Gay İzmir- Eşcinsel Mekan ve Bilgi Paylaşımı

İzmir Gay Bar Kulüp Hamam


Dikkat: Bu web sitesinde yer alan yerlerin çoğunluğu işletmelerinin doğrudan onayı olmadan, duyumlar üzerine listelenmiştir ve koşulsuz olarak eşcinsel yada eşcinsel dostu olmak durumunda değillerdir. Ayrıca web sitesinde halen yer alan bilgilerde de bize ulaşmamış değişiklikler oluşmuş olabilir. Özellikle web sitesinin ziyaretçileri tarafından bildirilen yerlerin doğruluğu kesin değildir. Verilen bilgilerin ne kadar güncel olduğunu anlamak için varsa belirtilen tarihlere dikkat edilmesi önerilir. Bu uyarılara dikkat edilmemesi durumunda web sitesinde bulunan bilgileri kullanırken yaşayacağınız sorunlar için site sahibi ve yönetimi hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir. Mekanlar ile ilgili düzeltme yapmak isteyenler, yeni mekanlar bildirmek isteyenler yada bu sitede yer almak istemeyen mekan sahipleri bize iletişim sayfamız yada Facebook sayfamız aracılığı ile ulaşabilirler..  

Bu web sitesinde küfür, pornografi̇ yada kanunlara aykırı her hangi̇ bir içeriğe yer verilmemekle birlikte sayfalarda yer alan bazı bilgiler 18 yaşından küçükler için uygun olmayabilir.


 
İzmir'de Gay Barlar ve Kulüpler

İzmir son yıllarda hem eşcinsel dayanışma hareketi hem de eşcinsel gece yaşamı açısından büyük bir gelişme kaydetmiştir. Şu an İzmir'de LGBT müşterilere yönelik hizmet veren bar ve kulüpler şunladır:


Cix Club (23:00-06:00)
Adres: 1448 Cumbali Sok, No: 5/B,  Alsancak, Konak, İzmir.
Web: Cixclub.html (Mekana ait resim, video, harita ve yorumları görmek için tıklayın)

Ege Palas Otelin hemen arkasında, Kıbrıs Şehitleri Caddesinden de girişi olan trafiğe kapalı sokakta bulunan hem gay hem de trans ve travestilerin takıldığı karma bir LGBT mekanı olan Cix Club işletmecileri tarafından web sitemize ilk olarak Haziran 2004 tarihinde eklenmiştir. Daha ayrıntılı bilgi ve yorumlar için lütfen kulübe özel sayfamıza göz atın

Ehli Keyif Bar
Adres :Üçüncü Beyler (850 Sok). No:43, Kemeraltı, Konak, İzmir.
Web: Ehlikeyif.html (Mekana ait resim, video, harita ve yorumları görmek için tıklayın) 
Daha çok erkeksi, olgun ve bear / ayı tarzı eşcinsel erkeklere hitap eden mekan 2011 yılından beri yoluna devam etmektedir. Hafta içi ve Cuma günleri akşam 19:00-24:00 arası, Cumartesileri ise müşteri durumuna göre 02:00 den 04:00 e kadar hizmet vermektedir. Hafta için sakin bir ortamı var. Mütevazı bir sahibi ve oldukça uygun fiyatları olan mekan hafta sonları oldukça kalabalıktır. Mekanın girişi Salepçioğlu Camisinin karşı tarafında bulunan bir ucu otoparka açılan küçük bir çıkmaz sokağın sonunda yer almaktadır. Yorumlar ve ayrıntılı konum bilgileri için mekana özel sayfayı ziyaret edin.

Ka Club (21:00-04:00)
Adres: 1471 Sokak, No: 45/A, Alsancak,  Izmir
Web: Kaclub.html (Mekana ait resim, video, harita ve yorumları görmek için tıklayın) 
İzmir'in en eski LGBT kulüplerinden biri olan ve ağırlıklı olarak transseksüel ve travestilerin, çoğunluğu rentboy olan gençlerin yanında tek tük gay müşterilerin de bulunduğu Ka Kulüp bize gelen yorum ve duyumlara göre pek güvenli bir ortamı olmayan bir mekan. Alsancak garına yakınca bir yerde konumlanmıştır. Gitmeden önce yorumlara göz atmakta yarar olabilir. Daha ayrıntılı konum bilgileri ve yorumlar için buraya tıklayın.

Trip Bar (Kapandı)
Adress: Cumbalı (1448) Sokak , No:10, Kıbrıs Sehitleri Caddesi, Alsancak, Izmir.
2014 yılında Gullüm adı ile açılıp daha sonra Rainbow, 2017'de ise Trip adını alan mekan artık kapanmış ve işletme sadece zaman zaman başka mekanlarda partiler düzenlemektedir.

Boncuk Birahanesi 
Adres:  Fevzipaşa Bulvarı,   Basmane, İzmir.
Gay mekan olmamakla birlikte bir zamanlar gayelerin sık takıldığı bir mekan olan Boncuk Birahanesi artık bu özelliğini kaybetmiş durumda. Hala, erkeksi takılan ve gizli gaylere çok nadir rastlama imkanı olabilir. Basmane Garına oldukça yakın, garın karşısına düşen caddenin başına doğru sağ tarafta, Nil Alav Otel'in yanında.

Kapanan LGBT Mekanlar
Aşağıda daha önce sitemizde yer alıp kapanan mekanlar listelenmiştir.
100bin100 - Günümüzde Ka Club olarak hizmet veren mekanın yerinde bulunmaktaydı.
Papirüs Disco Bar - Kıbrıs Şehitleri Cd. Alsancak
Angle Bar - Kıbrıs Şehitleri Caddesi
Zilli Bar - Cumhuriyet Bulvarı, Alsancak/Izmir.
Mix Bar - Cumhuriyet Bulvarı No:347/A - İzmir.


 

Gay Dostu Oteller

İzmir Otelleri - Anında Rezervasyon

Ne yazık ki, İzmir'de resmi olarak gay dostu olan herhangi bir otel bulunmamaktadır.. Ancak dünyanın en büyük otel rezervasyon sistemlerinden biri olan Agoda ile yaptığımız anlaşma ile artık İzmir'deki bütün otelleri bir arada görebilecek, fiyatına, kalitesine ve konuk puanlamasına göre sıralayabilecek ve ücretsiz iptal seçenekleri ile anında rezerve edebileceksiniz
.İzmir'de Bulunan Gay Dostu Mekanlar

Aşağıda yere alan mekanlar sahiplerinin onayı olmadan site ziyaretçilerimizin tavsiyeleri üzerine listelenmiştir. Bu mekanlarla ek yorumlarınızı göndermenizi bekliyoruz.

Telvin Cafe Bar (12:00-24:00)
Dikkat: Bu mekan bir site ziyaretçisi tarafından Temmuz 2012 de bildirilmiştir. Mekan sahibinin onayı olup olmadığı bilinmediği için ziyaret edenlerin bu bilgiyi dikkate almaları tavsiye olunur.
Adresi :Kıbrıs Şehitleri Cad, 1462 Sokak No: 6/B  Alsancak, Konak, İzmir
Web: Yandex.com
"Burası gay ağırlıklı bir işletme değildir. Faaliyet Saatleri 12.00- 24.00 arasıdır. Kıbrıs Şehitleri Caddesindeki Garanti Bankası'ndan sonraki ilk sağda" (4 Temmuz 2012)

Defne Cafe
Adres: Kıbrıs Şehitleri Cad. 1452 (Can Yücel) Sokak No 15/B, Alsancak, İzmir.
Web: Facebook.com/
Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerindeki köşedeki Simit Sarayının sokağında.
Bu kafe bir internet ziyaretçisi tarafından "Lezbiyen ağırlıklı" bir mekan olarak ve "lezbiyen cafe ama gay lerde takılıyor" notu ile bildirilmiştir (09/03/2009)

Not: Başka internet sitelerinde burası ile ilgili farklı yorumlar bulunmaktadır. Bir yoruma göre bu mekanın KAOS GL İzmir tarafından gay mekan olarak duyurulmasına kafe sahibinin itirazı olmuş ve gelenlere de homofobik tavırlar takınılmaktaymış. Başka yorumlara göre ise gelen eşcinsellere oldukça iyi davranılmakta imiş. Bu çelişkinin bir sebebi bazı eşcinsellerin gay-dostu mekanlarla gay mekanları birbirine karıştırması ve olması gereğinden fazla göze batacak hareketler sergilemesi olabilir. Bir ihtimal de lezbiyen eşcinsellerin mekanlarında (gay de olsa) erkek müşteri görmek istemeleri de olabilir, ki bu farklı LGBT grupları arasında arasında ne yazık ki yaygın bir tavırdır. Daha objektif bilgilendirme açısından mekanı ziyaret edenlerin yada sahiplerinin yorumlarına açığız.Diğer Mekanlar
İzmir'de eşcinsellerin daha sık göründüğü duyulan ve özellikle gay yada gay dostu olmayan mekanlar şunlardır.

Starbucks Alsancak
Adres: Dr. Mustafa Bey Caddesi No: 5/A Alsancak, İzmir.
Alsancak Starbucks erken saatlerde gidilen buluşma mekanıdır.


Ziyaretçi Bildirimleri
"İzmir-Hatay ÖZSÜT gay dostu bir mekan. Çalışanlar ve sahibi oldukça sıcak kanlı hümanist insanlar" (30 Nisan 2011)

"Basmane Gaziler Caddesi'nde İpek Sinemasına varmadan bir kaç bina önce gerçek adı değişik olmakla birlikte "Arif'in Yeri" diye bilinen birahane erkeksi gaylerin sık takıldığı bir yerdir. Eski Şanzelize Kulübün karşısına, Markiz Müzikholün yan tarafına düşmektedir.  Sanırım mekanın asıl adı Pınarbaşı Meyhanesi olması lazım. Google haritasındaki yaklaşık lokasyonu için buraya tıklayın" (23 Kasım 2016)VİDEO - 2013 Izmir LGBT & Eşcinsel Onur Yürüyüşüİzmir'de Eşcinsellerin Gittiği Sinemalar.

Dikkat: Aşağıda listelenen yerler gay mekan değildir. Bu mekanlarla ilgili bilgilerin çoğu internet üzerinden gelmiş olup, işletme sahiplerinin bilgi ve onayı olmadan sadece duyumlar üzerine listelenmiştir. Burada yer alan mekanlar dahilinde etik dışı herhangi bir etkinliğe izin verilmeyeceği gibi; sadece eşcinsel bireylerin cinsel kimliğinden dolayı rahatsız edilmeyecekleri, güvenli oldukları düşünüldüğü için önerilen yerlerdir. İşletme sahipleri burada yer almak istemezlerse, iletişim sayfamız yada Facebook sayfamıza mesaj atarak bize bildirebilirler..

İpek Sineması
Adres: Gaziler Caddesi, No: 113  Basmane, Konak, İzmir.
2013 yılında Gaziler caddesi 56 numarada bulunan İpek sinemasının kapandığı bildirilmiş olmakla daha önce Şafak sineması adı ile bu adreste bulunan sinema 2016 itibarı İpek sineması olarak hizmet vermektedir. Basmane garı ve metro durağından 400 metre, yani yaklaşık 5 dakika bir uzaklıkta, Kent Otel'in altındadır. Sinema salonu oldukça küçük olan mekan personeli tarafından da sıkı bir şekilde kontrol edilmektedir.

Kapanan Mekanlar
Aşağıda daha önce sitemizde yer alıp kapanan mekanlar listelenmiştir.
Şafak Sineması - Gaziler Cad 113. (Mekan açıktır ama adı İpek Sineması olarak değişmiştir)
Ferah Sineması - 541 Sokak, Eşrefpaşa, İzmir.
Büyük Sinema -  Gaziler Caddesi,Tepecik, Yenişehir / İzmir.
Saray Sineması -  Kapılar, Basmane.
Saray2 Sineması -  İkiceşmelik Mezarlıkbaşı, Çankaya.


Hamam, Sauna, Fitness

İzmir'de Eşcinsellerin Gittiği Hamam ve Saunalar.
Dikkat: Bu kategoride listelenen yerler gay mekan değildir. Bu mekanlarla ilgili bilgilerin çoğu internet üzerinden gelmiş olup, işletme sahiplerinin bilgi ve onayı olmadan sadece duyumlar üzerine listelenmiştir. Burada yer alan mekanlar dahilinde etik dışı herhangi bir etkinliğe izin verilmeyeceği gibi; sadece eşcinsel bireylerin cinsel kimliğinden dolayı rahatsız edilmeyecekleri, güvenli oldukları düşünüldüğü için önerilen yerlerdir. İşletme sahipleri burada yer almak istemezlerse, iletişim sayfamız yada Facebook sayfamıza mesaj atarak bize bildirebilirler.

Burada daha önce yer alan mekanlar, hamam sahiplerinin isteği doğrultusunda listemizden çıkarılmıştır.İzmir'de Eşcinsel Gezinti Yerleri

Eşcinsel gezinti alanları yani "çark" yerleri eşcinsellerin özellikle dikkatli olması gereken yerlerdir. Buraları keşfeden kötü niyetli kişiler eşcinsellerin cinsel zaaflarından yararlanarak onlara her türlü zararı verebilirler.

Kültür Park Fuar Alanı
Özellikle akşamları, fuarın Basmane kapısından girince sol tarafınızda bulunan Paraşüt Kulesi civarındaki banklarda oturan ve genelde bıyıklı ve olgun erkeklerin takıldığı alan da arkadaşlık kurmak için denemeye değer yerlerdendir. Tabii ki bu tür yerlerin hepsinde olduğu gibi çok dikkatli olmak gerekmektedir.

İzmir Kordon
İzmir'in Alsancak semtinde bulunan ünlü Kordon boyunca, özellikle akşam ve geç saatlerde.

Konak Parkı
Konak'ta İzmir'in simgesi olan saat kulesinin yanındaki parkta gündüz ve gece sosyalleşmek mümkündür. Merkezi olduğu için etrafta dolaşmak tehlikeli değildir ancak yine de tanıştığınız kişileri özenle seçmenizde yarar vardır

Karşıyaka Alaybey Parkı
İzmir, Karşıyaka'da Alaybey mahallesinde bulunan resmi adı Muammer Aksoy Parkı olan park bir site ziyaretçisi tarafında şu şekilde tavsiye edilmiştir: "Akşamları saat 23.00 dan sonra genellikle banklarda otururlar.. Özellikle 23.00-02.00 saatleri arası." (Nisan 08 2011)

Çiğli A.S.O.B. Halı Saha Yanı
Web sitemizin bir ziyaretçisi tarafından aşağıdaki gibi bildirilmiştir.
"İzmir Çiğli A.O.S.B.(Atatürk Organize Sanayi Bölgesi) de yer alan halı saha yakınındaki park yeni gezi alanıdır." (6 Eylül 2017)
Not: Önerilen park gaylerin takıldığı çoğu parkın aksine pek merkezi olmayan ve yerleşim alanının dışında bir bölgede bulunmakta. O nedenle bu bilginin ne kadar doğru olduğundan emin olamadık. Ek yorumları bekliyoruz.

İzmir'de Eşcinsellerin Tercih Ettiği Plajlar

Çeşme, Altınkum'da bazı kişiler tarafından gayri resmi olarak çıplaklar kampı diye de adlandırılan plaj bölgesinin ıssız bölümü dışında İzmir de de eşcinsellerin her zaman yoğun olarak rastlanabileceği plajlar yoktur. Çeşme plajlarının eşcinseller için daha elverişli ve rahat olduğu varsayılabilir. Son yıllarda Alaçatı'nın 10 km kadar güneyinde sakin bir bölgede bulunan Delikli Koy'da gay'lerin tercih ettiği plajlar arasına girmiştir.  Efes harabelerine yakın olması nedeni ile turistlerin de sık uğradığı Pamucak Plajı (Selçuk), İzmir şehir merkezinden 35 km kadar uzakta bulunan Urla sınırlarında bulunan Çeşmealtı ve İçmeler arasındaki plajlar ve Çeşme yarımadasının öbür tarafında bulunan Karaburun plajları Çeşme dışında İzmir civarındaki genel anlamda popüler plaj bölgeleridir. Çeşme yarımadasında yer alan ve Çeşme şehir merkezinden rahatlıkla ulaşabileceğiniz en popüler plajlar ise dünyaca ünlü Altınkum plajı, Çeşmeden Altınkum'a giderken yol üzerinde bulunan Çiftlik bölgesinde bulunan Fun Club gibi özel ve diğer halk plajları ve Alaçatı'nın merkezine 2 kilometre uzaklıkta bulunan Ilıca Plaj bölgesidirAltınkum Gay Beach
Çeşme'nin ünlü Altınkum plaj bölgesinin son kısımlarında bulunan ve gayri resmi olarak çıplaklar kampı diye de adlandırılan ıssız kumsal bölgededir. Çeşme merkezden Altınkum plajına tarihi kalenin biraz ilerisinde, karakolu geçince sahil yolu üzerinde bulunan duraklardan kalkan minibüslerle yaklaşık 20 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Minibüsten son durakta inince hemen solunuzdan başlayan bol bol kiralık şemsiye ve yatakların yer aldığı yaklaşık bir kilometre boyunca uzanan özel işletmelere tahsis edilmiş bir bölge göreceksiniz. Bu bölgenin en sonunda buradaki en eski işletmelerden biri olduğu için meşhur olan Okan'ın yeri yer almaktadır. Plaj bölgesinin sonunda yer alan Okan'ın yerini geçince plaj işletmesine pek uygun olmayan kayalık bir bölge başlamaktadır. Bu kayalık bölgeyi geçince tepeliğin arkasında bir iki tane daha yan yana bulunan özel işletme göreceksiniz. Bir kaç yüz metre daha yürüyerek bu son özel plajları da geçince kalabalık bölgeden oldukça kopuk ve görünmeyen, tamamen ıssız yeni bir kumsal alana ulaşacaksınız. Burası genelde eşcinsellerin ve çıplak güneşlenmek isteyenlerin tercih ettiği bölgedir. Genelde pek tehlikeli tiplere rastlanmamakla birlikte, kumluk bölgenin ardındaki çalıların arkasına saklanan tiplerin denize girenlerin para ve eşyalarını çaldıklarına dair duyumları da dikkate almanız önerilir.
Google haritasında yaklaşık konumu görmek için buraya tıklayınız

Ziyaretçi yorumları:
"Çeşme'den çıkınca ilerden sola Fun Club'a (Altınkum) giden toprak yoldan giriyorsunuz. Fun Club'a gelince yol bitiyor arabanızı park edip plaja indikten plajdan sola doğru 200 mt yürüyün. Özellikle pazar günleri hoş tipler, çiftler takılmakta. Aynı zamanda orası çıplaklar plajı olarak bilinmektedir. Çok sakin ve rahat bir yer" (14/04/2009)

"Çeşme Altinkum Plajının sonunda insanların olmadığı yerde gay'lerin takıldığı plaj var. Ben görünce çok şaşırdım. Çıplak dolaşanlar bile olabiliyor. Oldukça rahat. Pazar günleri kalabalık oluyormuş. (21/06/2009)

"Altinkum plajının sonunda Okan'ın Yerini geçince sahilden devam edin 200 metre ileride. İnternetten görüp gittim. Çok kalabalık değildi hafta içi olduğu için, fakat insanlar çıplak güneşlenip denize girebiliyor. Tavsiye ederim (07/07/2009)


Alaçatı Delikli Koy
Web: Foursquare.com & Blog.gezenthi.com
Son yıllarda Alaçatı merkezinin 10 km kadar güneyinde sakin bir bölgede bulunan Delikli Koy'da gay'lerin tercih ettiği plajlar arasına girmiştir. Habertürk' internet sayfasında yer alan bu habere göre bu koya “Vajina Plajı” diyen de var “Gay Plajı” diyen de “Keçi Plajı” diyen de. Yani herkes kendine göre bir isim takmış bu küçük ve gizemli koya. Alaçatı gece hayatının müdavimlerinin barlar ve kulüpler kapandıktan sonra arabaları ile geldikleri bu koyda sabahladıkları da söylenmekte. Delikli Koya gitmek için birkaç tepeyi aşmak gerekiyor. Henüz koya ulaşan herhangi bir toplu taşıma aracı yok. Özel aracınızla yada araba kiralayarak gelebilirsiniz.  Plaja yaklaştığınızda gireceğiniz patika yol altı alçak arabaların alt takımının zarar görmesine neden olabiliyor. O yüzden patikanın girişinde aracı park edip koya doğru yürümek gerekebilir. Ancak son zamanlarda arabaların soyulduğuna dair de duyumlar gelmektedir.


İzmir Lezbiyen Rehberi

İzmir'de Lezbiyen Mekanlar, Dernekler, Gruplar, İnternet Kaynakları

Defne Cafe
Adres: 1452 (Can Yücel) Sokak, No:15 / B Alsancak, İzmir.
Web: Facebook.com/
Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerindeki köşedeki Simit Sarayının sokağında.
Bu kafe bir internet ziyaretçisi tarafından "Lezbiyen ağırlıklı" bir mekan olarak , ve "Lezbiyen bayan olarak orda bütün kızlar çok rahatız" notu ile bildirilmiştir; ancak büyük olasılıkla lezbiyen-dostu ve aslında heterolara hitap eden mix bir mekandır. (03/02/2009)

Not: Başka internet sitelerinde burası ile ilgili farklı yorumlar bulunmaktadır. Bir yoruma göre bu mekanın KAOS GL İzmir tarafından gay mekan olarak duyurulmasına kafe sahibinin itirazı olmuş ve gelenlere de homofobik tavırlar takınılmaktaymış. Başka yorumlara göre ise gelen eşcinsellere oldukça iyi davranılmakta imiş. Bu çelişkinin bir sebebi bazı eşcinsellerin gay-dostu mekanlarla gay mekanları hala birbirine karıştırması olabilir. Bir ihtimal de lezbiyen eşcinsellerin mekanlarında (gay de olsa) erkek müşteri görmek istemeleri de olabilir, ki bu bazı LGBT bireyler arasında ne yazık ki yaygın bir tavırdır. Daha objektif bilgilendirme açısından mekanı ziyaret edenlerin yada sahiplerinin yorumlarına açığız.

Bu mekanla ilgili ziyaretçi yorumları:
"Defne cafenin gerek sahibini gerekse çalışanlarını uzunca zamandır tanırım. Es tesadüf tanışmamıza ve straight olmama rağmen beni hiç bir zaman yadsımadan ve bütün sıcaklıklarıyla hayatlarına dahil eden bu kişilerdeki en belirgin karakter yapısı cinsel kimlikleriyle barış içinde olan herkesi aynı yakınlıkla kucaklamaları. Mekanı yukarıda lezbiyen ağırlıklı olarak belirtmiş olma sebebim daha uygun bir opsiyon bulamadığımdan. Aslında bence en uygun tabir "Gay-lezbiyen-straight farketmez, nezih ve kendi cinsel kimliği ile barışık olan herkese açık" şeklindedir :) Mekan "nezih" tutulmaya çalışıldığı ve her türlü cinsel kimliğe açık olduğu için bir takım önlemlerin alındığı da doğrudur, ama bu önlemler sadece gay veya straightlere değil, KİŞİLERİN TAVIR VE DAVRANIŞLARINA özel (aşırı alkol alımı, taciz, kavga vb...) her mekanda alınabilecek önlemlerdir. hiç bir müşteriye karşı (cafeye gelen yani orada tanıştığım pek çok gay arkadaşımız da mevcut) tavırlı bir davranışa şahit olmadım, seviyeli ve kaliteli bir işletme. şunu da gururla ve açık yüreklilikle ifade etmeliyim ki "gay ve lezbiyen" kavramlarını toplumsal birer etiket olmaktan çıkaran bu mekan sayesinde çevremde pek çok homofobik, önyargılı veya çekinceli olan arkadaşımın fikri (buna şu an 79 yaşında olan kendi annem de dahildir)onları burada ağırlamam ile değişmiştir. çalışanların kendi ailelerinin de (annelerinin veya akrabalarının) dönem dönem mekanda olmaları ile hoşgörü, kişisel özgürlük, saygı ve sevginin ön planda tutulduğu Defne Cafe'nin müdavimleri arasında olmaktan dolayı çok mutluyum... :)" (24 Kasım 2009)


Yahoo Türkiye Lezbiyen Grubu
Bu gruba üye olarak İzmir'de yaşayan yada ziyaret eden yabancı lezbiyenlerle tanışabilir, İzmir ile ilgili bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizce'dir.


Travesti & Transseksüel

İzmir transcinsel mekanlar, travesti kulüpleri, dernekler, gruplar ve diğer internet kaynakları

Cix Club
Adres: 1448 Cumbali Sok, No: 5/B,  Alsancak, Konak, İzmir.
Web: Cixclub.html (Mekana ait resim, video, harita ve yorumları görmek için tıklayın)
Ege Palas Otelin hemen arkasında, Kıbrıs Şehitleri Caddesinden de girişi olan trafiğe kapalı sokakta bulunan hem gay hem de trans ve travestilerin takıldığı karma bir LGBT mekanı olan Cix Club işletmecileri tarafından web sitemize ilk olarak Haziran 2004 tarihinde eklenmiştir. Daha ayrıntılı bilgi ve yorumlar için lütfen kulübe özel sayfamıza göz atın

Ka Club (21:00-04:00)
Adres: 1471 Sokak, No: 45/A, Alsancak,  Izmir
Web: Kaclub.html (Mekana ait resim, video, harita ve yorumları görmek için tıklayın) 
İzmir'in en eski LGBT kulüplerinden biri olan ve ağırlıklı olarak transseksüel ve travestilerin, çoğunluğu rentboy olan gençlerin yanında tek tük gay müşterilerin de bulunduğu Ka Kulüp bize gelen yorum ve duyumlara göre pek güvenli bir ortamı olmayan bir mekan. Alsancak garına yakınca bir yerde konumlanmıştır. Gitmeden önce yorumlara göz atmakta yarar olabilir. Daha ayrıntılı konum bilgileri ve yorumlar için buraya tıklayın.İzmir'deki Gay Dostu İşletmeler ve Şirketler

Bu kategoride eşcinsellere yönelik hizmet veren ticari kuruluşlara yada pazarlanan ürününün içeriğine bakmadan eşcinsel dostu şirketlere ait bilgilere ücretsiz olarak yer verilecektir. Özellikle İzmir'de eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik hizmet veren spor salonları, güzellik merkezleri, mağazalar, sağlık ürünleri veya erotik ürünler satan kuruluşlar burada yer almak isterlerse bize form sayfası ile ulaşabilirler.

My Nova Estetica
Adresi :İmbatli Mah, 6076 Sokak, No:12/E,  İzmir. (Medical Park Hastanesi Karşısı)
Web:  Mynovaestetica.com/ & Facebook.com/
Genel Tanıtım : Doktorlarımız eşliğinde estetik cerrahi danışmanlığı, lazer, cilt bakimi, aqua facial, bölgesel zayıflama, kalıcı makyaj, d-finitive evo, botoks, dolgu, örümcek ağı, mezoterapi, coq, sac ekimi. (6 Aralık 2017)

Erojen Erotik Shop (09:30 - 20:00)
Adres: 1713 sokak (Çarşı Tiyatro Sokağı), No:1, Kat :5 Daire: 503, Mithat Onat İş Merkezi Karşıyaka / İzmir
Web: Erojen . com - Dikkat: Bu site yetişkin içeriklidir. 18 yaşından küçüklerin girmesinde sakınca olabilir.
İşletme sahibi tarafından şu mesaj ile bildirilmiştir: "İzmir Erojen erotik mağazaları Tamamı Gay personelinden oluşan şubeleri ile Türkiye'deki tüm GLBT dostlarına bincli erotik ürünler iç çamaşırı kozmetik, ve özel gay reyonu ile hizmet vermektedir Erotik ürün alışverişleriniz için istanbulgay.com / Turkeygay.net referansı ile ararsanız % 10 indirim alabilirsiniz. Alışveriş yapmasanız da LGBT ürünler için çalışma saatler içerisinde bilgi alabilirsiniz. " (04 Aralık 2009)

Gay Dostu Oteller

İzmir Otelleri - Anında Rezervasyon

Ne yazık ki, İzmir'de resmi olarak gay dostu olan herhangi bir otel bulunmamaktadır.. Ancak dünyanın en büyük otel rezervasyon sistemlerinden biri olan Agoda ile yaptığımız anlaşma ile artık İzmir'deki bütün otelleri bir arada görebilecek, fiyatına, kalitesine ve konuk puanlamasına göre sıralayabilecek ve ücretsiz iptal seçenekleri ile anında rezerve edebileceksiniz.


İzmir'de Eşcinsellere Yönelik Internet Kaynaklar

Bu kategoride İzmir'de eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik içeriği bulunan web sitelerine, internet gruplarına ve eşcinselleri ilgilendiren haberlere ait linklere yer verilecektir.


LGBT Turkey Facebook Grubu
Bodrum dahil bütün Türkiye'deki eşcinsel dostu etkinlikleri takip edebilir, arkadaş edinebilir ve kendiniz de paylaşımlarınızda sayfaya katkıda bulunabilirsiniz.

Yahoo Gay Grubu (İngilizce)
Bu gruba üye olarak Bodrum'da yaşayan yada ziyaret eden yabancı eşcinsellerle tanışabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizce'dir.

Not:  İzmir'e özel açtığımız etkinlik sayfamızı Facebook yönetiminin baskıları yüzünden kapattık. Ayrıtılar için ilgili imza kampanyamıza tıklayınız (Türkçe metin alttadır)


İzmir LGBTİ Dayanışma

İzmir'de Eşcinsel Dernekler ve Eşcinsel Haklarını Savunan Oluşumlar:

Siyah & Pembe Üçgen
Web: Siyahpembe.org & Facebook: Siyah Pembe Üçgen
2006 yılından bu yana Kaos GL İzmir olarak faaliyet gösteren ve Baki Koşar etkinliğiyle birlikte dernekleşme sürecini tamamladıklarını ilan eden İzmirli eşcinseller tarafından kurulan eşcinsel dayanışma gurubudur. Türkiye Eşcinsel Hareketi’nin içerisinde Biz GL, Ötekizmir ve Pembeüçgen gruplarıyla dönem dönem var olmaya çalışmış İzmirli Eşcinseller bu gruplardan edindikleri deneyimlerini Eylül 2006’da yeniden bir araya gelerek Kaos GL İzmir adıyla sürdürmeye karar verdi. Önceleri bir girişim olarak toplanan grup Ocak ayında grup olduğunu duyurdu ve 2008 Haziran ayının ortasında kendi mekanını edindi. Böylelikle bugüne kadar kafelerde kısıtlı olanaklarla süren toplantılar da grubun kendine ait mekanında daha düzenli olarak yapılmaya başlandı.

Kendi ifadeleri ile Siyah Pembe Üçgen İzmir Gurubu başta İzmir’de yaşayan eşcinseller olmak üzere tüm Türkiyeli Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Travesti ve Transseksüel bireylerin cinsel yönelim ve cinsiyet kimlikleriyle var oluşlarını gerçekleştirmelerine destek olmak; sosyal, kültürel ve yasal haklarını edinebilmeleri için gerekli çalışmaları yapmak ve hayatın her alanında homofobiye karşı mücadele edebilmek için gereken dayanışmayı sağlamayı amaçlamaktadır.

Daha ayrıntılı bilgi için grubun web sitesini ziyaret edebilirsiniz:

Genç LGBTİ Derneği
Web: Genclgbti.org/  &  Facebook.com / genclgbti/
İzmir’de LGBTİ+ gençlerin sorunlarını araştırmak ve bu sorunları gündemleştirmek için kurulan Genç LGBTİ Derneği, Aralık 2016 tarihinde yerleştiği ofisinde çalışmalarını sürdürmekte. Facebook sayfalarında yayınlanan manifestolarına kendilerini şu şekilde tanımlamaktalar: "LGBTİ+ gençlerin sorunlarını araştırmak, bu sorunları gündemleştirmek, çözüm önerileri sunmak ve LGBTİ+ gençlere kendilerini ifade edebilecekleri alanlar açmak amacıyla İzmir’de kurulmuştur."

Üniversiteli LGBT Grupları
Son yıllarda Türkiye'deki gay ve lezbiyen üniversite öğrencileri de üniversiteleri bünyesinde faaliyet gösteren bir çok LGBTİ dayanışma platformu oluşturmuşlardır. İzmir üniversiteleri bu konuda öncü sayılırlar. İzmir'de yer alan üniversitelerde faaliyet gösteren LGBT oluşumları ise Ege Üniversitesi öğrencilerinin öncülüğünde kurulan Ege Legebit ve Dokuz Eylül Ünversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Eşit Şerit'dir.

İlgili Linkler:
Türkiye'deki LGBTİ Örgütlerinin Tam Listesi için Buraya Tıklayınız
Türkiye'de Eşcinsel Hareketin Geçmişi ve Genel Bilgileri için Buraya Tıklayınız
Türkiye'de Eşcinsel Hakları İle İlgili Genel Bilgiler İçin Buraya Tıklayınız 
 YEREL HABER, ETKİNLİK VE DUYURULAR


Bu şehirle ilgili haber ve etkinliklere yer vereceğimiz bu bölümde siz de yorumlarınızı Facebook, Twitter, Google+ hesaplarınız üzerinden yada anonim olarak paylaşabilirsiniz. Sayfalarımızda pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır.

 

 

Türkiye LGBT Mekanlar Rehberi

İlgili şehirlerdeki eşcinsel yaşam ve gay mekanlar hakkında bilgi almak için şehir isimlerine tıklamanızı rica ederiz.

Adana   *   Ankara   *   Antalya   *   Bodrum   *   Bursa   *   Eskişehir   *   Fethiye   *   İstanbul   *   İzmir   *   Kuşadası   *   Marmaris   *   K.Kıbrıs   *   Diğer