Gay Eskişehir- Eşcinsel Mekan ve Bilgi Paylaşımı

Eskişehir Gay Bar Kulüp Hamam


Dikkat: Bu web sitesinde yer alan yerlerin çoğunluğu işletmelerinin doğrudan onayı olmadan, duyumlar üzerine listelenmiştir ve koşulsuz olarak eşcinsel yada eşcinsel dostu olmak durumunda değillerdir. Ayrıca web sitesinde halen yer alan bilgilerde de bize ulaşmamış değişiklikler oluşmuş olabilir. Özellikle web sitesinin ziyaretçileri tarafından bildirilen yerlerin doğruluğu kesin değildir. Verilen bilgilerin ne kadar güncel olduğunu anlamak için varsa belirtilen tarihlere dikkat edilmesi önerilir. Bu uyarılara dikkat edilmemesi durumunda web sitesinde bulunan bilgileri kullanırken yaşayacağınız sorunlar için site sahibi ve yönetimi hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir. Mekanlar ile ilgili düzeltme yapmak isteyenler, yeni mekanlar bildirmek isteyenler yada bu sitede yer almak istemeyen mekan sahipleri bize iletişim sayfamız yada Facebook sayfamız aracılığı ile ulaşabilirler..  

Bu web sitesinde küfür, pornografi̇ yada kanunlara aykırı her hangi̇ bir içeriğe yer verilmemekle birlikte sayfalarda yer alan bazı bilgiler 18 yaşından küçükler için uygun olmayabilir.


 


 
Eskişehir'de Gay Barlar ve Kulüpler
Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.

Ziyaretçi Yorumları:
"Eskişehir'de gay bar yok ama mevcut barlarda yaşanan ilişkiler İstanbul'u aratmaz." (18.03.2008)Eskişehir'de Bulunan Gay Dostu Mekanlar
Aşağıdaki bilgiler internet yolu ile elimize ulaştığı için doğruluğu kesin değildir. Bu mekanlar gay ağırlıklı yerler değildir ve sahiplerinin bilgisi / onayı olmaksızın sitemizde yer almaktadırlar. Mevcut yerlerin çoğu eski tarihli duyum ve bildirimlere dayandığı için kapanmış yada tarzını değiştirmiş olma ihtimalleri yüksektir.

Batı Yakası Cafe & Bar (12:00-01:00)
Adres: Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Cad. No 9/C, Eskişehir.
Web: Facebook.com/pages/Bati-Yakasi-Cafe-Bar
Gönderenin Mesajı: "Oldukça rahat ve sıcak bir mekan.Yıllardan beridir Eskişehir'de faaliyet gösteriyor.Ama son zamanlarda gay'lere ve lezbiyenlere oldukça iltimas göstermeye başladı. Bu yüzden gay'lerin sürekli uğradıkları mekanların başında geliyor" (20/08/2007)

Venüs Birahanesi
Adres: Orduevinden biraz daha ileri yürüyünce, Işıkları geçince solda.
Mekanla ilgili net adresi ve kimlere hitap ettiğine dair ayrıntılı bilgi bulunmamakta olup, başka sitelerde yer aldığı için listelenmiştir. Bilgisi olanların mesaj göndermesini bekliyoruz.
Not: Bu mekanla ilgili elimize geçen son bilgi oldukça eski olup, mevcut durumu kesin bilinmemektedir.


Diğer Popüler Bar ve Kulüpler
Aşağıdaki mekanlar resmi olarak gay yada gay-dostu mekanlar değildir. Eskişehir'e dışardan gelen ziyaretçilerin nerelere gidebileceğine dair fikir vermek amacı ile listelenmişlerdir.

Barlar Sokağı (Genel)
Vural (Neyzen Teyfik) Sokak, Tepebaşı, Eskişehir.
2000 yıllarının sonuna doğru popüler bir hale gelip Eskişehirliler tarafından "barlar sokağı" diye adlandırılan sokak, Eskişehir'de gece hayatının kalbi durumunda. İlk yıllarda daha çok üniversitesi öğrencilerine yönelik cafe ve barların bulunduğu sokak, daha sonraki yıllarda açılan değişik tarzdaki bar ve gece kulüpleri ile daha geniş bir kesime hitap eder hale gelmiştir. Daha iyi fikir sahibi olmak için Ekşi Sözlük'teki yorumlara bakınız: bakınızHayal Eskişehir
Adres: İsmet İnönü 1 (Doktorlar) Cd. No:115/a Eskişehir. Haritada gör
Web: Facebook.com/eskisehirhayal 
Yetenek Sizsiniz TV programındaki gösterisinden hatırlayabileceğiniz trans şarkıcı Ediz Dokan Özelçi' nin sürekli sahne aldığı, ayrıca zenne ve diğer dans ve şovları ile ünlü Eskişehir'in en kaliteli gece mekanlarında biri.

Nirvana Bar
Adres: Vural Sokak (barlar sokağı), No:53 Eskişehir
Web: Facebook.com/pages/Nirvana-Bar
Eskişehir'in barlar sokağı olarak bilinen Vural Sokak'taki barlar arasında en sevilenlerinde biri Nirvana ve canlı müzik denildiğinde ilk akla gelen mekanlardan. Eskişehir'in en iyi en iyi solistlerinin sahne aldığı Nirvana rahat ortamı ile gayri resmi olarak gay-dostu bir mekan olarak bile nitelenebilir.

Adress Cafe & Bar
Adres: Vural Sokak no:56, Tepebaşı, Eskişehir
Address Cafe & Bar, yukarda bahsettiğimiz barlar sokağı'nda yer alan mekanlardan özellikle tavsiye edilebileceklerden birisidir. Genelde düzeyli gençlerin takıldığı mekanda değişik gruplar canlı müzik yapmakta.

TwentySix - Eskişehir
Adres: Hoşnudiye Mh. Kılıçoğlu Bulvarı No:50 Adalar, Eskişehir
Web: www.twentysixcafebar.com/ & Facebook.com/twentysixtrend
Gay mekan değildir. Eskişehir'in en popüler barlarından biridir.

SPR Pub
Adres: Haller Gençlik Merkezi No:2/c, Eskişehir Haritada gör
Web: Facebook.com/spr.pub.esk
Pek çok ünlü sanatçının konser etkinliğine ev sahipliği yapan Eskişehir'in popüler gece mekanlarından.

222 Park
Adres: İsmet İnönü Caddesi No:103, Eskişehir Haritada gör
Web: Facebook.com/222park 
Kendisini "Night Club · Social Club · Bar" olarak tarif eden bir çok konser ve etkinliğe sahiplik eden kulüp. Öğrenciler için özel geceler düzenlemekte. Mekan daha çok bir etkinlik olduğu zamanlarda tavsiye edilebilir.


 


Eskişehir'de Eşcinsellerin Gittiği Sinemalar.
Dikkat: Aşağıdaki mekanlar gay mekanlar değildir ve bu mekanlarla ilgili bilgilerin çoğu internet üzerinden gelmiş olup doğruluğu kesin değildir. Bu mekanlar işletmelerinin onayı olmadan sadece duyumlar üzerine listelenmiştir. Burada yer alan mekanlar dahilinde herhangi bir ilişkiye izin verilmez, sadece eşcinsellerin cinsel kimliğinden dolayı rahatsız edilmeyecekleri ve başkaları ile tanışabilecekleri yerlerdir. Mekan sahipleri burada yer almak istemezlerse, form sayfamız yolu ile bildirebilirler.

Asri Sineması (11:00-23:00)
Adres: Ordu evi arkası, Köprübaşı, Eskişehir.
Yorumlar: "Kılıçoğlu sineması ve Arı sineması gibi o da tarihe karışmıştır artık. Restore edilerek yerine Eskişehir kültür merkezi adıyla yeni bir gösteri sanatları merkezi kurulmakta. (04.10.2008)

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
Not: Yorumlarınızı Facebook sayfamız üzerinden mesaj olarak da göndere bilirsiniz.

 


Eskişehir'de Eşcinsellerin Gittiği Hamam ve Saunalar.
Hamam yönetimlerinin açık tutumu bilinmediğinden bu tür yerlerde gelişebilecek ilişkileri çalışan personele mümkün olduğunca belli etmemekte fayda vardır. Genelde hamam sauna gibi mekan sahipleri yada işletmecileri gay müşteri sırf ticari nedenlerle kabul etseler de bunu aleni olarak duyurmak yada bu konuda konuşmak istemezler.

Dikkat: Aşağıdaki mekanlar gay mekanlar değildir ve bu mekanlarla ilgili bilgilerin çoğu internet üzerinden gelmiş olup doğruluğu kesin değildir. Bu mekanlar işletmelerinin onayı olmadan sadece duyumlar üzerine listelenmiştir. Burada yer alan mekanlar dahilinde herhangi bir ilişkiye izin verilmez, sadece eşcinsellerin cinsel kimliğinden dolayı rahatsız edilmeyecekleri ve başkaları ile tanışabilecekleri yerlerdir. Mekan sahipleri burada yer almak istemezlerse, form sayfamız yolu ile bildirebilirler.

Keçeciler Hamamı (06:00-21:00)
Adres : Sıcak sular mevkiine yakın, Eskişehir
Bildirenin mesajı: "Oldukça rahat bir ortam. Hamam içinde pek bir şey olmaz ama tanışmak için ideal. Genelde olgun tipler takılıyor. Şu an tadilatta ve tadilattan sonra bu tur şeylere müsaade edecekleri meçhul. Çok da hijyenik değildi son hali." (30/06/2005)

Bu mekanla ilgili diğer ziyaretçi yorumları:
"Keçeciler hamamı 2 yıl önce el değiştirdi. Yeni sahibi oldukça ılımlı biri. Havuz başında güzel zaman geçirebilirsiniz" (13/05/2009)

"Eskişehir'de tek diyebilirim. Bir çok yer duydum ama hep Keçecilerde buldum aradığımı. Pimapencinin yanındaki Keçeciler ama. Çünkü 2 tane var. Genelde Olgun ve orta yaş grubu için." (09/06/2009)

Yeni Hamam (06:00-22:00)
Adres : Hamamyolu girişi, Has Hamam bitişiği, Eskişehir.
Bildirenin mesajı:"Aslında çok geniş bir alanı kaplayan Hamamyolu caddesinin giriş yolunu Has hamam ve Sultan Termal Otel ile birlikte işgal eden bir hamam. Burada akşam 18:00'den sonra arkadaş bulmak mümkündür." (10/07/2007)

Ek Yorumlar:
"Geçen sene el değiştirmiş ve bu vesileyle yenilenmiştir. iki havuzu vardır. alt kattaki sıcak havuza çoğu kişi giremez gelin görün ki ağzında dişi kalmamış dedeler size havuzun içinden sırıtır." (07/12/2010)

"Hamam Yolu Eskişehir, Odunpazarında birçok hamamın üzerinde bulundurduğu için bu ismi almış bir yoldur. Gerçekten de cadde yada sokak değil, tam anlamıyla bir yoldur. Araç trafiğine kapalı olup özelikle hafta sonları çok kalabalıktır. Üzerinde hamamdan daha çok olarak pastane ve dondurmacılar vardır." (2007)

Şz. Hamamı (06:00-21:00)
Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir. Doğruluğu kesin değildir.
"Yoldan geçenlerin tesadüfen görebileceği bir yer. Dikkatli olmak lazım. Görevliler rahatsız edici değiller. Hamam içinde aşırı hareketleri edilmemeli. Tanışır dışarı çıkarsınız" (31 Mart 2015)

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
Not: Yorumlarınızı Facebook sayfamız üzerinden mesaj olarak da göndere bilirsiniz.


 

Eskişehir'de Eşcinsel Gezinti Yerleri:
Eşcinsel gezinti alanları yani "çark" yerleri eşcinsellerin özellikle dikkatli olması gereken yerlerdir. Buraları keşfeden kötü niyetli kişiler eşcinsellerin cinsel zaaflarından yararlanarak onlara her türlü zararı verebilirler !

Odunpazarı Alaaddin Parkı
Odunpazarı evlerinin başlangıcında yer alan Alaadin Parkı arkadaş edinmek isteyen Eskişehirlilerin uğrak mekanlarındandır. Özellikle Alaaddin Çay Bahçesinin arkasında kalan park alanı tavsiye edilmektedir. Odunpazarı Eskişehir'in ilk yerleşim yeridir. Eskişehir kentinin güney kesimlerinde yüksek rakımlı bir bölgededir. Tarihi evleri ve dar sokakları görülmeye değer bir yerdir. 1994 tarihinde büyükşehirden ayrılarak belediye statüsüne geçmiştir.

Yorumlar:
"Odunpazarı mevkiinde olan Alaaddin Çay Bahçesinin arkasında kalan park alanı. Park alanında bir banka oturduğunuzda zaten etrafınızda dönmeye başlıyorlar. Yanınıza gelen, oturanlar oluyor. Konuşmayı siz başlatmadıkça, konuşmazlar. Ama başlatınca devamı gelir. Her saat birileri mutlaka olur. (mesaj tarihi 10/11/ 2014 / Veysel)Eskişehir Gar Parkı
Eskişehir garı tüm demiryollarının kesiştiği yer olduğundan pek meşhurdur. Gar binası oval şeklinde olup güzel bir mimari yapısı vardır. Garın yanındaki park çok hareketli olmasa da akşam saatlerinde eşcinsel arkadaş aramak ve yeni dostluklar kurmak için Eskişehir'de bulunan birkaç gezinti yerinden biridir. Tabii ki burada da tanıştığınız tipler konusunda dikkatli ve seçici olunması tavsiye edilir.

Ziyaretçi yorumları:
"Gar parkına akşam değil gündüz bile gitmeyin haplanmış psikopat, it kopuk dolu. Gündüz gündüz dayak yedim canlarım" (06/05/2009)

Aşağıdaki bilgiler internet aracılığı ile elimize ulaştığı için doğruluğu kesin değildir.

Sıcak Sular Umumi W.C.
Yollayanın Mesajı: Sıcak sular wc si herkesin uğrak yeri çarşının merkezinde. Bende pasif eşcinselim ve buradan kendime bir çok kez arkadaş buldum" (10/07/2007)

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
Not: Yorumlarınızı Facebook sayfamız üzerinden mesaj olarak da göndere bilirsiniz.


Lezbiyen Dostu Mekanlar
Eskişehir'de Lezbiyen Mekan, Grup, Dernek ve İnternet Kaynakları
Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.

Yahoo Türkiye Lezbiyen Grubu
Bu gruba üye olarak Eskişehir'de yaşayan yada ziyaret eden yabancı lezbiyenlerle tanışabilir, Eskişehir ile ilgili bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizce'dir.


Transcinsel Rehberi
Eskişehir Trans Mekan, Grup, Dernek ve İnternet Kaynakları
Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.


Eskişehir'deki Gay Dostu İşletmeler ve Şirketler
Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.

Bu kategoride eşcinsellere yönelik hizmet veren ticari kuruluşlara yada pazarlanan ürününün içeriğine bakmadan eşcinsel dostu şirketlere ait bilgilere ücretsiz olarak yer verilecektir. Özellikle Antalya'da eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik hizmet veren spor salonları, güzellik merkezleri, mağazalar, sağlık ürünleri veya erotik ürünler satan kuruluşlar burada yer almak isterlerse bize form sayfası ile ulaşabilirler.

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
Not: Yorumlarınızı Facebook sayfamız üzerinden mesaj olarak da göndere bilirsiniz.Eskişehirli Eşcinsellere Yönelik Internet Kaynakları
Bu kategoride Eskişehir'de eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik içeriği bulunan web sitelerine, internet gruplarına ve eşcinselleri ilgilendiren haberlere ait linklere yer verilecektir.

LGBT Turkey Facebook Grubu
Bodrum dahil bütün Türkiye'deki eşcinsel dostu etkinlikleri takip edebilir, arkadaş edinebilir ve kendiniz de paylaşımlarınızda sayfaya katkıda bulunabilirsiniz.

Yahoo Gay Grubu (İngilizce)
Bu gruba üye olarak Bodrum'da yaşayan yada ziyaret eden yabancı eşcinsellerle tanışabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizce'dir.

Not: Bodrum'a özel açtığımız etkinlik sayfamızı Facebook yönetiminin baskıları yüzünden kapattık. Ayrıtılar için ilgili imza kampanyamıza tıklayınız (Türkçe metin alttadır)Eşcinsel Dayanışma
Eskişehir'de Eşcinsel Dernekler ve Eşcinsel Haklarını Savunan Oluşumlar:

Kuir Eskişehir
Facebook sayfalarında "Bizler var olan bütün ötekileşmenin, bu ötekileşmeden doğan bütün ayrıştırılmanın ve ayrımcılığın karşısındayız" diye kendilerini tanımlayan, resmi bir statüsü olmayan ve dolayısı ile internet üzerinden LGBT bireyler arası dayanışmaya katkı sağlamaya çalışan oluşum.
Web: Facebook.com / kuireskisehir

İHD - İnsan Hakları Derneği
Türkiye'deki en bilinen insan hakları örgütü olan İHD (İnsan Hakları Derneği), insan hakları ihlalleri ile ilgili diğer meselelerde gösterdiği hassasiyeti göstermese de eşcinsel haklarını koruma konusunda da kısmı yardımda bulunmakta, en azından eşcinsellere karşı devlet görevlileri tarafından yapılan yasa dışı eylemleri elinden geldiğince kamuoyu ile paylaşmaktadır. Ekonomik durumu kendini savunmaya yada avukat tutmaya müsait olmayan eşcinsellerin, özellikle kamu görevlileri tarafından tacize uğradığında yada haklarının korunmadığı durumlarda yakınlarında bulunan İHD şubelerine başvurmalarında fayda olabilir.
Web Sitesi: www.ihd.org.tr

İlgili Linkler:
Türkiye'deki LGBTİ Örgütlerinin Tam Listesi için Buraya Tıklayınız
Türkiye'de Eşcinsel Hareketin Geçmişi ve Genel Bilgileri için Buraya Tıklayınız
Türkiye'de Eşcinsel Hakları İle İlgili Genel Bilgiler İçin Buraya Tıklayınız 


Eskişehir'de Eşcinsel Yaşam
Bu bölümde Eskişehir'de yaşayan LGBT arkadaşların yaşadıkları sorunları, Eskişehir'deki eşcinsel hayatla ilgili genel değerlendirmeleri içeren yorumlara yer vereceğiz.

Eskişehir'in Türkiye'nin eşcinsel tarihinde de özel bir yeri vardır. 12 Eylül sonrası hiçbir hukuki dayanak olmaksızın fişlenmeleri sonucu, İstanbul’da toplanan travesti ve transseksüeller trenlere bindirilip Eskişehir’e sürülmüşlerdir. Ancak buna rağmen Türkiye'deki nüfus bakımından aynı büyüklükte hatta çok daha kalabalık nüfusa sahip diğer illerin çoğuna göre Eskişehir'de gay yaşam çok daha hareketli, gözle görünür ve rahat sayılabilir. Bunda Eskişehir'in bir üniversite şehri olması yanında yıllardır işbaşında olan sosyal demokrat belediyelerin payı yadsınamaz. Zaten Eskişehir halkı da genelde aydın ve hoşgörülü insanlar olup, şehir en batılı görünümlü Anadolu kentlerinden biri olarak nitelendirilmektedir. Büyük olasılıkla aynı sebeplerden dolayı Eskişehir eşcinsel hakları ve dayanışma örgütlenmesinde de pek çok ilden çok eski bir tarihe sahiptir.

Gay Dostu Oteller

Eskişehir Otelleri - Anında Rezervasyon

Ne yazık ki, Eskişehir'de resmi olarak gay dostu olan herhangi bir otel bulunmamaktadır.. Ancak dünyanın en büyük otel rezervasyon sistemlerinden biri olan Agoda ile yaptığımız anlaşma ile artık Eskişehir'deki bütün otelleri bir arada görebilecek, fiyatına, kalitesine ve konuk puanlamasına göre sıralayabilecek ve ücretsiz iptal seçenekleri ile anında rezerve edebileceksiniz.YEREL HABER, ETKİNLİK VE DUYURULAR


Bu şehirle ilgili haber ve etkinliklere yer vereceğimiz bu bölümde siz de yorumlarınızı Facebook, Twitter, Google+ hesaplarınız üzerinden yada anonim olarak paylaşabilirsiniz. Sayfalarımızda pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır.

 

 

Türkiye LGBT Mekanlar Rehberi

İlgili şehirlerdeki eşcinsel yaşam ve gay mekanlar hakkında bilgi almak için şehir isimlerine tıklamanızı rica ederiz.

Adana   *   Ankara   *   Antalya   *   Bodrum   *   Bursa   *   Eskişehir   *   Fethiye   *   İstanbul   *   İzmir   *   Kuşadası   *   Marmaris   *   K.Kıbrıs   *   Diğer