Gay Fethiye- Eşcinsel Mekan ve Bilgi Paylaşımı

Fethiye Gay Bar Kulüp Hamam


Dikkat: Bu web sitesinde yer alan yerlerin çoğunluğu işletmelerinin doğrudan onayı olmadan, duyumlar üzerine listelenmiştir ve koşulsuz olarak eşcinsel yada eşcinsel dostu olmak durumunda değillerdir. Ayrıca web sitesinde halen yer alan bilgilerde de bize ulaşmamış değişiklikler oluşmuş olabilir. Özellikle web sitesinin ziyaretçileri tarafından bildirilen yerlerin doğruluğu kesin değildir. Verilen bilgilerin ne kadar güncel olduğunu anlamak için varsa belirtilen tarihlere dikkat edilmesi önerilir. Bu uyarılara dikkat edilmemesi durumunda web sitesinde bulunan bilgileri kullanırken yaşayacağınız sorunlar için site sahibi ve yönetimi hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir. Mekanlar ile ilgili düzeltme yapmak isteyenler, yeni mekanlar bildirmek isteyenler yada bu sitede yer almak istemeyen mekan sahipleri bize iletişim sayfamız yada Facebook sayfamız aracılığı ile ulaşabilirler..  

Bu web sitesinde küfür, pornografi̇ yada kanunlara aykırı her hangi̇ bir içeriğe yer verilmemekle birlikte sayfalarda yer alan bazı bilgiler 18 yaşından küçükler için uygun olmayabilir.


 
Fethiye'de Gay Barlar ve Kulüpler

Elimizde kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.

Fethiye'deki Diğer Popüler Bar ve Kulüpler

Aşağıdaki mekanlar resmi olarak gay yada gay-dostu mekanlar değildir. Bu bar ve kulüpler genel anlamda Fethiye'nin en popüler bar ve kulüpleri olup, Fethiye'yi tatil amaçlı ziyaret edenlerin nerelere gideceğine dair fikir vermek amacı ile listelenmişlerdir.

Club Fullia (Eski Mango Bar)
Adres: Hamam Sokak No: 29,   Fethiye, Muğla.
Web: Facebook.com & Youtube.com
Türkçe canlı müzik yapılan küçükçe bir gece kulübü. Zaman zaman gay şarkıcıların da program yaptığı bilinmektedir. Özellikle gençler tarafından tercih edilmektedir. Sahipleri tarafından resmi bir kabul olmamakla birlikte gay-dostu bir mekan olarak kabul edilebilir.


Deep Blue Bar
Adres: 27 Hamam Sokak,  Paspatur, 48300 Fethiye
Web: Tripadvisor.com.tr Facebook.com
Fethiye'nin barlar bölgesi Paspatur'da bulunan ve genelde yabancı müsterilere hitap eden bir bardır.
Facebook.com/deepbluebarfethiye

Buzz Beach Bar
Adres: Ölüdeniz, Fethiye - Google Harita
Web: Facebook.com
Ölüdeniz sahilinde bulunan barlar arasında en iyilerinden biri. Ağırlıklı olarak genelde yabancı müşterilere hitap eden bir barlardan.

Revolution Bar & Club
Adres: Hisar Caddesi, Öludeniz, Fethiye - Google Harita
Web: Facebook.com  & Youtube.com
2013 yılında Ölüdeniz Hisarönü'nde açılan ve benzeri uluslararası kulüplere rakip olma iddiasında bulunan bar & kulüp. Sezonda sabah 05:00 e kadar açık oluyor.


Eski Bar
Adres: Hisarönü, Fethiye, Muğla - Google Harita
Web: Facebook.com/
Fethiye merkezden 4 km kadar uzağındaki Hisarönü'nde, La Mediteranee'nin yanında yer alan erken saatlerde gidilebilecek, Karaoke de yapılan bir mekandır.

Vip Dance bar
Adres: Belceğiz Mah. Çarşı Cad, No: 11, Ölüdeniz, Fethiye
Web: Facebook.com  &  Youtube.com
Ölüdeniz, Belceğiz'de bulunan cafe, bar ve kulüp olarak hizmet veren popüler mekanlardan.


Fethiye'de Bulunan Gay Dostu Mekanlar

Aşağıdaki bilgiler internet yolu ile elimize ulaştığı için doğruluğu kesin değildir. Bu mekanlar gay ağırlıklı yerler değildir ve sahiplerinin bilgisi / onayı olmaksızın sitemizde yer almaktadırlar.

Talk of The Town / Hisaronu
Address: Cumhuriyet Caddesi,  Hisarönu, Fethiye, Mugla Province - Google Harita
Web: Tripadvisor.com/ Facebook.com
Dünyanın değişik şehirleri yanı sıra Marmaris'te de bir şubesi olan ve özellikle bölgede yaşayan İngiliz ve yabancı turistlere hitap eden, drag queen show'ları ile meşhur uluslararası eğlence mekanı.

Swallows Restaurant
Adres: Ölüdeniz, Fethiye, Muğla/Türkiye. - Google Harita
Web: Facebook.com / Swallows
Yabancı bir site ziyaretçisi tarafında gay-dostu bir mekan olarak 2009 yılında bildirilmiştir. O zaman Hisarönü'nde yer alan mekanın 2011 de Ölüdeniz'e taşındığı bilgisi de ayrıca gönderilmiştir. Ölüdeniz'de sahile doğru inen ana yol üzerinde birkaç yüz metre içerde yer almaktadır.

The Boyz - Kısmet Bar - Bu mekan Kapanmıştır.
Adres: Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi karşısı, Fethiye, Muğla..
Bir süre sitemizde yer alan bu mekan bulunduğu sıradaki tek katlı binalar depremde hasar gördüğü sebebi ile belediye tarafından yıkılmış olup, sahiplerinin yeni bir yer açıp açmayacağı henüz belli değildir. (Mayıs 2016),
Fethiye'de iki İngiliz beyefendi tarafında işletilen Kısmet bar bize ilk olarak Hollandalı bir site ziyaretçisi tarafından gay-dostu bir bar olarak bildirilmiştir. Limanda gezinti bölgesindeki büyük mavi binanın yakınlarında yer almaktadır. Sahipleri İngiliz olduğu için genellikle yerleşik ve turist olarak gelen İngilizlerin dışında bir o kadar da Türk müşterisi vardır. Doğal olarak eşcinsel müşterileri genelde gözle görünür bir sayıda değildir.


Fethiye'de Eşcinsellerin Gittiği Sinemalar.

Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır. 

Fethiye'de Eşcinsellerin Gittiği Hamam ve Saunalar.

Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır. 


Diğer Hamamlar
Fethiye'de herhangi bir gay yada gay-dostu hamam/sauna yoktur. Buraya gidip sadece hamam sefası yapmak isteyenler için yöredeki nadir hamamlardan aşağıdaki mekanı tavsiye edebiliriz.

Old Turkish Bath (Türk Hamamı) Burası gay mekan değildir.
Adres: Hamam Sokak, Paspatur, Fethiye - Google Haritası
Web: Facebook.com/
16. Yüzyılda Yavuz Selim tarafından yaptırıldığı bilinen tarihi bir hamamdır. Fethiye'nin tarihi binaların ve barların yoğun olduğu Paspatur bölgesinde, limana ve restore edilen antik tiyatroya akın bir yerde yer almaktadır.

Kaya Hamamı - Burası gay mekan değildir.
Adres: Garaj karşısı, Fethiye. -  Google Haritası
Otobüs terminalinin civarında bir yerde yer alan nispeten daha az turistik ve Fethiye'nin yerlilerine de hitap eden bir hamamdır. Burası da yukarıda bahsedilen hamam gibi özellikle eşcinsellere yönelik hizmet veren bir mekan değildir. Sadece hamam deneyimi yaşamak isteyenler tarafından denenebilir.


Fethiye'de Eşcinsel Gezinti Yerleri

Dikkat: Eşcinsel gezinti alanları yani "çark" yerleri eşcinsellerin özellikle dikkatli olması gereken yerlerdir. Buraları keşfeden kötü niyetli kişiler eşcinsellerin zaaflarından yararlanarak onlara her türlü zararı verebilirler !

Fethiye'de belirgin bir gezinti alanı yoktur. Ancak akşam saatlerinde merkezdeki park, marina civarındaki rıhtım boyu ve gündüz turistik eşya satan dükkanların ve gece barların yoğunluğu nedeni ile genelde kalabalık olan Paspatur bölgesi arkadaş bulma olasılığı olan gezinti bölgeleridir.

Ziyaretçi mesajları:
"Uğur Mumcu Parkı DSİ tesisleri Yanında. Özellikle akşam saatlerinde gay'lerin takıldığı bir mekan." (06 Ocak 2011)Fethiye Bölgesi Gay Dostu Plajları

Tahmin edileceği gibi Fethiye'de bilinen eşcinsellerin yoğun olarak takıldığı bir plaj bölgesi de bulunmamaktadır. Zaten Fethiye şehr merkezinde yüzmek için uygun plaj yok gibidir. Fethiye merkeze en yakın plaj bölgesi olan Calış Plajı boyunca zaman zaman gay'lere rastlamak mümkün olabilir. 2,5 km uzunluğundaki bu kumlu plaj boyunca pek çok restoran, kafe ve bar da yer almaktadır. Fethiye'den Çalış'a sık aralıklarla minibüs bulabilirsiniz.

Kelebekler Vadisi muhtemelen bölgeye gelen yerli ve yabancı eşcinsellerin ve hatta lezbiyenlerin en çok tercih ettiği plaj bölgesidir. Kelebekler Vadisi'nde çadır yada bungalov denilen mini ahşap evlerde konaklama olasıdır. Kelebekler vadisine günlük tekne turları ile ulaşılabilir ancak tekneler burada kısa süreli kalmaktadırlar. Bunun dışında Ölüdeniz'den dolmuş tekneler de bulabilirsiniz. Kelebekler Vadisine minibüslerle ulaşmak için de Fethiye yada Ölüdeniz'den kalkan Kabak Koyu'na giden dolmuşlara da binebilirsiniz. Bu durumda kelebekler vadisine inmek için yokuş aşağı yarım saati geçen zorlu bir doğa yürüyüşü yapmak durumundasınız, ki bu da macera seven bazı kişiler için eğlenceli olabilir. Bu arada minibüsle 20 dakika uzaklıktaki Kabak Koyu da Kelebekler vadisinin benzeri bungalov türü kalacak yerleri olan daha sakin bir koydur. Kabak Koyuna ulaşmak için yine minibüsün son durağında indikten sonra zorlu bir 45 dakikalık iniş ve tırmanış yapmanız gerekir. Koya ulaşabilmek için kırmızı işaretli taşları takip etmezseniz kaybolabilirsiniz.

Fethiye'nin en popüler sahili doğal olarak dünya çapında ünlü Ölüdeniz kıyılarıdır Denizin içine yapay bir gölet gibi girmiş bu lagün Akdeniz'e incecik bir boğazla bağlıdır, ve dolayısı ile dalgalardan korunaklıdır. Ölüdeniz kumsalı güneşlenmek için mükemmel bir kum tabakası ile örtülüdür. Ölüdeniz yine bölgeye tatile gelen yerli ve yabancı eşcinsellerin en çok rağbet ettikleri sahil bölgesidir. Bu arada Ölüdeniz'in yerleşim merkezindeki plaj hariç olan bölgesine girişler ücretlidir.

Fethiye civarında bulunan günlük olarak ziyaret edilebilecek diğer plaj bölgeleri Patara, Belceğiz, Gemiler Adası (minibüsler Kayaköy'den geçer), Kötürümsü, Katrancı Koyu, Günlük ve Göcek'tir.

Uzak olmasına rağmen Patara Plajı da eşcinsellere rastlanılması en olası plajlardandır. Plaja ulaştığınızda denize yüzünüz dönük olarak sağ tarafınıza doğru bir süre yürüyüp kum tepelerini geçtikten sonra karşınıza çıkacak ıssız bölgede tek tük de olsa çıplak güneşlenen yerli ve yabancı turistlere rastlayabilirsiniz. Burası gay arkadaşların özellikle tercih ettiği bölüm olup gayri resmi olarak "çıplaklar plajı" olarak da bilinmektedir.

Bu arada Fethiye'ye gelenlerin plaj bölgesi olmasa da Saklıkent'e uğramamaları da bir kayıp olur. Bütçesi müsait ve biraz da cesaretli olan arkadaşlara ise Ölüdeniz'e gittiklerinde yamaç paraşütünü denemelerini kesinlikle önermekteyiz. 

Yorumlar:
"Kelebekler Vadisi Eşcinsellerin rahatsız edilmeden iyi bir vakit geçirebileceği bir yer/ Akşamları barda yerli ve yabancı misafirlerle canlanıyor. Hem çadırınızda hem de bungalovlarda burada geceleyebilirsiniz." (05 Kasım 2009)Fethiye'de Lezbiyen Mekan, Grup, Dernek ve İnternet Kaynakları

Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.

Yahoo Türkiye Lezbiyen Grubu
Bu gruba üye olarak Fethiye'de yaşayan yada ziyaret eden yabancı lezbiyenlerle tanışabilir, Fethiye ile ilgili bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizce'dir.Fethiye Trans Mekan, Grup, Dernek ve İnternet Kaynakları
Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.Fethiye'deki Gay Dostu İşletmeler

Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.
Bu kategoride eşcinsellere yönelik hizmet veren ticari kuruluşlara yada pazarlanan ürününün içeriğine bakmadan eşcinsel dostu şirketlere ait bilgilere ücretsiz olarak yer verilecektir. Özellikle Antalya'da eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik hizmet veren spor salonları, güzellik merkezleri, mağazalar, sağlık ürünleri veya erotik ürünler satan kuruluşlar burada yer almak isterlerse bize form sayfası ile ulaşabilirler.


Gay Dostu Ölüdeniz Symbola Beach Otel.
İşletme onaylı eşcinsel dostu Ölüdeniz Symbola Beach Otel. Fethiye, Ölüdeniz plajına çok yakın ağaçlar içinde bir konumda bulunan butik otel gay ve lezbiyen müşterileri de ağırlamayı amaçlamaktadır. Benzersiz taş mimarisiyle çam ve zeytin ağaçlarının arasında yer alan bu otel, güzel Ölüdeniz Plajı'na sadece 300 metre mesafededir. Kayaköy Köyü 9 km, Fethiye'nin merkezi 12 km uzaklıktadır. Dalaman Havalimanı ise 65 km mesafededir.
Turkey Gay Hotels
 

Gay Dostu Oteller

Diğer Fethiye Otelleri - Anında Rezervasyon

Ne yazık ki, Fethiye'de başka gay dostu olan herhangi bir otel bulunmamaktadır.. Ancak dünyanın en büyük otel rezervasyon sistemlerinden biri olan Agoda ile yaptığımız anlaşma ile artık Fethiye'deki bütün otelleri bir arada görebilecek, fiyatına, kalitesine ve konuk puanlamasına göre sıralayabilecek ve ücretsiz iptal seçenekleri ile anında rezerve edebileceksiniz.
İnternet Kaynakları

Bu kategoride Fethiye'de eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik içeriği bulunan web sitelerine, internet gruplarına ve eşcinselleri ilgilendiren haberlere ait linklere yer verilecektir.

LGBT Turkey Facebook Grubu
Bodrum dahil bütün Türkiye'deki eşcinsel dostu etkinlikleri takip edebilir, arkadaş edinebilir ve kendiniz de paylaşımlarınızda sayfaya katkıda bulunabilirsiniz.

Yahoo Gay Grubu (İngilizce)
Bu gruba üye olarak Bodrum'da yaşayan yada ziyaret eden yabancı eşcinsellerle tanışabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizce'dir.

Not: Fethiye'ye özel açtığımız etkinlik sayfamızı Facebook yönetiminin baskıları yüzünden kapattık. Ayrıtılar için ilgili imza kampanyamıza tıklayınız (Türkçe metin alttadır)


Fethiye Eşcinsel Haberler:


Gay Sevgiliden Fethiye'de Evlenme Teklifi (Vatan - 6 Ağustos 2009)
MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'ne tatile gelen Hollandalı gay çiftten 29 yaşındaki Michel Brand, sevgilisi 30 yaşındaki Dirk Van De Net'e evlenme teklifi yaptı. Net de, sevgilisini öperek teklifini kabul etti. Birlikte pasta kesen gay çift, gelecek yıl Hollanda'da ünlü yıldızların da katılacağı büyük bir parti düzenleyerek evleneceklerini söyledi. Fethiye'ye daha önce birçok kez tatile gelen ve bu yıl birlikte olduğu gay sevgilisini de yanında getiren Hollandalı Michel Brand, sevgilisi Dirk Van De Net'e evlenme teklifinde bulundu. Flamingo Restoran'da düzenlenen kutlamayla gay sevgilisine evlenme teklifi yapan Brand, sevgilisinden öpücükle `evet' yanıtını aldı. Gay çift restoran tarafından düzenlenen kutlamada konfetiler eşliğinde pasta keserek mumları üfledi. Restoranda yemek yiyen diğer turistler de alkışlayarak, gay sevgililerin mutluluklarına ortak oldu.
 
Kısa Sürede Kapanan Fethiye Yakaköy'deki Otelin Açılış Haberi (Hürriyet - Kasım 2005)
"Türkiye'de sadece gay'lere (eşcinsellere) özel, çıplaklığa izin veren bir otel açıldı. Eşcinsellerin tatil cenneti Mikanos'a meydan okuyan Fethiye'deki Likya Garden Hotel, Hafta Sonu dergisinin bu haftaki sayısına konu oldu. Otelimizde, sevgilinizle baş başa, rahatsız edici bakışlardan uzak, romantik bir ortamda gay gay'e süper bir tatil geçirebilirsiniz...Bu ilginç davet, Fethiye'deki Hotel Likya Garden'a ait. "

Fethiye'deki Gay Otelle İlgili Habere Belediye Başkanı'nın Tepkisi (Aralık 2005)
"Fethiye'de herhangi bir gay oteli bulunmamaktadır. İlçemizde ‘Likya Garden' adında bir otel de bulunmamaktadır. Gerekli inceleme yapılıp doğruluğu denetlenmeden yapılan bu yayınla ilçemiz yanlış tanıtılmış, Fethiye halkı incitilmiştir. İlçemiz, Mikonos Adası'na alternatif değildir. Doğal ve tarihsel güzellikleri yönünden zaten eşsizdir. Basının görevi, halkı doğru bilgilendirmektir. Hiç araştırma yapılmadan, asılsız yazıların yayımlanması, sorumlu gazetecilik ilkesi ve basın ahlakıyla bağdaşmamaktadır."


Fethiye'de Eşcinsel Dernekler

Fethiye'de Bu kategoriye uygun bir oluşum bulunmamaktadır.
Son yıllarda Türkiye'deki pek çok LGBTİ dayanışma platformları oluşturmuştur. Üniversitedeki dernek ve öğrenci grupları dahil Türkiye'de faaliyet gösteren tüm LGBT dayanışma örgütlerinin listesi İçin aşağıdaki linklere göz atınız:

İlgili Linkler:
Türkiye'deki LGBTİ Örgütlerinin Tam Listesi için Buraya Tıklayınız
Türkiye'de Eşcinsel Hareketin Geçmişi ve Genel Bilgileri için Buraya Tıklayınız
Türkiye'de Eşcinsel Hakları İle İlgili Genel Bilgiler İçin Buraya Tıklayınız 


Fethiye'de Eşcinsel Yaşam

Bu bölümde Fethiye'de yaşayan LGBT arkadaşların yaşadıkları sorunları, Fethiye'deki eşcinsel hayatla ilgili genel değerlendirmeleri içeren yorumlara yer vereceğiz.

Fethiye doğal, tarihsel ve kültürel güzellikleri ile göz kamaştıran bir turizm merkezidir. Fethiye'de gay'lere hitap eden bar, kulüp gibi mekanlar yoktur, ancak benzeri turistik kasabalarda olduğu gibi Fethiye de yaz aylarında yerli ve yabancı eşcinsellerin tercih ettiği destinasyonların başında gelmektedir. Fethiye ayrıca Yakaköy'de 2005 yılında açılan ve Türkiye'nin ilk gay oteli olarak nitelenen işletme ile Türkiye'nin eşcinsel tarihinde yerini almıştır. Ancak ne yazık ki yerli basının otelle ilgili bilinçli yada bilinçsiz yaptıkları kışkırtıcı haberler ve bunun üzerine üzerine gelen baskılar nedeniyle işletme çok kısa bir zamanda kapanmak durumunda kalmıştır. Fethiye bunun dışında Temmuz 2006'da Kabak Koyu'nda KAOS GL tarafından düzenlenen Türkiyeli bütün eşcinsellere açık "Gökkuşağı Yaz Kampı"na da ev sahipliği yapmıştır. Fethiye son yıllarda başta İngilizler olmak üzere bir kısmının gay olduğu da bilinen yabancılarında yerleştiği bir kasabadır ve bu nedenle eşcinseller için de uygun bir atmosfere sahip olduğu söylenebilir.
 YEREL HABER, ETKİNLİK VE DUYURULAR


Bu şehirle ilgili haber ve etkinliklere yer vereceğimiz bu bölümde siz de yorumlarınızı Facebook, Twitter, Google+ hesaplarınız üzerinden yada anonim olarak paylaşabilirsiniz. Sayfalarımızda pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır.

 

 

Türkiye LGBT Mekanlar Rehberi

İlgili şehirlerdeki eşcinsel yaşam ve gay mekanlar hakkında bilgi almak için şehir isimlerine tıklamanızı rica ederiz.

Adana   *   Ankara   *   Antalya   *   Bodrum   *   Bursa   *   Eskişehir   *   Fethiye   *   İstanbul   *   İzmir   *   Kuşadası   *   Marmaris   *   K.Kıbrıs   *   Diğer