Gay Bodrum- Eşcinsel Mekan ve Bilgi Paylaşımı

Bodrum Gay Bar Kulüp Hamam


Dikkat: Bu web sitesinde yer alan yerlerin çoğunluğu işletmelerinin doğrudan onayı olmadan, duyumlar üzerine listelenmiştir ve koşulsuz olarak eşcinsel yada eşcinsel dostu olmak durumunda değillerdir. Ayrıca web sitesinde halen yer alan bilgilerde de bize ulaşmamış değişiklikler oluşmuş olabilir. Özellikle web sitesinin ziyaretçileri tarafından bildirilen yerlerin doğruluğu kesin değildir. Verilen bilgilerin ne kadar güncel olduğunu anlamak için varsa belirtilen tarihlere dikkat edilmesi önerilir. Bu uyarılara dikkat edilmemesi durumunda web sitesinde bulunan bilgileri kullanırken yaşayacağınız sorunlar için site sahibi ve yönetimi hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir. Mekanlar ile ilgili düzeltme yapmak isteyenler, yeni mekanlar bildirmek isteyenler yada bu sitede yer almak istemeyen mekan sahipleri bize iletişim sayfamız yada Facebook sayfamız aracılığı ile ulaşabilirler..  

Bu web sitesinde küfür, pornografi̇ yada kanunlara aykırı her hangi̇ bir içeriğe yer verilmemekle birlikte sayfalarda yer alan bazı bilgiler 18 yaşından küçükler için uygun olmayabilir.


 
Bodrum'da Gay Barlar ve Kulüpler

Bir turizm kasabası olan Bodrum'un genelde oldukça özgürlükçü bir ortama sahip olmasından dolayı olsa gerek, burada hizmet veren sıradan barların pek çoğu gayrı resmi olarak gay dostu olarak nitelendirilebilir. Olasılıkladır ki bu yüzden Bodrum'da büyük bir potansiyel olmasına rağmen sadece eşcinsellere yönelik açılmış bar ve kulüplerin sayısı pek fazla değildir. 

Kavalye Beach Bar (10:00-03:00)
Adres: Cumhuriyet Caddesi (Barlar Sokağı), No:70
Web: Kavalye.html (Mekana ait resim, video, harita ve yorumları görmek için tıklayın)
Bodrum'un eşcinsel gece hayatındaki açığı kapatmak hedefiyle 2010 yılında Bodrum merkezde ilk olarak Kavalye adı ile açılan gay mekan. Barlar sokağının ortasında, Hey Yavrum Restoranın yanında, deniz tarafında bulunmaktadır. Girişi Barlar sokağındandır. Sabah saat 10:00 dan ertesi sabah 03:00 e kadar açık. İşletmecilerinin tarifi ile; "Bodrum merkezin özlediği mekan ve eğlence tarzı. Bodrumun tam göbeğinde barlar sokağında ama izole bir yerde. Gündüz ve gece açık, önü plaj gece bar tam bir gay bar. Gündüz plaj müzik. gece bar ve dans gösterileri var."

Haspa Club Bodrum (23:00-05:00)
Adres:Sakiresendemir Cad, Erguvan Sokak, No:5, Gümbet, Bodrum
Web: Haspaclub.html (Mekana ait resim, video, harita ve yorumları görmek için tıklayın)
Gümbet barlar caddesinin sonuna doğru Tepe taksi durağının karşı çaprazında yer almakta olan yaklaşık 2019'dan beri hizmet veren gay kulübü. Gece yarısından sonra kalabalık oluyor, tabii ki yaz sezonunda. Zaman zaman değişik show'ların da yapıldığı mekan sabah saat 05:00 e kadar açık oluyor.Gay Dostu Kafe ve Restoranlar.

Elimizde bu kategoriye uygun herhangi bir mekan bilgisi bulunmamaktadır

Bodrum Gay Dostu Otel
 

Gay Dostu Oteller

Diğer Bodrum Otelleri - Anında Rezervasyon

Dünyanın en büyük otel rezervasyon sistemlerinden biri olan Agoda ile yaptığımız anlaşma ile artık Bodrum'daki bütün otelleri bir arada görebilecek, fiyatına, kalitesine ve konuk puanlamasına göre sıralayabilecek ve ücretsiz iptal seçenekleri ile anında rezerve edebileceksiniz. Bodrum'da Diğer Popüler Bar ve Kulüpler:

Bu kategorideki mekanlar resmi olarak gay yada gay dostu olmamakla birlikte rahat ortamlarından dolayı tavsiye edilebilecek yerlerdir.


Alem Bar
Adres: Cumhuriyet Caddesi, No: 98, Bodrum, Muğla.
Web: Facebook.com  &  Youtube.com
Alem Bar resmi olarak gay / gay dostu bir mekan olmamakla birlikte Bodrumda gay mekanlar dışında en rahat edebileceğiniz yerlerdendir. Ağırlıklı olarak gay şarkıcıların sahne aldığı mekanda diğer müşterilerin de eşcinsel dostu olduğunu varsayabiliriz doğal olarak. Mekanın sahibi de olan ünlü şarkıcı Eylül Metin tarafından işletilen Alem Bar'da hemen hemen her gece canlı olarak sanat ve Türkçe müzik yapılmaktadır. Bodrum'um ünlü barlar sokağının ortalarına doğru, sokağa marina tarafından girerseniz sağ tarafınızda yer almaktadır. Özellikle arkadaşlarınızla, grup olarak gitmeniz halinde çok eğleneceğinize kesin emin olabilirsiniz.

Marine Club Catamaran
Adres: Dr. Alim Bey Caddesi (Barlar Sokağı) 1025 Sokak, No: 44,  Bodrum, Muğla
Web: Clubcatamaran.com/  & Facebook.com/ & Eksisozluk.com/
Bodrumun meşhur yüzer diskoteği Marine Club Catamaran 1500 kişi kapasiteli bir gemide harika bir deneyim sunuyor. Akşam geç saatlerde limanda başlayan eğlence geminin 01:00 harekete geçmesi ile zirveye ulaşıyor. Catamaran disko dünya çapında DJ'leri ve harika şovları ile hem turistlerin hem de yerli turistlerin en çok rağmen ettikleri organizasyonu sunuyor.

Ziyaretçi Yorumları:
"Catamaran' kesinlikle tavsiye ederim. Bir gay için eğlenilebilecek en güzel ve kaliteli yer. Kimse kimseye karışmıyor, çok rahat bir ortam var." (Temmuz 2008)

Kuba Bar
Adres: Neyzen Tevfik Cad. No: 62  Bodrum 
Web: Kubabar.com/ Facebook.com & Eksisozluk.com
Bodrum merkezde sahildeki ana cadde üzerinde bulunan Küba Bar & Restoran, seçkin müşterilerin tercih ettiği; Bodrum'un en popüler gece mekanlarından birisidir.

Halikarnas Disco _ Kapandı.
Bodrumun simgelerinden olan Halikarnas Disco 2017 yılında tamamen kapanmıştır. İlgili haber için buraya tıklayınızBodrum'da Gay Dostu Sinemalar

Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.


Gay Dostu Hamam ve Saunalar

Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır. 


Diğer Hamam ve Saunalar

Bodrum'da zaten turistik oteller dışında halka açık pek hamam yoktur Aşağıdaki hamam her hangi bir şekilde eşcinsel mekan olmamakla birlikte Bodrum'a gittiğinde yine de bir hamam deneyimi yaşamak isteyenler için tavsiye edilebilir.

Bodrum Hamamı
Dikkat: Burası gay mekan değildir !
Adres: Cevat Şakir Cad. Fabrika Sokak, No: 42 Bodrum/Muğla/Türkiye
Web: Bodrumhamami.com.tr


Bodrum'da Eşcinsel Gezinti Yerleri

Eşcinsel gezinti alanları yani "çark" yerleri eşcinsellerin özellikle dikkatli olması gereken yerlerdir. Buraları keşfeden kötü niyetli kişiler eşcinsellerin cinsel zaaflarından yararlanarak onlara her türlü zararı verebilirler !

Bodrum Kalesi Civarı - Harita
Kalenin Arka tarafı ve özellikle mendirek Bodrum'un en belirgin arkadaş arama mekanıydı. Eskiden Bodrum'un en verimli eşcinsel gezinti bölgelerinden olan mendireğe girilmesine hırsızlık vesaire gibi meydana gelen bazı polisiye olaylar da bahane edilerek sadece gündüz erken saatlerinde müsaade ediliyor. Kale civarı akşamları ve özellikle gece geç saatlerde eskisi kadar olmasa da hareketlidir. Gündüz pek bir canlılık yoktur.


Barlar Caddesi - Harita
Resmi isimleri Dr. Alim ve Cumhuriyet olan caddelerinin birleşmesinde oluşan Bodrum'un ünlü barlar caddesi, Bodrum Kalesi'nin olduğu yerden sahil boyunca Halikarnas Kulübün olduğu yere kadar uzanır ve cadde boyunca eşcinsellerin de takıldığı pek çok kulüp, bar ve kafeye ev sahipliği yapar. Dolayısı ile cadde boyunca camiadan pek çok kişiye rastlamak olasıdır.

Belediye Parkı - Harita
Şehir merkezinde, belediye binasının yanındaki küçük park akşam saatlerinde çok az da olsa hareketlidir.Bodrum'da Eşcinsellerin Tercih Ettiği Plajlar.


Erkekler Plajı (Haremtan Koyu) - Harita

Bodrum'da Gümbet plajı ile Bardakçı koyu arasında yel değirmenlerinin de olduğu tepenin arkasındaki yerleşim yeri bulunmayan küçük yarımadanın en uç tarafında bulunan kayalık sahil bölgesi "erkekler plajı" olarak anılmaktadır.  Issız ve genelde kayalık olan bu yerde sık sık turist avcılarına ve rent-boy'lara da rastlanılmakta olup üzerinize fazla değerli eşya yada para almamanız önerilebilir. Bodrum merkezden plaja ulaşmak için Bardakçı'dan geçen Gümbet minibüslerine binin. Yol üzerinde Salmakis Residence girişine çok yakın olan yel değirmenlerine doğru giden yol ağzında inin. Bu asfalt yolu takip ederek ulaşacağınız değirmenlerden patika yolu takip ederek aşağı sahile doğru iniyorsunuz.  Soldan küçük yarımadacığa geçip en uç noktaya ulaştığınızda zaten etrafta tek tük insanları göreceksiniz. Ana caddeden bu şekilde 20 dakikada plaja ulaşabilirsiniz. Arabanız varsa değirmenlerin oraya kadar girebilirsiniz. Oradan 10 dakikalık bir yürüyüş yeterli. Biraz daha zor olmakla birlikte Gümbet tarafından da yürüyerek ulaşabilirsiniz.  Gümbet plajının Bodrum tarafından girince minik bir yarım ada oluşturan tepenin ardına 25-30 dakikalık zorlu bir yürüyüş yapmanız gerekiyor. Yarım adanın ucuna doğru giden asfalt yolun baş taraflarında bulunan Siesta Apart Oteli geçince solunuzda kalan tepeye tırmanın. Zirveye ulaşınca ilerdeki küçük yarımadanın ucuna kadar yokuş aşağı yürümeye devam edin.

Paşatarlası (Belediye) Plajı  - Harita
Bodrum merkezde Halikarnas Diskoyu 100 metre kadar geçince Kumbahçe/Paşatarlası mevkiinde bulunan Belediye Halk Plajı da bazı yerli eşcinseller tarafından tercih edilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları:
"Kumbahçe mahallesi Diamond otel önü ve yan tarafları. Güneşlenirken etrafınızda bakışabileceğiniz sohbet edebileceğiniz güzel bir plaj. Bodrum merkezde çok güzel haftanın her günü kalabalık bir yer. Halikarnas'ın aşağısında. Özellikle Bebek otelin ön taraflarında göreceğiniz 50'li yaşlarda 3 arkadaştan hemen anlayabilirsiniz."

Diğer Bodrum Plajları

Bodrum civarında diğer plajlar ve yüzmek için gidilebilecek yerler şunlardır.

Gumbet Plajı - Harita
Şehir merkezine en yakın olması nedeni ile en kalabalık plajdır ve yerli ve yabancı eşcinsellerin de en sık görüldüğü plajlardandır.

Bitez Plajı.- Harita 
Herhangi bir şekilde belirgin bir eşcinsel ortamı yoktur. Gümbet sırtlarında 2 km kadar arka taraftadır. Nispeten daha sakin bir ortamı vardır. Rüzgar sörfü ve su sporları için tercih edilebilir.

Ortakent Yahşi Plajı  - Harita
Yarımadanın ortasında yer alan Ortakent köyüne ait olmasına rağmen köyden 3 km mesafededir. Dolmuş ile gitmek mümkündür. Uzun güzel bir kumsalı vardır ve su sporları yapılabilir. Etrafı bir çok otel ve restoran ile çevrelenmiştir.

Turgut Reis Plajları - Harita
Bodrum yarımadasının en kalabalık 2. beldesi olan Turgutreis'in çok güzel bir kumsalı vardır. Hafta sonları daha kalabalık olur.

Gümüşlük - Harita
Köyün batı tarafındaki sahil güneşlenmek için idealdir. Gümüşlük köyü yapılaşmanın kısıtlandığı için doğal güzelliğini korumakta olup, Bodrum'a gidenlerin ziyaret etmesi gereken yerlerdendir. Civarda bulunan balık lokantaları da denenmeye değer.

Bağla Kargı Plajı - Harita
Turistlerin "Camel Beach" olarak bildiği, bölge Bodrumum kalabalığından kaçmak isteyenlere tavsiye edilebilir. Ortakent, Yahşi de yer alan plaj, Bodruma 8 km kadar uzaklıktadır. Günlük tekne turlerının uğrak yerlerindendir.

Torba Plajı  - Harita
Bodrum yarımadasının en kuzeyinde yer alan yerleşim yeri aynı zamanda ideal bir güneşlenme ve yüzme mekanıdır
Bodrum Lezbiyen Mekanlar

Bodrum'da Lezbiyen Mekanlar, Dernekler, Gruplar, İnternet Kaynakları

Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.

Yahoo Türkiye Lezbiyen Grubu
Bu gruba üye olarak Bodrum'da yaşayan yada ziyaret eden yabancı lezbiyenlerle tanışabilir, Bodrumla ilgili bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizcedir.Travesti ve Transseksüel Mekanlar

Bodrum'da Travesti ve Transseksüel Mekanlar, Dernekler, Gruplar, İnternet Kaynakları
Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.


Gay Dostu İşletmeler

Bodrum'da Gay Dostu İşletmeler ve Şirketler
Bu kategoride eşcinsellere yönelik hizmet veren ticari kuruluşlara yada pazarlanan ürününün içeriğine bakmadan eşcinsel dostu şirketlere ait bilgilere ücretsiz olarak yer verilecektir. Özellikle Bodrum'da eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik hizmet veren spor salonları, güzellik merkezleri, mağazalar, sağlık ürünleri veya erotik ürünler satan kuruluşlar burada yer almak isterlerse bize form sayfası ile ulaşabilirler.

Zeki Müren Sanat Müzesi
Adres: Kumbahçe Mah..Zeki Müren Caddesi, No:11, Bodrum, Muğla.
Bir eşcinselin Bodrum'a gelip Bodrum'u Bodrum yapan en önemli kişilerden olan Zeki Müren'in eski evinde kurulan müzeyi gezmemesi düşünülemez. Zeki Müren’in son yıllarını yaşadığı evi Kültür Bakanlığı tarafından 8 Temmuz 2000 tarihinde Müze olarak ziyarete açılmıştır. Sanatçının evi iki katlı olup, ön ve arka tarafta bahçe bulunmaktadır.Girişte büyük bir teras bulunmaktadır ve teras küçük çakıl taşlarıyla bezelidir.Ortası arı, çiçek,kafeste kuş, yelken, ağaç ve yengeç motifleri ile süslenmiştir.Alt katta yaşadığı şekli korunarak , yatak odası , oturma odası ve kostümlerinden örneklerle sergilemeye sunulmuştur.Üst kat ise restore edilerek sergi salonu haline getirilmiş; Tamamen kendi tasarımı olan sahne kostümleri, kullandığı takıları, aldığı ödüller ve yaşamından fotoğraflarla ziyarete sunulmuştur. Ön bahçede uzun yıllar kullandığı arabası ve sanatçının elinde mikrofonu olan bronz heykeli sergilenmektedir.Sergilenen tüm eşyaları orijinal olup sanatçının kullandığı şekilde ziyarete sunulmuştur.

The Wedding Turkey
Adresi : Merkez Mah. Çarşı, 48400 Bodrum, Muğla
Web :  Theweddingturkey.com/ & Facebook.com
Eşcinsel bireylere yönelik gayrı resmi evlilik törenleri için de hizmet vermeyi,, bu konuda Türkiye'de ilk örnek olmayı hedefleyen, Hollanda dahil yurt dışı bağlantıları olduğu belirtilen evlilik ve organizasyon şirketi, aşağıdaki mesajla birlikte sitemize bildirilmiştir.
"The Wedding Turkey ekibi olarak hayal ettiğiniz, keşke olsa dediğiniz her türlü etkinliği istediklerinizi ve hissettiklerinizi yani sizi önemseyerek organize edip bunu iş olmaktan çıkararak büyük bir paylaşım haline getirmek için yola çıktık. Sizin de bu güzel, kocaman ve daima büyüyen ailemizin bir bireyi olmanızı istiyoruz." (07 Haziran 2017)

Bodrum Gay Dostu Otel

 

Gay Dostu Oteller

Diğer Bodrum Otelleri - Anında Rezervasyon

Dünyanın en büyük otel rezervasyon sistemlerinden biri olan Agoda ile yaptığımız anlaşma ile artık Bodrum'daki bütün otelleri bir arada görebilecek, fiyatına, kalitesine ve konuk puanlamasına göre sıralayabilecek ve ücretsiz iptal seçenekleri ile anında rezerve edebileceksiniz. 


https://www.agoda.com/tr-tr/pasha-motel/hotel/bodrum-tr.html?cid=1797973

Bodrum'da Eşcinsellere Yönelik Internet Kaynakları

Bu kategoride Bodrum'da eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik içeriği bulunan web sitelerine, internet gruplarına ve eşcinselleri ilgilendiren haberlere ait linklere yer verilecektir.

Bodrum Gay Mekanlar Haritası
Türkiye gay mekanlar haritamızın Bodrum bölgesindeki yerleri gösteren bölümüne kısa yoldan ulaşın. 

LGBT Turkey Facebook Grubu
Bodrum dahil bütün Türkiye'deki eşcinsel dostu etkinlikleri takip edebilir, arkadaş edinebilir ve kendiniz de paylaşımlarınızda sayfaya katkıda bulunabilirsiniz.

Yahoo Gay Grubu (İngilizce)
Bu gruba üye olarak Bodrum'da yaşayan yada ziyaret eden yabancı eşcinsellerle tanışabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizce'dir.


Not: Bodrum'a özel açtığımız etkinlik sayfamızı Facebook yönetiminin baskıları yüzünden kapattık. Ayrıtılar için ilgili imza kampanyamıza tıklayınız (Türkçe metin alttadır)Eşcinsel Dayanışma:


Bodrum'da Eşcinsel Dernekler ve Eşcinsel Haklarını Savunan Oluşumlar:
Bodrum'da resmi bir eşcinsel dayanışma örgütlenmesi bulunmamaktadır. Bu konuda sorun yaşayanlar internet yada telefon yolu ile diğer şehirlerdeki LGBT dayanışma örgütlerine ulaşabilirler.

İlgili Linkler:
Türkiye'deki LGBTİ Örgütlerinin Tam Listesi için Buraya Tıklayınız
Türkiye'de Eşcinsel Hareketin Geçmişi ve Genel Bilgileri için Buraya Tıklayınız
Türkiye'de Eşcinsel Hakları İle İlgili Genel Bilgiler İçin Buraya Tıklayınız 
 YEREL HABER, ETKİNLİK VE DUYURULAR


Bu şehirle ilgili haber ve etkinliklere yer vereceğimiz bu bölümde siz de yorumlarınızı Facebook, Twitter, Google+ hesaplarınız üzerinden yada anonim olarak paylaşabilirsiniz. Sayfalarımızda pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır.

 

 

Türkiye LGBT Mekanlar Rehberi

İlgili şehirlerdeki eşcinsel yaşam ve gay mekanlar hakkında bilgi almak için şehir isimlerine tıklamanızı rica ederiz.

Adana   *   Ankara   *   Antalya   *   Bodrum   *   Bursa   *   Eskişehir   *   Fethiye   *   İstanbul   *   İzmir   *   Kuşadası   *   Marmaris   *   K.Kıbrıs   *   Diğer