda.
MÜŞTERİ PROFİLİ: Ağırlıklı olarak bear ve bear-severler (Ayılar)
GÖNDERENİN MESAJI : "Bu mekana gitmedim sadece duyumlarımdan ibaret. Ama gay'lerin takıldığı bir mekan olduğu kesin." Mesaj Tarihi: 04/09/2007

Diğer Yorumlar:

Bursa'daki Yazıcıoğlu Sineması için düzeltme yapmak istiyorum. Burası artık kapandı daha doğrusu bina yıkıldı yerine başka bir inşaat yapılıyor" (02 Eylül 2011)

Yeni yerler bildirmek, mevcut yerler için düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

HAMAM VE SAUNALAR


Bursa'da Eşcinsellerin Gittiği Hamam ve Saunalar.

Dikkat: Aşağıdaki mekanlar gay mekanlar değildir ve bu mekanlarla ilgili bilgilerin çoğu internet üzerinden gelmiş olup doğruluğu kesin değildir. Bu mekanlar işletmelerinin onayı olmadan sadece duyumlar üzerine listelenmiştir. Burada yer alan mekanlar dahilinde herhangi bir ilişkiye izin verilmez, sadece eşcinsellerin cinsel kimliğinden dolayı rahatsız edilmeyecekleri ve başkaları ile tanışabilecekleri yerlerdir. Mekan sahipleri burada yer almak istemezlerse, form sayfamız yolu ile bildirebilirler.

KARA MUSTAFA PAŞA BÜYÜK KAPLICA
Adres: Kaplıcalar, Bursa
Gönderenin Mesajı : "Özellikle bear (eşcinsel ayılar) ve bear-severlere tavsiye edilebilir. Bu mekanı sık sık ziyaret ederim. Her ne kadar gay dostu bir yer olmasa da genelde tercih edilen bir yer. Burada sadece tanışılıp çok küçük yaramazlıklar yapılabilir. Mekan sahibi ve görevlilerinin dikkatini çekmemeye dikkat edilmelidir. Akşam saatleri 20:30 dan sonra daha sakin olmaktadır" (04/09/2007)

ÇEKİRGE KAPLICA HAMAMI
Adres: Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu'nun arkasında kalan bir mekan
Gönderenin Mesajı: "Sıkça gidilen, özel odalarında bulunduğu, partner bulmak için olmada da sadece hamam olarak da kullanılabilecek bir mekan. Fiyatları oldukça ucuz" (13/07/2008)

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

Aşağıdaki linkten Facebook sayfamızı beğenerek siz de yorumlarınızı iletebilir, diğer üyelerle iletişime geçebilir ve hatta yepyeni arkadaşlılar kurabilirsiniz. İstanbul ve Türkiye'nin bütün şehrinden gay mekan sahipleri de bu sayfaya katılarak güncel etkinliklerini anında üyelerimize duyurabilirler. Sitelerimizde olduğu gibi Facebook sayfamızda da pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır

 

EŞCİNSEL GEZİNTİ YERLERİ & PLAJLAR


Bursa'da Eşcinsel Gezinti Yerleri
Eşcinsel gezinti alanları yani "çark" yerleri eşcinsellerin özellikle dikkatli olması gereken yerlerdir. Buraları keşfeden kötü niyetli kişiler eşcinsellerin cinsel zaaflarından yararlanarak onlara her türlü zararı verebilirler !

*Bursa Kültür Parkı
Özellikle akşam saatlerinde gölün etrafındaki yerler eşcinsellerin ve ilgili kişilerin görülebileceği yerlerdir.
Kültür park havuzunun yanındaki banklar da bir site ziyaretçisi tarafından tavsiye edilmiştir. (14/01/2009)

*Bursa Parkı
Ulu Camii yanındaki park ve civardaki yeşillik alanlar akşamları eşcinsellerin buluşma yerlerindendir.

*Yeşil Çay Bahçesi
Çay bahçesi ve civarındaki parklar da az da olsa Bursalı eşcinsellerin rağmen ettiği mekanlardandır.

Aşağıdaki yerler bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiş olup, doğrulukları kesin değildir.

 

*Merinos Parkı

Kültür Parkın civarı anan yolun karşısında yer almaktadır. Google Haritası
Yollayanın Mesajı: "Bahar Tıp Merkezinin yanındaki park spor aletlerin oraları. Güzel bir mekan, ben keşfettim, sıkıntı olmuyor yani...Özelikle gece 24:00 - 05:00 arası"
Mesaj Tarihi: 14/09/2012
 

*Osmangazi Metro ve Kent Meydanı
Yollayanın Mesajı: "Eski garajın yerine yapılan yeni kent meydanı ve yanındaki metro alanı yeni buluşma yerleri olarak kullanılıyor. "
Mesaj Tarihi: 19/05/2009

*Tophane yamaçları
Yollayanın Mesajı: "Gece ava çıkmak isteyen Altıparmak üzerindeki Tophane yamaçlarında dolaşabilir. Yalnız, karanlık ve ıssız köşeleri olduğundan dikkat edilmesi tavsiye olunur"
Mesaj Tarihi: 13/07/2008

*Metro Parkı
Osmangazi Metro istasyonunun arkası. Bahar Tıp Merkezinin Karşısı.
Genelde saat 22:30'dan sonra, daha çok, bear (ayı) ve bear-severlerin takıldığı bildirilmiştir.
Mesaj Tarihi: 04/09/2007

*Havuzlu Park
G.Osman Postanesinin yanındaki park.
Genelde travesti ve ayı gay'lerin takıldığı bildirilmiştir.
Mesaj Tarihi: 04/09/2007


Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

LEZBİYEN MEKANLAR


Bursa'da Lezbiyen Mekanlar, Dernekler, Gruplar, İnternet Kaynakları
Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.

Yahoo Türkiye Lezbiyen Grubu
Bu gruba üye olarak Bursa'da yaşayan yada ziyaret eden yabancı lezbiyenlerle tanışabilir, Bursa ile ilgili bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizcedir.

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

TRAVESTİ & TRANSSEKSÜEL


Bursa'da Travesti ve Transseksüel Mekanlar, Dernekler, Gruplar, İnternet Kaynakları

Kısa adı Bursa Gökkuşağı olan Bursalı travesti ve transseksüeller tarafından başlatılan oluşumun 2006 tarihinde bir dernek kurma girişimi olmuş ancak eylül 2007 başında dernek başkanı transseksüel ve bazı üyeleri çok değişik suçlamalar yanında fuhuş yaptırmak ve çete kurmaktan gözaltına alınmışlardır.

Bursa'da Transseksüel Gezinti (Çark/Cruising) Bölgeleri:

*Bu bilgi bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir.
"Bursa, Çekirge'de Kükürtlü dolmuş durağı yanı ve basket sahası çevresi. Geceleri av için çıkan travesti ve transseksüel bazen de gay kılıklı kişileri görebilme olasılığı çok yüksek. Bazen çok iyi tiplerde denk gelebiliyor özellikle gençler arabalarıyla tur atıyorlar. Mesaj Tarihi: 19/05/2009

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

GAY DOSTU İŞLETMELER


Bursa'da
Gay Dostu İşletmeler ve Şirketler.

HAREM EROTİK SHOP
Adresi : Altıparmak Cd. No:14 Yüksel Kardeşler Pasajı No:59 Osmangazi, Bursa
Telefonu : 0224 2252246
Web Adresi : http://www.haremerotik.com
Aktiviteler : Erotik ürünler satış.
Müşteri Profili : Sahibi gay dostu heteroseksüel işletme
Faaliyet Saatleri : 09:00-21:00
Mesaj Tarihi: 21 Ekim 2010

18 ALTIPARMAK EROTİK SHOP
Adresi : Altıparmak Caddesi . Petek İşhanı, No:39 K:1 D:1, Bursa, Türkiye
Telefonu : 02242205116
Web Adresi : http://www.altiparmakshop.com
Aktiviteler :Erotik Shop Ürünleri
Müşteri Profili : Sahibi gay dostu heteroseksüel işletme
Faaliyet Saatleri : 10:00 ile 21:30 arası
Mesaj Tarihi: 13 Ocak 2010
 

BELGİN AĞDA SALONU
Adresi : Çırpan Mah.  Altıparmak Sokak, Hacılar Apt. No:51/A Osmangazi, Bursa
Telefonu :0224/252 19 22
Web Adresi : Facebook Sayfası
Aktiviteler :
Müşteri Profili :Travesti ve Transseksüel Ağırlıklı
Faaliyet Saatleri :10.00 - 21.00 arası
Mesaj Tarihi: 16 Eylül 2011

Ek Yorumlar: Ben buraya 3 sefer gittim mekan sahibi bir bayan yalnız çalışıyor. Gizliliğe de önem veriyor çok iyi ağda yapan fiyatı da çok ekonomik olan bir yer. (8 Mart 2012)

Bu kategoride eşcinsellere yönelik hizmet veren ticari kuruluşlara yada pazarlanan ürününün içeriğine bakmadan eşcinsel dostu şirketlere ait bilgilere ücretsiz olarak yer verilecektir. Özellikle Bursa'da eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik hizmet veren spor salonları, güzellik merkezleri, mağazalar, sağlık ürünleri veya erotik ürünler satan kuruluşlar burada yer almak isterlerse bize form sayfası ile ulaşabilirler.

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

İNTERNET KAYNAKLARI


Bursa'da Eşcinsellere Yönelik Internet Kaynakları

Bu kategoride Bursa'da eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik içeriği bulunan web sitelerine, internet gruplarına ve eşcinselleri ilgilendiren haberlere ait linklere yer verilecektir.

Yahoo Gay Grubu
Bu gruba üye olarak Bursa'da yaşayan yada ziyaret eden yabancı eşcinsellerle tanışabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizcedir.

Bursa Eşcinsel Haberler:

Bursa'da Eşcinsellerin Yürüyüşü Tepkiler Yüzünden İptal Edildi (Ağustos 2006)
Bursa Gökkuşağı Derneğinin valilikten izin alarak gerçekleştireceklerini açıkladıkları "1. Bursa Türkiye Eşcinseller Buluşması" Bursa Spro taraftarı oldukları ileri sürülen bir grubun engellemesi nedeni ile iptal edildi. Eşcinsellerin etkinlik için belirlediği Setbaşı'nda toplanan 500 kişilik grup "Burası Bursa, burdan çıkış yok, Bir avuç ibne, dua edin polise" gibi saldırgan sloganlar atarak derneğe yürüdü. Polis bina çevresinde  sıkı güvenlik önlemleri almak zorunda kaldı.

Bursalı Eşcinseller Örgüt Kurma Suçlaması İle Gözaltına Alındı (Eylül 2007)
Sorgulamalarının tamamlanmasının ardından “suç işlemek için örgüt kurma, örgüt yönetme, örgüte üye olma, örgüte yardım etme, fuhşa teşvik etmek, fuhuş için yer temin etmek, müstehcenlik, çocuk pornosu, kasten yaralama, gasp, hürriyeti tahdit ve hırsızlık” suçlarından adliyeye sevk edilen zanlılar tutuklandı.

Bursa'da 300 Kişiye Polis Zoru İle Frengi Tedavisi (Eylül 2007) 
Bursa’da "fuhuş çetesi" kurdukları iddiasıyla tutuklanan 12 travestiden 6’sında frengi hastalığı saptanınca, bu kişilerin ilişki kurduğu yaklaşık 300 kişinin polis zoruyla tedavi ettirilmesi gündeme geldi. Bursa Cumhuriyet Savcılığı, travestilerle cinsel ilişkiye girdikleri anlaşılan 300 kişi hakkında, hastalığı eşlerine veya başka kişilere bulaştırdıkları iddiasıyla "yaralanmaya neden olmak" suçlamasıyla yasal işlem başlattı.

Yani kısaca hukuken eşcinseller arasında bile cinsel ayrımcılık yapılarak pasif/kadınsı olanlar suçlu, aktif/biseksüel olanlar ise normal (!) erkek kabul edilip mağdur olarak nitelendirilmiş oldular.

Yeni haberler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

EŞCİNSEL HAKLARI VE DERNEKLER


Bursa'da Eşcinsel Dernekler ve Eşcinsel Haklarını Savunan Oluşumlar

Bursa'da resmi bir eşcinsel dayanışma örgütlenmesi bulunmamaktadır. Bu konuda sorun yaşayanlar internet yada telefon yolu ile KAOS GL yada Lamda İstanbul a ulaşabilirler.

Türkiye'de Eşcinsel Hakları İle İlgili Genel Bilgiler İçin Tıklayınız

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

Aşağıdaki linkten Facebook sayfamızı beğenerek siz de yorumlarınızı iletebilir, diğer üyelerle iletişime geçebilir ve hatta yepyeni arkadaşlılar kurabilirsiniz. Türkiye'nin her şehrinden gay mekan sahipleri de bu sayfaya katılarak mekanlarını tanıtabilir ve güncel etkinliklerini anında üyelerimize duyurabilirler. Sitelerimizde olduğu gibi Facebook sayfamızda da pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır. Ayrıca, profillerinde pornografik fotoğraf kullanan kişilerin üyeliklerine de son verilecektir.

Aşağıda "Beğen" düğmesine basarak eşcinsel arkadaşlık ve bilgi paylaşımı amacı ile kurulan Facebook sayfamıza katılın. Böylece siz de yorumlarınızı ekleyebilir ve diğer üyelerle iletişime geçebilirsiniz.

Sayfamıza katılmak ve içeriğini görebilmek için önce Facebook hesabınıza giriş yapın
 

İsterseniz de aşağıdan, sadece bu websayfasını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

ANA SAYFAYA GİT