Gay Kuşadası- Eşcinsel Mekan ve Bilgi Paylaşımı

Kuşadası Gay Bar Kulüp Hamam


Dikkat: Bu web sitesinde yer alan yerlerin çoğunluğu işletmelerinin doğrudan onayı olmadan, duyumlar üzerine listelenmiştir ve koşulsuz olarak eşcinsel yada eşcinsel dostu olmak durumunda değillerdir. Ayrıca web sitesinde halen yer alan bilgilerde de bize ulaşmamış değişiklikler oluşmuş olabilir. Özellikle web sitesinin ziyaretçileri tarafından bildirilen yerlerin doğruluğu kesin değildir. Verilen bilgilerin ne kadar güncel olduğunu anlamak için varsa belirtilen tarihlere dikkat edilmesi önerilir. Bu uyarılara dikkat edilmemesi durumunda web sitesinde bulunan bilgileri kullanırken yaşayacağınız sorunlar için site sahibi ve yönetimi hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir. Mekanlar ile ilgili düzeltme yapmak isteyenler, yeni mekanlar bildirmek isteyenler yada bu sitede yer almak istemeyen mekan sahipleri bize iletişim sayfamız yada Facebook sayfamız aracılığı ile ulaşabilirler..  

Bu web sitesinde küfür, pornografi̇ yada kanunlara aykırı her hangi̇ bir içeriğe yer verilmemekle birlikte sayfalarda yer alan bazı bilgiler 18 yaşından küçükler için uygun olmayabilir.


 Kuşadası'nda Gay Barlar ve Kulüpler

Uzun yıllardır hizmet veren tek bir kulüp dışında LGBT mekan bulunmayan Kuşadası, genel anlamda kafe barları, gece hayatı için fazlasıyla alternatif sunan bar, kulüp ve değişik eğlence mekanları ile tanınır. Barlar sokağı ve Kaleiçi mevkileri gece hayatının kalbinin attığı bölgeleridir. Bir çok plaj ve "beach club" gündüzleri eşsiz deniz ve kum rahatlığı sağlarken geceleri de kulüp/bar kimliğine bürünerek günü 24 saat yaşamanıza olanak sunarlar. Kuşadası yılın hemen her ayı hareketli bir gece yaşantısına sahip. Özellikle "Irish" barlarının bulunduğu Barlar Sokağı’nın haricinde bir de alaturka müzikler yapan alt barlar sokağı vardır. Eski taş binaların bar olarak dizayn edildiği bu sokakta ünlü isimleri dinleme fırsatı bulabilirsiniz. Yaz sezonunda buradaki tüm eğlence mekanlarının sürpriz animasyon gösterileriyle gecelerinizin renkleneceğini de belirtelim.Club Tattoo (22:00-04:00)
Adres: Sakarya Sok. No:10A, Camii Kebir Mah (Kaleiçi) Kuşadası, Aydın, Türkiye.
Web: Cubtattoo.html (Mekana ait resim, video, harita ve yorumları görmek için tıklayın)
Kuşadası'nın tek ve Türkiye'nin en eski gay kulüplerinden biri olan Kulüp Tattoo yaz sezonunda ve özellikle hafta sonları kalabalık oluyor. Ekim ayı sonuna kadar da Cumartesi gecelerinin her zamanki canlılığını korumaya devam ediyor. Mekanda zaman zaman Cumartesi geceleri ve özel günlerde değişik parti ve şovlar da yapılmaktadır. Hafta sonları İzmir'den de gelen gay arkadaşlarla karşılaşmak da olası burada. Kulüp genelde gece yarısından sonra canlanmaya başlıyor. Fiyatları ise İstanbul'daki gay kulüplerin hemen hemen aynısı gibi.. Kuşadası'na dışardan gelen eşcinsel arkadaşların mutlaka uğraması gereken yerlerin başında tartışmasız Club Tattoo geliyor.

Kuşadası'nda Bulunan Gay Dostu Mekanlar

Aşağıdaki bilgiler internet yolu ile elimize ulaştığı için doğruluğu kesin değildir. Bu mekanlar gay ağırlıklı yerler değildir ve aksi belirtilmedikçe sahiplerinin bilgisi / onayı olmaksızın sitemizde yer almaktadırlar.


Fıstık Bar & Cabare Club (22:00-04:00)
Adres: Bahar Sokak No: 6/A  Kaleiçi, Kuşadası, Aydın, Türkiye
Web: Facebook.com & Foursquare.com/
Başlangıcında tarihi Kervansaray binası olan Barbaros Bulvarından girince solda 2. sokakta, Öğretmenevinin arka tarafında yer alan mekan web sitemizin bir ziyaretçisi tarafından aşağıdaki mesajla birlikte önerilmiştir. Gerçektende resmi web sayfasında "gay-friendly" yani gay-dostu ibaresi yer almaktadır.
"Son derece eğlenceli bir mekan. Müşteri profili kozmopolit. Mekan sahibinin sıcakkanlılığı ve cana yakınlığı çok müşteri çekmesinin en önemli nedeni. Aynı zamanda çok güzel animasyon yapılıyor. Son derece gay dostu bir mekandır. Hatta Kuşadası'nda faaliyette bulunan gay bar kategorisindeki Tatoo Bar'dan bile daha fazla gay müşteri çekmektedir. Tavsiye ederim" (15 Ocak 2011)

Diğer yorumlar:
"Burası gay dostu bir yerdir.22.00 04.00 arası açık olan mekan yaz kış faliyettedir.. standup ve karaoke tarzı eğlence mekanıdır. Mekanın sahibi hicran hanım gay dostu biridir.. gay arkadaşlarınızla rahatlıkla gidip eğlenebilirsiniz.. web sitelerinde de gay dostu oldukları belirtilmiştir.." (3 Ekim 2016)

Turkey Gay Hotels

Gay Dostu Oteller

Kuşadası Otelleri - Anında Rezervasyon

Ne yazık ki, Kuşadası'nda bir kaç istisna hariç resmi olarak gay dostu olan herhangi bir otel bulunmamaktadır.. Ancak dünyanın en büyük otel rezervasyon sistemlerinden biri olan Agoda ile yaptığımız anlaşma ile artık Kuşadası'ndaki bütün otelleri bir arada görebilecek, fiyatına, kalitesine ve konuk puanlamasına göre sıralayabilecek ve ücretsiz iptal seçenekleri ile anında rezerve edebileceksiniz.


Kuşadası'nda Eşcinsellerin Gittiği Sinemalar.

Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.


Eşcinsellerin Gittiği Hamam ve Saunalar.

Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır..


Diğer Hamam ve Saunalar.
Kuşadası'nda herhangi bir gay yada gay-dostu hamam/sauna yoktur. Kuşadası'nı ziyaret edip sadece hamam sefası yapmak isteyenler için yöredeki nadir hamamlardan aşağıdakileri tavsiye edebiliriz.

Belediye Hamamı
Adres:  Yıldırım Cad, No 2,  Kuşadası, Aydın
Kuşadası, Kaleiçi'nde genelde turistlere hitap eden tarihi bir hamamdır.
Dikkat: Burası herhangi bir şekilde eşcinsellere yönelik hizmet veren bir mekan değildir. Sadece sıradan hamam aktiviteleri için tavsiye edilmektedir.

Kaleiçi Hamamı
Adres: Camikebir Mahallesi, Yeni Sokak,  Kuşadasi
Kervansaray'ın yanından girince sol tarafınızda kalan Kaleiçi Camisinin hemen arka taraflarında kalan ara sokaktadır. Müşterilerinin çoğu turistlerden oluşmaktadır.
Dikkat: Burası herhangi bir şekilde eşcinsellere yönelik hizmet veren bir mekan değildir. Sadece sıradan hamam aktiviteleri için tavsiye edilmektedir.

Osmanlı (Ottoman) Hamamı
Adres: Hüseyin Can Cad. No: 5, Kadınlar Denizi, Kusadasi
Adının aksine tarihi bir hamam değildir. Hem yerli herli ve yabancı müşterilere hizmet sunmaktadır. Daha fazla fikir sahip olmak için Tripadvisor'da bulunan Türkçe yorumları inceleyebilirisiniz.
Dikkat: Burası herhangi bir şekilde eşcinsellere yönelik hizmet veren bir mekan değildir. Sadece sıradan hamam aktiviteleri için tavsiye edilmektedir

Ada Saray Hamamı
Adres: Bayraklidede Mah, Selcuk / Turgut Özal Bulvarı No: 36  Kuşadası, Aydın
Ada Saray hamamı tarihi olmayan, daha çok yerli yada yabancı turistlere yönelik hizmet veren bir hamamdır. Kuşadası dışında Kuştur plaj bölgesine varmadan Selçuk'a giden anayol üzerindedir.  Hamama gidecek müşterilere Kuşadası civarındaki otellerden ücretsiz servis de sağlamaktadır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim bilgileri için resmi web sitesini ziyaret ediniz. .
Dikkat: Burası herhangi bir şekilde eşcinsellere yönelik hizmet veren bir mekan değildir. Sadece sıradan hamam aktiviteleri için tavsiye edilmektedir.


Kuşadası'nda Eşcinsel Gezinti Yerleri:

Eşcinsel gezinti alanları yani eşcinsel jargonla ifade edersek "çark" yerleri eşcinsellerin özellikle dikkatli olması gereken yerlerdir. Buraları keşfeden kötü niyetli kişiler eşcinsellerin cinsel zaaflarından yararlanarak onlara her türlü zararı verebilirler. Kuşadası'nda çok belirgin bir eşcinsel gezinti alanları olmamakla birlikte aşağıdaki bölgeler tavsiye edilebilir.

-Rıhtım boyunca akşam saatlerinde ve geç saatlerde.
-Merkez park, sahilde limanın orta kısmına yakın olan park.
-Kuşadası Barlar Caddesi, Tattoo barın da yer aldığı Tuna Sokak ve civarı.


Kuşadası'nda Eşcinsellerin Tercih Ettiği Plajlar.

Kuşadası'nda çok belirgin bir gay ortamı olmamakla birlikte Kuştur Plajının uş tarafındaki tepelik, ıssız bölge gay plajı olarak bilinmektedir. Bunun dışında merkeze en yakın plaj olan Kadınlar Plajında, ve bazen de az ilerisinde bulunan ve genellikle daha sakin olan Yeşil Plajda (Green Beach) kumsallarda güneşlenen yada denize giren yerli ve yabancı eşcinsellere rastlamak daha olasıdır. Eşcinsel ortama bakmazsızın Kuşadası ve yakın civarındaki gözde plajları şu şeklide sıralayabiliriz.

Kuşadası 'Gay Beach'
Kuşadası Kuştur Plajının sonnunda bulunan Tusan otelin yanındaki derenin karşı yamacındaki tepelik bölgenin arka taraftaki kayalık alanlar. Burası gay ağırlıklı bir güneşlenme, denize girme ve vakit geçirme yeridir. Burada, gündüz güneş olduğu sürece insanlara rastlanılabilir. Aslında burada denize rahat girilebilecek kumsal bir alan yoktur ve daha çok kayalıklardan denize girilmektedir. Kuşadası'ndan Kuştur plajından geçen minibüslere binerek ulaşabilirsiniz.  Tusan Oteli geçtikten az sonra inip tepeye doğru bir yarım saat kadar yürümeniz gerekir. Aradaki derenin denize kavuştuğu yer sığ olduğu için Tusan otelin plajından geçerek çantanızı sırtınıza alıp şort yada mayo ile belinize kadar gelen suda yürüyerek kestirmeden de tepeye ulaşabilirsiniz.. 
Google haritası için buraya tıklayınız

Diğer yorumlar
"Tusan otelinin arkasındaki gölün etrafını dolaşıp patika yoldan arka tarafa kayalık bölge (Çam limanı burnu). Hafta sonları öğle saatlerinde gidiyorum. kalabalık oluyor. Çıplak denize girme güneşlenme ve yeni arkadaşlarla tanışmak için güzel bir yer." (10 Ağustos 2011)

"Kuşadası'ndan yazın sık olarak kalkan Tusan Otelin önünden geçen minibüslerle buraya ulaşmak oldukça kolay. Aslında plajdan çok kayalık bir bölge. Kestirmeden gitmek isterseniz, Tusan otelin önündeki plajdan geçip, plajın sonundaki denizle birleşen diz boyunu biraz geçen minik gölü yürüyerek geçerek de ulaşabilirsiniz. Adı gay plajo olsa da tamamen kayalık bir bölge. Zaten kıyıdan çok tepelik alanlarda ve patikalarda dolaşanlar olmakta. Dikkatli olmakta fayda var. (17 Eylül 2013)

Aydınlık Koyu (Milli park)
Web: Foursquare.com/  &  Guzelcamli.com
Dilek Yarımadası milli parkında bulunan giriş kapısından 5 km kadar içerde bulunan ve halka açık koylardan ikincisi olan Aydınlık Koyunun ıssız bölümleri bir site ziyaretçisi tarafında "gay beach" olarak bildirilmiştir. Ancak burası ile ilgili web sitemize başka bir duyum gelmediği için doğruluğu konusunda kesin garanti verememekteyiz. Ziyaret edenlerin ek yorumlarını bekliyoruz.
"Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parkı'nın ikinci koyu olan Aydınlık Koyu'nun doğusunda kalan küçük koylar. Aydınlık Koyu'na varınca, denizi karşınıza aldığınızda sağdaki kayalıklara doğru 15 dakikalık yürüyüşten sonra karşınıza çıkan küçük ve ıssız koylarda son yıllarda gay'lere rastlanıyor. Çıplak güneşlenmek ve denize girmek rahatlıkla mümkün"  (3 Temmuz 2017)

Kadınlar Denizi (Ladies Beach)

Kadınlar Denizi de deniz. Bir km kadar uzunlukta merkeze araba ile 5 dakika, yürüyerek 20 dakika kadar uzaklıkta bulunan kumlu bir plajdır. Özellikle Pazar günleri çok kalabalık olur. Plajda güneşlenmek için gerekli araç gereçler, duşlar ve etrafında çeşitli kafe ve restoranlar bulunmaktadır Kadınlar Plajı bir halk plajıdır, şezlong yada şemsiye kiralamadığınız sürece herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

Green Beach (Yeşil Plaj)
Kadınlar plajından sadece 5 dakika yürüme mesafesindedir. İster kumda uzanabilir, isterseniz arka plandaki palmiye ağaçları altında uzanabilirsiniz. Nispeten küçük bir plajdır ve yine hafta sonları kalabalık olur.

Kuştur Plajı
Bu plaj şehir merkezinin 5 kilometre kuzeyinde yer alır. Kuşadası bölgesinin en popüler plajlarından birisi olması muhtemeldir. Yerel dolmuşlar gece yarısında kadar mevcuttur. Kustur bölgenin en temiz plajlarından birisidir ve burada duşlar, tuvaletler, şezlonglar ve fazla güneşten korunmak için şemsiyeler mevcuttur. Su sporları ve plaj voleybolu seven tatilciler için de etkinlikler vardır. Sahilin çevre alanında, 1 kilometrelik kumluk plaj, 2000 senesinde bakıma alınmış ve daha iyi hizmete sunulmuştur.

Long Beach (Uzun Plaj)
6 kilometre uzunluğundaki plaj Kuşadası’nın 6 km. güneyindedir ve yerel minibüslerle ulaşılabilir. Yaz boyunca burası hem yerli hem yabancı turistlerle dolmaktadır. Sahil boyunca oteller, yazlıklar, taze balık ve et yemekleri sunan güzel restoranlar bulunmaktadır. Uzun kumlu plaj boyunca soğuk bir şeyler içebileceğiniz şirin kafeler ve ayrıca şezlong, duş ve tuvalet ve su sporlarını sevenler deniz kayağı, para-kayak (para-sailing) ve jet ski yapma imkânı bulabilir.

Kuşadası Merkez Plajı
Marinanın hemen yanında, limana bakan bir yerdedir. Giriş ücreti olmayan bu plajda yüzmek yada güneşlenmek için herhangi bir araç gereç bulunmamaktadır. Genelde yakındaki otellerde kalanlar kısa süreli olarak denize girip serinlemek için kullanırlar.

Yılancı Burnu
Güvercin Adasının arka kısmında kalan Yılancı burnu, denize girmek için farklı alternatif arayanların gidebileceği, kıyı kesiminde iki adet plaj kulübünün (beach club) bulunduğu bir bölgedir.

Güvercin Ada
Kuşadası'nın simgelerinden Güvercin Ada eteklerinde de denize girmek mümkündür. Denizi derin ve sahili kayalıktır. Plaj girişi, özel işletmeye bağlı olduğundan ücretlidir.

Pamucak Plajı
Resmi olarak Selçuk ilçe sınırları içinde bulunan bu 5 kilometrelik plaj Kuşadası’na 10 kilometre, ünlü Efes antik şehrine 5 km kadar uzaklıktadır. Plaj yaklaşık 80 metre genişliğinde, 5 km. uzunluğundadır. Plaj boyunca çeşitli hizmetler ve su sporları etkinlikleri sunan birkaç adet 5 yıldızlı otel mevcuttur. Plaj bölgesi Kuşadası merkezdeki tur şirketleri tarafından düzenlenen at ve deve binme turları için turistik amaçlı olarak ta kullanılmaktadır. Plaj pazar günleri özellikle yerli turistlerle dolmaktadır.

Kuşadası'nda Lezbiyen Mekan, Grup, Dernek ve İnternet Kaynakları

Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.

Yahoo Türkiye Lezbiyen Grubu
Bu gruba üye olarak Kuşadası'da yaşayan yada ziyaret eden yabancı lezbiyenlerle tanışabilir, Kuşadası ile ilgili bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizce'dir.

Transcinsel Dostu Mekanlar

Kuşadası Trans Mekan, Grup, Dernek ve İnternet Kaynakları
Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.


Kuşadası'ndaki Gay Dostu İşletmeler ve Şirketler

Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.
Dikkat: Bu kategoride eşcinsellere yönelik hizmet veren ticari kuruluşlara yada pazarlanan ürününün içeriğine bakmadan eşcinsel dostu şirketlere ait bilgilere ücretsiz olarak yer verilecektir. Özellikle Antalya'da eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik hizmet veren spor salonları, güzellik merkezleri, mağazalar, sağlık ürünleri veya erotik ürünler satan kuruluşlar burada yer almak isterlerse bize form sayfası ile ulaşabilirler.

Turkey Gay Hotels
 

Gay Dostu Oteller

Kuşadası Otelleri - Anında Rezervasyon

Ne yazık ki, Kuşadası'nda bir kaç istisna dışında resmi olarak gay dostu olan herhangi bir otel bulunmamaktadır.. Ancak dünyanın en büyük otel rezervasyon sistemlerinden biri olan Agoda ile yaptığımız anlaşma ile artık Kuşadası'ndaki bütün otelleri bir arada görebilecek, fiyatına, kalitesine ve konuk puanlamasına göre sıralayabilecek ve ücretsiz iptal seçenekleri ile anında rezerve edebileceksiniz.

Dolly Apartments Kuşadası
Gay & lezbiyen dostu bir apart otel olan Kuşadası Dolly Apartments aynı zamanda evcil hayvan dostudur.
Turkey Gay Hotels

İnternet Kaynakları

Bu kategoride Kuşadası'da eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik içeriği bulunan web sitelerine, internet gruplarına ve eşcinselleri ilgilendiren haberlere ait linklere yer verilecektir.

LGBT Turkey Facebook Grubu
Bodrum dahil bütün Türkiye'deki eşcinsel dostu etkinlikleri takip edebilir, arkadaş edinebilir ve kendiniz de paylaşımlarınızda sayfaya katkıda bulunabilirsiniz.

Yahoo Gay Grubu (İngilizce)
Bu gruba üye olarak Bodrum'da yaşayan yada ziyaret eden yabancı eşcinsellerle tanışabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizce'dir.

Not: Kuşadası'na özel açtığımız etkinlik sayfamızı Facebook Türkiye yönetiminin sansür ve baskıları yüzünden kapattık. Ayrıtılar için ilgili imza kampanyamıza tıklayınız (Türkçe metin alttadır)Eşcinsel Dayanışma

Kuşadası'nda resmi yada gayrı resmi bir eşcinsel dayanışma örgütlenmesi bulunmamaktadır. Kuşadası'nda yaşayıp bu konuda sorun yaşayan LGBT bireyler internet yada telefon yolu ile Türkiye'nin diğer şehirlerinde bulunan LGBT örgütlerine kolayca ulaşabilirler.

İlgili Linkler:
Türkiye'deki LGBTİ Örgütlerinin Tam Listesi için Buraya Tıklayınız
Türkiye'de Eşcinsel Hareketin Geçmişi ve Genel Bilgileri için Buraya Tıklayınız
Türkiye'de Eşcinsel Hakları İle İlgili Genel Bilgiler İçin Buraya Tıklayınız 

 YEREL HABER, ETKİNLİK VE DUYURULAR


Bu şehirle ilgili haber ve etkinliklere yer vereceğimiz bu bölümde siz de yorumlarınızı Facebook, Twitter, Google+ hesaplarınız üzerinden yada anonim olarak paylaşabilirsiniz. Sayfalarımızda pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır.

 

 

Türkiye LGBT Mekanlar Rehberi

İlgili şehirlerdeki eşcinsel yaşam ve gay mekanlar hakkında bilgi almak için şehir isimlerine tıklamanızı rica ederiz.

Adana   *   Ankara   *   Antalya   *   Bodrum   *   Bursa   *   Eskişehir   *   Fethiye   *   İstanbul   *   İzmir   *   Kuşadası   *   Marmaris   *   K.Kıbrıs   *   Diğer