Gay Marmaris- Eşcinsel Mekan ve Bilgi Paylaşımı

Marmaris Gay Bar Kulüp Hamam


Dikkat: Bu web sitesinde yer alan yerlerin çoğunluğu işletmelerinin doğrudan onayı olmadan, duyumlar üzerine listelenmiştir ve koşulsuz olarak eşcinsel yada eşcinsel dostu olmak durumunda değillerdir. Ayrıca web sitesinde halen yer alan bilgilerde de bize ulaşmamış değişiklikler oluşmuş olabilir. Özellikle web sitesinin ziyaretçileri tarafından bildirilen yerlerin doğruluğu kesin değildir. Verilen bilgilerin ne kadar güncel olduğunu anlamak için varsa belirtilen tarihlere dikkat edilmesi önerilir. Bu uyarılara dikkat edilmemesi durumunda web sitesinde bulunan bilgileri kullanırken yaşayacağınız sorunlar için site sahibi ve yönetimi hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir. Mekanlar ile ilgili düzeltme yapmak isteyenler, yeni mekanlar bildirmek isteyenler yada bu sitede yer almak istemeyen mekan sahipleri bize iletişim sayfamız yada Facebook sayfamız aracılığı ile ulaşabilirler..  

Bu web sitesinde küfür, pornografi̇ yada kanunlara aykırı her hangi̇ bir içeriğe yer verilmemekle birlikte sayfalarda yer alan bazı bilgiler 18 yaşından küçükler için uygun olmayabilir.


 Marmaris'te Gay Barlar ve Kulüpler

Elimizde kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.
Marmaris eşcinsel yada eşcinsel dostu mekanlar açısından çok fakir bir belde olmasına rağmen çok belirgin olmamak kaydı ile Türkiyeli eşcinsellerin yaz aylarında rahat edebileceği ve tatillerini geçirmek için seçtikleri turizm merkezlerinden biridir. Eşcinseller için rakibi Bodrum kadar verimli olmasa da doğası ve denizi nedeni ile tercih edilen bir destinasyondur.


Marmaris'te Bulunan Gay Dostu Mekanlar

Aşağıdaki bilgiler internet yolu ile elimize ulaştığı için doğruluğu kesin değildir. Bu mekanlar gay ağırlıklı yerler değildir ve sahiplerinin bilgisi / onayı olmaksızın sitemizde yer almaktadırlar.

Deniz Cafe & Restaurant
Adres: Barbaros Cad. Yat Limanı, No: 91,  Marmaris.
Uzun yıllardır gay dostu mekan olarak internet sitelerinde yer alan Marmaris Deniz Cafe daha sonra nispeten konsept değiştirmiş ve son yıllarda kafe ortamına ilaveten turistik bir restoran olarak işletilmeye başlanmıştır. O kadar belirgin bir gay ortamı olmamakla birlikte zaman zaman yerli ve yabancı eşcinsellerin görüldüğü bir mekandır. Mekan gay dostu olarak bilinse bile burada fazla göze batacak kadar belirgin olmamakta fayda olabilir.

Black Pool Bar
Adres: Siteler Mah. Uzunyali Cad. No: 126, Marmaris. Haritada gör
Web: Facebook.com & Tripadvisor.com & Youtube.com
İkinci kez konfirme edilmemiş olmakla birlikte işletmecileri tarafından internet üzerinde gay-dostu mekan olarak temmuz 2012 de şu şekilde bildirilmiştir. "Komedi Drag Show cok eğlenceli rahatça içip kimsenin sizi rahatsız etmesine gerek yok. Marmaris sahilde oteller bölgesinde 21:30 - 00:30 arası açıktır". Özellikle turistlere hitap eden Drag Show'ları ile meşhur bir mekan. Ayrıca yorumlarınızı bekliyoruz.


Marmaris'te Diğer Popüler Barlar ve Kulüpler

Aşağıdaki mekanlar resmi olarak gay yada gay dostu yerler değildir. Bu bar ve kulüpler sayfalarımızda genel anlamda Marmaris'te bulunan en popüler bar ve kulüpler olup, bu beldemizi tatil yapmak amacı ile ziyaret edenlerin Marmaris gecelerinde eğlenmek için nerelere gidebileceğine ilişkin bir fikir vermek amacı ile listelenmişlerdir.

Talk of Town - Cheers
Adres: Uzulyalı(Long Beach),207 Sok, No:78,  Marmaris, Muğla.
Web: Facebook.com/ Tripadvisor.com
"Kasabanın diline düşmüş" gibi bir anlama gelen Talk of Town deniz kenarında kurulmuş kendi özel plajı da olan 24 saat değişik aktiviteleri olan bir mekandır. Resmen bir gay mekan olmamakla birlikte yıllardır her akşam yaptıkları "drag show" yani kadın kılığındaki erkekler tarafından yapılan gösterisi nedeni ile özellikle yabancılar olmak üzere Marmaris'e gelen eşcinsel turistlerin de rağbet ettiği kulüplerden biridir.

Club Areena
Adres: 84 Sokak (Barlar Sokağı) No: 125, Marmaris, Muğla
Web: Facebook.com / Club Areena
Etrafı palmiye ve diğer egzotik ağaç türleri ile kaplanmış lazer ve ışık şovları ve ev sahibi ve konuk DJ'leri, profesyonel dans gösterileri ile Marmaris'in en iddialı gece kulüplerindendir.

Bu mekanla ilgili yorumlar
"Görevli tanıdıksa kadın olmadan girersiniz ama burası yanınızda "dam" olmadan içeri almıyor. Gay bar yada Gay dostu değil içerde dikkatli olmak gerekir. Gayler pek umrunda değil sadece para harcadığınız sürece Gay davranışlarda bulunmadığınız sürece eğlenirsiniz." (Bartu, 2017-06-03)
"Marmaris'te 25 yıldır yaşamaktayım gay im Marmaris'te eşcinsellere karşı özel bir sempati var Arena Kulüpte hem gay hem travesti arkadaşlarımız takılıyor ve sayımız neredeyse 100 civarında" (Tunç, 31 Ekim 2010 Pazar)


Crazy Daisy
Adres: Barlar Caddesi 121, Marmaris, Muğla, Türkiye
Web: Facebook.com / CrazyDaisy  
1300 kişilik kapasitesi ile Marmaris'in en çok rağbet gören gece mekanlarından. Erken saatlerde teras katında arkadaşlarınızla kafa dinleyebileceğiniz mekanda ana bölümde iyi servis, kaliteli içkiler, hareketli bir bar eşliğinde dans edebileceğiniz enerjik bir ortam sunmaktadır. Hemen hemen her gece yapılan değişik gösteriler, iyi ses sistemi ve ünlü DJ'ler ile en ilgi gören kulüplerdendir.

Green House
Adres:  39 Soklak ( Barlar Sokağı)  Marmaris
Web:  Facebook.com / Green-House
Çarşı içinde barlar sokağında bulunan Green House (yeşil ev) 1986 dan beri faaliyet göstermektedir. Yaz aylarında 21:00 itibarı R&B müzik ile başlayan programları giderek hızlanmakta ve gece yarısından sonra "trance", tekno ve "house" müzik ile sabahlara kadar devam etmektedir.

 

Gay Dostu Oteller

Marmaris Otelleri - Anında Rezervasyon

Ne yazık ki, Marmaris'de resmi olarak gay dostu olan herhangi bir otel bulunmamaktadır.. Ancak dünyanın en büyük otel rezervasyon sistemlerinden biri olan Agoda ile yaptığımız anlaşma ile artık Marmaris'deki bütün otelleri bir arada görebilecek, fiyatına, kalitesine ve konuk puanlamasına göre sıralayabilecek ve ücretsiz iptal seçenekleri ile anında rezerve edebileceksiniz.Marmaris'te Eşcinsellerin Gittiği Sinemalar

Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.Marmaris'te Eşcinsellerin Gittiği Hamam ve Saunalar.

Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.Diğer Hamamlar

Marmaris'te herhangi bir gay yada gay-dostu hamam / sauna yoktur. Marmaris'i ziyaret edip sadece hamam sefası yapmak isteyenler için yöredeki nadir hamamlardan aşağıdakileri tavsiye edebiliriz.

Not: Hamam adresleri Muğla Turizm Müdürlüğünün web sitesinden alınmıştır


Beldibi Hamamı
Cumhuriyet Mah, Beldibi, Marmaris.

Osmanlı Hamamı
Datça Yolu, 76. Sokak, Marmaris.

Sultan Hamamı
Ulusal Egemenlik Bulvarı, Marmaris-

Armutalan Hamami
Adres: Cami Avlu Mevkii, Armutalan, Marmaris - Haritada Gör


Marmaris'te Eşcinsel Gezinti Yerleri:

Eşcinsel gezinti alanları yani "çark" yerleri eşcinsellerin özellikle dikkatli olması gereken yerlerdir. Buraları keşfeden kötü niyetli kişiler eşcinsellerin cinsel zaaflarından, toplumdaki dışlanmışlıklarından yararlanarak onlara her türlü zararı verebilirler. Suçlular tarafından eşcinsel mekanların seçilmesindeki en büyük sebep başlarına gelecek kötü olayları polise, yakınlarına ve hatta ne acı ki ailelerine bile şikayet etmekten çekineceklerini düşünmeleridir, ki bu istisnalar olmakla birlikte genelde doğrudur. Yani bu olayların azalması için yapılması gereken ilk şey - batıdaki eşcinsel literatürde ifade edildiği gibi söylersek - "dolaptan çıkmak" yani eşcinsel kimliğini topluma yada mümkün olduğu kadarı ile yakın çevresine açıklamaktır. Unutmamalıdır ki, batıdaki eşcinsel haklarının son 20 yılda bu günkü aşamaya gelmesinde toplumun her kesiminde yaygın bir şekilde "dolaptan çıkma" olayının başlatılmış olmasıdır.

Marmaris Marina- Haritada gör
Yat limanı ve civarındaki sahil kesimi, akşam ve geç saatlerde, genellikle tarihi kale ile deniz fenerinin civarında. Belirgin bir atmosfer beklemeyin.

Barlar Sokağı - Haritada gör
Barlar Sokağı, özellikle barların canlı olduğu geç saatlerde Marmaris gece hayatının kalbi olan bu sokakta diğer eşcinsellere rastlamak oldukça olası.Marmaris'te Eşcinsellerin Tercih Ettiği Plajlar

Marmaris'te eşcinsellerin yoğun olarak görülebileceği belirgin bir plaj olmamakla birlikte şehir merkezindeki yabancılar tarafından "long beach" olarak bilinen Uzunyalı Plaj bölgesi  daha çok tercih edildiği bilinmektedir. Ama tabii ki gözle görünür bir gay ortamı olduğu da söylenemez.

Marmaris yakınlarında özellikle gay ortam olmamakla birlikte gidilebilecek diğer plaj bölgeleri İçmeler  ve  Turunç  semtleridir. Bu plajlar nispeten daha sakindir ve deniz taksileri ve minibüslerle kolayca ulaşım mümkündür. İçmeler Marmaris'ten araba ile 10 dakika kadar mesafede olan yakın bölgedeki 2. büyük yerleşim merkezidir. Turunç'a ulaşım ortalama 30 dakika kadar sürmektedir. Çam ağaçlarıyla kaplı dağlarla çevrili Turunç Koyu Ege denizinin en güzel koylarındandır.

Marmaris'e gelmişken ünlü Cleopatra plajının da bulunduğu Sedir adasına gitmeniz de önerilir.  Buraya en iyi ulaşım günübirlik tekne turları ile olasıdır.  Tabi arabanız varsa karayolu ile kendiniz de adaya ulaşabilirsiniz. Çamlık İskelesi'nden de düzenli olarak Sedir Adası'na tekne seferleri yapılmakta. Çamlık iskelesine ulaşım için öncelikle Çamlı Köyü'ne varmak gerekli. Çamlı Köyü'ne ulaşım için Marmaris-Muğla yolunun 12 nci kilometresinde Çamlı tabelasını görüp saptıktan sonra 6 km. kadar daha yol alarak Çamlık İskelesine ulaşıyorsunuz.


Bunlar dışında bölgedeki otellerin pek çoğunun da kendilerine ait özel plajları da vardır.


Lezbiyen Dostu Mekanlar

Marmaris'te Lezbiyen Mekan, Grup, Dernek ve İnternet Kaynakları
Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.

Yahoo Türkiye Lezbiyen Grubu
Bu gruba üye olarak Marmaris'te yaşayan yada ziyaret eden yabancı lezbiyenlerle tanışabilir, Marmaris ile ilgili bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizce'dir.


Marmaris Trans Mekan, Grup, Dernek ve İnternet Kaynakları

Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.


Marmaris'teki Gay Dostu İşletmeler ve Şirketler

Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.
Bu kategoride eşcinsellere yönelik hizmet veren ticari kuruluşlara yada pazarlanan ürününün içeriğine bakmadan eşcinsel dostu şirketlere ait bilgilere ücretsiz olarak yer verilecektir. Özellikle Antalya'da eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik hizmet veren spor salonları, güzellik merkezleri, mağazalar, sağlık ürünleri veya erotik ürünler satan kuruluşlar burada yer almak isterlerse bize form sayfası ile ulaşabilirler.
 

Gay Dostu Oteller

Marmaris Otelleri - Anında Rezervasyon

Ne yazık ki, Marmaris'de resmi olarak gay dostu olan herhangi bir otel bulunmamaktadır.. Ancak dünyanın en büyük otel rezervasyon sistemlerinden biri olan Agoda ile yaptığımız anlaşma ile artık Marmaris'deki bütün otelleri bir arada görebilecek, fiyatına, kalitesine ve konuk puanlamasına göre sıralayabilecek ve ücretsiz iptal seçenekleri ile anında rezerve edebileceksiniz.Gay Dostu Ölüdeniz Symbola Beach Otel.
İşletme onaylı eşcinsel dostu Ölüdeniz Symbola Beach Otel. Fethiye, Ölüdeniz plajına çok yakın ağaçlar içinde bir konumda bulunan butik otel gay ve lezbiyen müşterileri de ağırlamayı amaçlamaktadır. Benzersiz taş mimarisiyle çam ve zeytin ağaçlarının arasında yer alan bu otel, güzel Ölüdeniz Plajı'na sadece 300 metre mesafededir. Kayaköy Köyü 9 km, Fethiye'nin merkezi 12 km uzaklıktadır. Dalaman Havalimanı ise 65 km mesafededir.
Turkey Gay Hotels


Internet Kaynakları

Bu kategoride Marmaris'te eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik içeriği bulunan web sitelerine, internet gruplarına ve eşcinselleri ilgilendiren haberlere ait linklere yer verilecektir.

LGBT Turkey Facebook Grubu
Bodrum dahil bütün Türkiye'deki eşcinsel dostu etkinlikleri takip edebilir, arkadaş edinebilir ve kendiniz de paylaşımlarınızda sayfaya katkıda bulunabilirsiniz.

Yahoo Gay Grubu (İngilizce)
Bu gruba üye olarak Bodrum'da yaşayan yada ziyaret eden yabancı eşcinsellerle tanışabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizce'dir.

Not: Marmaris'e özel açtığımız etkinlik sayfamızı Facebook yönetiminin baskıları yüzünden kapattık. Ayrıtılar için ilgili imza kampanyamıza tıklayınız (Türkçe metin alttadır)


Marmaris'te Eşcinsel Dernekler


Türkiye'deki LGBTİ Örgütlerinin Tam Listesi için Buraya Tıklayınız
Türkiye'de Eşcinsel Hareketin Geçmişi ve Genel Bilgileri için Buraya Tıklayınız
Türkiye'de Eşcinsel Hakları İle İlgili Genel Bilgiler İçin Buraya Tıklayınız 

 YEREL HABER, ETKİNLİK VE DUYURULAR


Bu şehirle ilgili haber ve etkinliklere yer vereceğimiz bu bölümde siz de yorumlarınızı Facebook, Twitter, Google+ hesaplarınız üzerinden yada anonim olarak paylaşabilirsiniz. Sayfalarımızda pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır.

 

 

Türkiye LGBT Mekanlar Rehberi

İlgili şehirlerdeki eşcinsel yaşam ve gay mekanlar hakkında bilgi almak için şehir isimlerine tıklamanızı rica ederiz.

Adana   *   Ankara   *   Antalya   *   Bodrum   *   Bursa   *   Eskişehir   *   Fethiye   *   İstanbul   *   İzmir   *   Kuşadası   *   Marmaris   *   K.Kıbrıs   *   Diğer