Gay Ankara- Eşcinsel Mekan ve Bilgi Paylaşımı

Ankara Gay Bar Kulüp HamamDikkat: Bu web sitesinde yer alan yerlerin çoğunluğu işletmelerinin doğrudan onayı olmadan, duyumlar üzerine listelenmiştir ve koşulsuz olarak eşcinsel yada eşcinsel dostu olmak durumunda değillerdir. Ayrıca web sitesinde halen yer alan bilgilerde de bize ulaşmamış değişiklikler oluşmuş olabilir. Özellikle web sitesinin ziyaretçileri tarafından bildirilen yerlerin doğruluğu kesin değildir. Verilen bilgilerin ne kadar güncel olduğunu anlamak için varsa belirtilen tarihlere dikkat edilmesi önerilir. Bu uyarılara dikkat edilmemesi durumunda web sitesinde bulunan bilgileri kullanırken yaşayacağınız sorunlar için site sahibi ve yönetimi hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir. Mekanlar ile ilgili düzeltme yapmak isteyenler, yeni mekanlar bildirmek isteyenler yada bu sitede yer almak istemeyen mekan sahipleri bize iletişim sayfamız yada Facebook sayfamız aracılığı ile ulaşabilirler..  

Bu web sitesinde küfür, pornografi̇ yada kanunlara aykırı her hangi̇ bir içeriğe yer verilmemekle birlikte sayfalarda yer alan bazı bilgiler 18 yaşından küçükler için uygun olmayabilir.


 


Ankara Gay Barlar ve Kulüpler

Ankara'daki özellikle gay ve lezbiyenlere hitap eden bar ve kulüplerin geçmişi İstanbul'a göre oldukça yenidir. Bu süre içinde her sene değişlik bir kaç gay bar ve kulüp açılmış (Old School, Turuncu, Dimples, Godett gibi) fakat bunlar nedense pek uzun soluklu olmamışlardır.

Savoy Bistro (12:00-24:00)
Adres:  Meşrutiyet Mah. Konur Sokak No: 8/8 Kızılay, Ankara
Web: Savoybistro.com/ Facebook.com / Savoy
Savoy Bistro sadece gay'lere hizmet veren bir mekan değil; ancak bütün LGBT bireylere kapısını sonuna kadar açan ve eşcinsel-dostu bir mekan olduğunu açık bir şekilde duyuran bu işletmeyi diğer gay ağırlıklı mekanlar arasında listelemekte sakınca görmüyoruz. "Dans, müzik, yemek, bar, kutlama ve her türlü eğlence" şeklinde listeledikleri aktiviteleri müşterilerine sunan mekanın bir çalışanı tarafından web sitemize gönderiler mesajı şu şekilde: "Ankara Konur'da camları LGBT renklerinden, gökkuşağından oluşan, yemeklerinin lezzetiyle , fiyatlarının öğrenciye pek uygun olan çok sevimli bar-cafemiz. Aile isletmesi sımsıcak bi yer, sıradanlıktan sıkıldıysanız denemenizi tavsiye ederim" (30 Eylül 2014)

Bu mekanla ilgili yorumlar:
"Ankara kızılay konur sokak'ta kanguru yayınları'nın yerinde açılan yeni bir mekân. ilginç bir dijital tabelası var, haftanın her günü için ne yaptıklarına dair duyuru yayımlıyorlar. country müzik gibi bir şey hatırlıyorum mesela."  (10/02/2014 - Ekşi Sözlük)


Club Sixtiees (22:00-05:00)
Adres: Tunalı Hilmi Caddesi, Seymenler Pasajı, No 96/69,  Kavaklıdere - Ankara.
Web: Facebook.com/ Sixtiees

Uzun bir süredir Ankara'da gay ve lezbiyenlere hitap eden tek bar & kulüp olan mekan bar, dancing ve değişik şovlar ve aktivitelere ev sahipliği yapmakta. Yaklaşık 2006-2007 yılında Tribal adıyla açılan mekan 2010 Eylül ayında yukarıdaki yeni adrese (eski Sixties bar) taşınmıştır. Bu nedenle kulüp hala hem Sixties hem de Tribal olarak bilinmektedir. Zaman zaman lezbiyenler için özel geceler düzenlendiği bildirilmiştir.


Ankara'daki gay kulüpler ve Sixties bar ile ilgili oldukça geniş bir yorum bulunan bir blog için buraya tıklayınız  (Ocak 2011)

Bu mekanla ilgili yorumlar:
"Mekan, gelenlerin kalitesi, müzikler, eğlence tarzı çok bozulmuş. Müşteri arayan travestilerin ve bunların meraklısı "erkek"lerin (!) mekanı olmuş. İşletme de bundan memnun görünüyor..." (07/10/2015)

Mekanla ilgili KAOS GL' dergininin internet sitesinde işletmecisi tarafından yayınlanan yorum:
Kaosgl.org/sayfa.php?id=6632 
"Sixtees şu anda Ankara’daki tek gey-lezbiyen konseptli gece kulübü. Bir sürecin en son halkası burası. Daha önce Road House, Blue Bar ve Tribal vardı. Tribal iyi iş yapıyordu aslında; ama Ankara’daki tek (gey) bar olunca insanlar sıkılıyorlar. 3 yıl her Cuma-Cumartesi aynı mekâna gitmekten sıkılıyorlar, değişiklik istiyorlar. İstanbul öyle değil, her hafta başka bir bara gidebiliyorsunuz. Tamamen kendi tasarrufumuzla buraya geçtik. Çarşamba, Cuma ve Cumartesi çalışıyoruz. Çarşamba akşam 9’da, Cuma ve Cumartesi ise akşam 10’da açıyoruz. Sabah 5’e kadar eğlence sürüyor. Çarşambaları Cumartesi kadar kalabalık olmuyor iş günü olduğundan dolayı; fakat daha samimi bir ortam oluyor. Burası önceden popüler bir barmış. Eski müşterilerinden gelip biraz şaşıranlar oluyor; ama söyledikleri şu: Gey ortamının eğlencesi daha güzel, çok daha rahat hissediyorsun ve geyler eğlenmeyi biliyor. O yüzden heteroseksüeller de geliyor; ama tabii ki gey ve lezbiyenlere saygılı olmak koşuluyla. Gelen tepkiler daha çok ücret üzerinden. İstanbul’daki barların aksine haftanın 3 günü açığız ve en yoğun günümüz Cumartesi. İçeride kimseye zorla içki aldırmıyoruz. Tunalı gibi bir yerde kira ücreti yüksek ve bunu çıkarmamız gerekiyor. Durumu olmayan kişilerin içeriye alınması mümkün, tabii bunu alışkanlık haline getirmemeleri koşuluyla." (25 Mart 2011)

Mekanla ilgili Madi Sözlük'te yer alan bazı yorumlar için bakınız:
http://www.madisozluk.com/sixties  


Ankara Otelleri - Anında Rezervasyon

Dünyanın en büyük otel rezervasyon sistemlerinden biri olan Agoda ile yaptığımız anlaşma ile artık Ankara'daki bütün otelleri bir arada görebilecek, fiyatına, kalitesine ve konuk puanlamasına göre sıralayabilecek ve ücretsiz iptal seçenekleri ile anında rezerve edebileceksiniz.
Ankara Otelleri - En İyi Fiyatlar

 Ankara'da Bulunan Gay Dostu Mekanlar


Havira Cafe & Bistro
08:00-24:00
Adres:  Kavaklıdere Mh. Bestekar Sk No:6, Çankaya/Ankara‎ - Google Haritası
Web: Google Plus , Foursquare.com . Zomato.com/
Bir mekan çalışanı tarafından şu şekilde bildirilmiştir: "Bütün gay, lezbiyen, biseksüel, heteroseksüel dostlarımızın rahatça ve güven içinde sohbet edecekleri ve eğlenebilecekleri bir mekan. Cafe, müzik, dans, yeme içme ve sohbet gibi aktiviteler sunmaktayız" (27 Mart 2015)
Dikkat: Bu mekan web sitemize internet üzerinden bildirilmiştir ve doğruluğu kesin değildir. Mekanla ilgili internet aramasında yukarda yer alan Google Plus sayfası dışında pek fazla bir bilgiye de rastlanmamıştır. Bu nedenle mekanla ilgili bu sayfada yer alan bilgilerden yararlanacakların bu durumu göz önüne alınmasını önermekteyiz. Mekanı ziyaret eden dostlarımızın ek yorumlarını beklemekteyiz.

Sedir Pub & Bar   (06:00-24:00 arası)
Dikkat: Bu mekan gay mekan değildir. Bir site ziyaretçisi tarafından gay dostu mekan olarak bildirilmiştir ancak bilginin doğruluğu işletme tarafından teyit edilmemiştir.
Adres: Sakarya Caddesi, İnkılap Sok No:9/B  Kızılay, Ankara.
Web: Foursquare.com/
Gönderenin Mesajı: "Atatürk Bulvarından Sakarya caddesine girildiğinde soldan 2. sokakta. Oldukça nezih bir yer ve gay dostu. Efemine olmayanlar için bakışmaların yaşanabileceği ve insanlarla kolay diyaloğa girilebilecek bir yer. Sakarya'nın en huzurlu gay dostu mekanı diyebilirim" (17 Şubat 2010)

Ayaz Cafe & Internet  (06:00-24:00 arası)
Dikkat: Bu mekan gay mekan değildir. Bir site ziyaretçisi tarafından gay dostu mekan olarak bildirilmiştir ancak bilginin doğruluğu işletme tarafından teyit edilmemiştir.
Adres: Atatürk Bulvarı, Sıhhiye Ordu Evi Karşısı, Kat 2, Ankara
Gönderenin Mesajı: "Hem internet Cafe, hem de normal cafe. Güler yüzlü, rahat rahat takılabileceğiniz kahvaltı ve diğer tüm kafe hizmetleri olan bir mekan. Pizza, kumpir, tür yiyecek ve ve içecekler mevcut. Sizi rahatsız edenleri de işletme sahibine bildirince hemen uzaklaştırılıyor. " (21 Ağustos 2010) 

Enjoy Bar  (10:30-24:00)
Dikkat: Bu mekan gay mekan değildir. Bir site ziyaretçisi tarafından gay dostu mekan olarak bildirilmiştir ancak bilginin doğruluğu işletme tarafından teyit edilmemiştir.
Adres: Turan Güneş Bulvarı. 4. Cadde. No: 40 Çankaya-Ankara
Gönderenin Mesajı: "Herkes gelebilir. Çok nezih ve samimi bir ortamı var" (26/06/2009) 


Aşağıdaki mekanlar KAOS GL internet sitesiniz 25 Mart 2011 Tarihli yayınından alınmıştır:
http://kaosgl.org/sayfa.php?id=6632 

Eski & Yeni Cafe
Adres: İnkilap Sokak No: 6/A Kızılay
Web: Facebook.com / eskiyeni.bar.ankara
Lady Gaga’dan Ankaralı Namık’a uzanan müzikleriyle Ankara’nın en popüler barlarından biri. Heteroseksüeller, eşcinseller ve transseksüellerin bir arada eğlendiği mekân pek çok konsere ev sahipliği yapıyor. Özellikle bodrum katı LGBT ağırlıklı profiliyle meşhur. Dans etmek ve yeni insanlarla tanışmak için oldukça iyi bir seçim. Zaman zaman adı homofobik ve transfobik olaylar içinde geçse de işletmeciler bunları kişisel olarak çözmekten yana, o yüzden söyleşimizde bu konulara değinilmedi.
Barış Kaygısız: eSkiyEni, insanları cinsel yönelimlerinden dolayı dışlayan bir bar olmadığı gibi, yine aynı nedenle onlara “sınırsızca” kapısını açan bir bar da değil. Homofobik ve transfobik tavırlar eSkiyEni’de iki yıla yaklaşan süre içinde sıklıkla karşılaştığımız bir sorundur. Bu tür tavırlarla uzlaşmıyoruz ve söylemin diline, geldiği yere ve “şiddetine” göre değişen tavırlar sergiliyoruz. “Damsız girilmez” ya da benzeri söylemler eSkiyEni’ye uygun görülmeyen, istenmeyen kişilerin girişine mani olmak içindir ve uygulanmaktadır. Bundan kaynaklı sorunların yaşandığı da bir gerçek. Bu sorunu, bar kapısında özellikle eşcinsel ve trans bireyleri tanıyan bir arkadaşımızın bulunmasını sağlayarak çözmeye çalışıyoruz. Mevcut formülün tüm sorunları çözdüğü iddiasında değiliz; ancak Sakarya’da yol üzerinde bir bar olarak daha gelişmiş bir formül bulamadığımızı itiraf etmek isterim. eSkiyEni’nin gay-friendly (eşcinsel/LGBTT-dostu) olduğunu söyleyemeyiz, söylemek istemeyiz, kendimizi tanımlamaya yönelik böyle bir ifadeyi kullanmamayı tercih ederiz. Çünkü, eSkiyEni kendisini ne olmadığı üzerinden tanımlamayı daha anlamlı bulmaktadır. eSkiyEni’nin eşcinsel-LGBTT-dostu olup olmadığı sorusu sanırım LGBTT bireylerin cevaplaması gerekli bir sorudur.

Ek yorumlar:
"Pek eşcinsel dostu bir mekan olduğu söylenemez sanırım artık" (24 Ekim 2014, İçimdeki Ayı)

Acme Cafe & Bar
Adres: Konur1 Sokak, No 11/9 Kızılay, Ankara
Web: Foursquare.com/
Oldukça yeni ve özel bir kafe. Dinamitlerden etkilendikleri doğru; fakat homofobik değiller. Güler yüzlü, dostane bir ortamla karşılaşacaksınız Acme’de. Menüsü zengin ve kaliteli, fiyatları uygun. Hint çayını özellikle denemelisiniz.
İşletmeci Yorumu: Bir kafede bir kadın ve erkek ne yapabiliyorsa aynısını iki erkek ya da iki kadın da yapabilmeli. Biz insanları seviyoruz. Mekânımızda kimsenin kimseye ayrımcılık yapmasına izin vermeyiz. Kesinlikle gay-friendly olduğumuzu söyleyebilirim. Ben kendim yaklaşık 10 yıl önce oldukça homofobiktim; fakat eşcinsel arkadaşlarım oldukça bunu aştım.

Araftafaray
Adres: Konur Sokak No: 11/6
Web: Eksisozluk.com/ Foursquare.com
Tuvaletlerinde “kadın/erkek fark etmez, önce insan” yazan, duvarları dev karıncalarla kaplı bir kafe. Oyuncak yapma atölyesine (amigurumi) katılabilir, saçlarınıza rasta yaptırabilir, reggae müziği eşliğinde biranızı ya da sangrianızı yudumlayabilirsiniz.
Kerem: Mekânımızda kesinlikle bir ayrımcılık yaşanmamaktadır. Hatta derneğinizin üyesi olup olmadıklarını bilmiyorum; ama sürekli gelen gey arkadaş grupları var. Dolayısıyla herhalde Araf’ın gay-friendly olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Mekânda yalnızca homofobik, transfobik tutumlara değil, hiç kimsenin kimseyi taciz etmesine izin verilmez. Geçen sene mekan tıka basa doluyken gelen 3-4 kişilik travesti gruba yerimiz olmadığını söyledik; çünkü yerimiz yoktu ve bunun üzerine ayrımcılıkla suçlandık. Yaygın olarak homofobik olan bir toplumda etraftakilerin her hareketini geylere yönelik taciz olarak algılamaya, her yerde homofobi kanıtları aramaya da gerek yok bence.

Ardıç Kitabevi
Bir çayla bir saat oturabileceğiniz, kitaplarla çevrili, sessiz sakin bir kitabevi-kafe.
Erdinç Tezcan Tan: Birçok eşcinsel arkadaş geliyor, oldukça da rahat hareket ediyorlar. Bizim 10 yıllık bir geçmişimiz var, belli bir duruşumuz var, ayrımcılığa kesinlikle izin vermiyoruz. İnsanlar burada öpüşebilir; fakat abartmamak şartıyla, bu eşcinsel çift için de böyle, heteroseksüel çift için de. Bizim çok yakın olduğumuz eşcinsel dostlarımız var. Gay-friendly bir mekan Ardıç.
Adres: Yüksel Caddesi 8/10 Kızılay

Nefes
Etnik müzik denince akla gelen ilk adres. Şimdiye kadar ev sahipliğinde bulundukları sayısız konser ve partiyle Ankara’nın gece hayatı için oldukça önemli bir yere sahip. Fazla söze gerek yok.
Seçkin Dirican: İnsanlar burada bir kadın ve erkekten farksız olarak istedikleri gibi vakit geçirebiliyorlar. Nefesin müşteri tipolojisine uymayan, insanları rahatsız edeceğini düşündüğümüz insanları almıyoruz. Kimsenin LGBT’leri istemiyoruz deme gibi bir hakkı yok, hayata dar bir bakış açısı olan insanlar Nefes’te barınamıyorlar. LGBT’ler de bu toplumun bir parçası, varlıklarından rahatsız olma gibi bir hak söz konusu olamaz. Müşterilerimiz biraz daha marjinal diyebileciğimiz insanlar. O yüzden Nefes’in gay-friendly olduğunu söyleyebilirim.
Adres: Yenişehir Postanesi Karşısı Tüpgeçit Ayağı Kızılay

Fikrim
Adres: İnkılap Sokak 15-C Kızılay
Web: Facebook.com
“Güzel şarkılara, büyük aşklara, ayrılıklara, yeminlere, güzel günlere duyulan özlemlere, kavgalara, düğünlere tanıklık etti. Ama en çok eğlenildi, kendinden geçildi. Neşet Ertaş sabaha kadar çalıp söylemek, içmek ve kendinden geçmek için geldi Fikrim'e. Fikrim sahnesinde beş saat kaldı, Kürtçe türkülerle halay çekti. Erkan Oğur-İsmail Hakkı Demircioğlu, Metin-Kemal Kahraman Ankara'daki ilk bar konserleri, büyük usta Ali Ekber Çiçek ise son konseri için Fikrim sahnesindeydi.
Mekânımızda bütün insanları aynı şekilde ağırlıyoruz, LGBT bireylere yönelik bir ayrımcılık yapmıyoruz. Bizim için önemli olan müşterimizin cinsel kimliği değil, bir başkasını rahatsız edip etmediğidir. Damsız giriş var; fakat bulunduğumuz sokaktan dolayı müşteriyi seçerek almaya çalışıyoruz, yeri geldiğinde de “damsız girilmez” lafını insanları rahatsız edebilecek kişileri almıyoruz. Mekânımız gay-friendly; geyler gelir, travestiler gelir, başka insanları rahatsız etmediği sürece herkes bizim misafirimizdir. Rahatsızlık derken iki erkeğin öpüşmesini kastetmiyorum, insanların başkalarını taciz etmelerine izin vermiyoruz."


Telwe
Parti ve konserleriyle İnkılap Sokak’ın bir diğer hareketli mekanı. Eskiyeni’de olduğu gibi bodrum katın LGBT ağırlığı daha fazla.
Murat Çınay: LGBT’lerin kendilerini en rahat hissedebilecekleri barlardan birisi Telwe. Zaten pek çok LGBT arkadaşımız var. Arada LGBT’lerden rahatsız olduğunu söyleyen çürük yumurtalar çıksa da onları kibarca uyarıyoruz, mesela bir kadın “içerde dönme var” diye bağırmıştı. Aşırı sarhoş ya da diğer insanları rahatsız edebilecek tipteki insanları “damsız girilmez” bahanesiyle geri çevirebiliyoruz. Telwe’ye beraber girmek isteyen iki eçcinsel erkeğe böyle bir muamele göstermiyoruz. Telwe için kesinlikle gay-friendly diyebilirim.
Adres: Sakarya Caddesi İnkılap Sokak No: 6/C Kızılay

Planet
Ankara’nın kadınlara özel tek barı.
Begüm: Önceden Kızılay’daydı yerimiz, kadın ağırlıklı bir mekândı; feminist, lezbiyen ya da heteroseksüel. Geylere de kapımız açıktı; ama önceliğimiz kadınlardı. Kızılay’daki Planet 2010 Şubat’ta açıldı, 5-6 ay açık kaldı. Daha sonra yaz dönemi maddi sıkıntılar başladı, insanlar kapalı mekânlara gelmek istemiyordu, yeni bir yer olduğu için de tam oturmamıştı işlerimiz. Kirayı çıkaramayacağım diye paniklemiştim, o sırada Tribal’den teklif geldi alt katı işletelim diye. Orada işler gerçekten iyiydi; fakat orası satılıp burası alınınca mecbur buraya taşınmak zorunda kaldık. Pasaj içinde olması insanların gelmesini engelliyor görünürlük sıkıntısı açısından. Planet herkese açık; ama Cuma ve Cumartesi akşam 11.30’dan sonra kadınlara özel. Her gün çalışıyoruz öğlen 1’den gece 1’e 2’ye kadar. Giriş 10 lira, 1 içki dâhil. 3-4 kişi gelenlerden parası olmayanlar olunca onları da alıyoruz, “paran yoksa gelme” demiyoruz kimseye. Yeter ki kadınlar gelsin, evlerine kapanmasınlar. Küçük bir kitle geldiği için birbirleriyle çıkıp ayrıldıklarında, küsme durumlarında çok müşteri kaybediyoruz. Benim çevremdeki lezbiyenler daha politik; ama müşteriler genelde sadece eğlenmeye geliyorlar. Geyler arasında da politik olanlardan çok partner arayan ya da sohbet etmek isteyenler geliyor. Trans arkadaşlara da açık Planet tabi ki, kesinlikle bir ayrım gözetmiyoruz. Eski yerimizde Kaos GL dergileri vardı, feminist ya da LGBT toplantıları yapılırdı. Buradaki yerde henüz onu oturtamadık; ama umuyorum zamanla olacak. Eski yerimizde film gösterimleri de yapıyorduk; ama burada çok mümkün değil mekânla ilgili olarak.
Adres: Tunalı Hilmi Caddesi Seğmenler Çarşısı 1. Kat No: 96 B Kapısı

Ankara'da Eşcinsellerin Gittiği Sinemalar.


Dikkat: Aşağıdaki mekanlar gay mekanlar değildir ve bu mekanlarla ilgili bilgilerin çoğu internet üzerinden gelmiş olup doğruluğu kesin değildir. Bu mekanlar işletmelerinin onayı olmadan sadece duyumlar üzerine listelenmiştir. Burada yer alan mekanlar dahilinde herhangi bir ilişkiye izin verilmez, sadece eşcinsellerin cinsel kimliğinden dolayı rahatsız edilmeyecekleri erlerdir. Mekan sahipleri burada yer almak istemezlerse, form sayfamız yolu ile bildirebilirler.

Aşağıdaki mekanlar site ziyaretçileri tarafından bildirilmiştir.

Efes Sineması
Adres: Izmir Caddesi, Kızılay, Ankara
Hem salon olarak hem de ekranı oldukça küçük bir sinema. Pasaj içinde, dışarıdan belirgin bir tabelası yok. O nedenle caddede sağa sola dikkatle bakmanız gerek bulabilmek için.

Son Ziyaretçi Yorumları:
"Ben Efes sinemasına gittim. Abartılı davranışlar göstermediğiniz sürece hiç kimse karışmıyor. Gayet güzel ve oradaki insanlar iyi. Çalışanlardan memnunum" (08/02/2014)


Kerem Sineması  (10:00-21:00)
Adres : Gazi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı, Maltepe, Kızılay, Ankara - Haritada gör
Bir site ziyaretçisi tarafından 11/09/2007 tarihinde bildirilmiştir.

Son Ziyaretçi Yorumlar:
"Kızılay'dan Demirtepe istikametine giderken Maltepe camii karşısı. Ben beğendim 23.07.2011 tarihinde gittim bear seven arkadaşlara tavsiye ederim. Salon pis ama oldukça rahat" (23/07/2011)

Eti Sineması (12:00-20:00)
Adres: Şehit Gönenç Cad. Eti Apt. No: 45. Maltepe, Ankara - Harita
Girişi Maltepe Cami yan tarafındaki caddede, viyadük şeklinde üstten geçen Maltepe Köprüsünün (Strazburg Cad) altında yer almakta. Bulunduğu binanın diğer tarafı Gazi Mustafa Kemal Caddesine bakmakta ve köşesinde Közde Piliç diye bir yer var.  (Eylül 2016)

Son Ziyaretçi yorumları:
"bu mekan tam bir bear mekanı. çok bear var içerde" (19 Kasım 2013)

Başkent Sineması
Adres: Ankara, Maltepe çıkısında, deniz müsteşarlığının tam karşısında
Gönderenin Yorumu: "10:30-20:00 saatleri arası açık. Son derece sakin ve rahat bir sinema. (30/08/2009)

Atlas Sineması
Adres : PTT yanı, Dışkapı, Ankara. - Yaklaşık konum için buraya tıklayın
Ağustos 2016 tarihinde gelen bir mesaja göre bu mekan tamamen kapanmıştır. Her hangi bir yanlışlık varsa Facebook sayfamıza mesaj atarak bize bildirebilirsiniz. 

Uzay Sineması
Adres : Talat Paşa Bulvarı, Yeşerti Sokak, Cebeci, Ankara.
Ağustos 2016 tarihinde gelen bir mesaja göre bu mekan tamamen kapanmıştır. Her hangi bir yanlışlık varsa Facebook sayfamıza mesaj atarak bize bildirebilirsiniz.
 


Ankara'da Eşcinsellerin Gittiği Hamam ve Saunalar.

Dikkat: Aşağıdaki mekanlar gay mekanlar değildir ve bu mekanlarla ilgili bilgilerin çoğu internet üzerinden gelmiş olup doğruluğu kesin değildir. Bu mekanlar işletmelerinin onayı olmadan sadece duyumlar üzerine listelenmiştir. Burada yer alan mekanlar dahilinde herhangi bir ilişkiye izin verilmez, sadece eşcinsellerin cinsel kimliğinden dolayı rahatsız edilmeyecekleri yerlerdir. Mekan sahipleri burada yer almak istemezlerse, iletişim sayfamız yada Facebook sayfamıza mesaj atarak bize bildirebilirsiniz.

Marmara Hamamı (11:00-2200
Adres : Denizciler Caddesi,, Ulus, Ankara.
Denizciler caddesi Talatpaşa Bulvarındaki Resim ve Heykel Müzesinin ya da kısmen Numune Hastanesinin karşısına düşen caddedir. Cadde bitiminde Anafartalar caddesi ile birleşmektedir. . Çok büyük olmasa da temiz ve güzel bir havuzu var. Özellikle akşamları 18:00-21.00 arası gençler gelmekte. Müşterileri kötü değil, eğitim seviyesi yüksek..Sessiz, temiz, bakımlı; çalışanları gayet saygılı bir mekan.
SAATLERİ : 14:00-22:00

Yeni Ay Hamamı  (11:00-20:00)
Adres : Ulucanlar semtindeki Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanından Siteler yada Gülveren tarafına giderken 2. ışıklardan hemen önce, sağ tarafta.
Yorumlar: "Hamam, sauna, masaj gibi tipik aktiviteler sağlanmaktadır.  Genelde orta yaş ve üstü müşterileri var ancak nadiren gençler de takılmaktadır. Dışarıdan ve girişte iyi gibi görünse de bakımsız bir mekan. Masraf edilip iyileştirilmeli. Yaşlı müşterisi çok fazla. Kabin perdeleri yarı açık sayılır"" (May 15 2015)

Efes Hamamı (08:00-22:00
Adres : Denizciler Caddesi, Ulus, Ankara
Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiş ve özetle şu şekilde tarif edilmiştir.
Yorum: "Gay mekan değil ama çalışanları gay dostu olan, genelde sakin bir hamam. İş çıkışı saatlerinde ve hafta sonu daha kalabalık oluyor. Yeğenbey vergi dairesinin karşı tarafında, Efes otelinin altında yer almaktadır" (18 Mayıs 2013)

Başkent Hamamı
Adres:  Uzunyol Sok 49/C   Altındağ, Ankara.
Dikkat Bu mekanla ilgili bildirim internet üzerinden gelmiş olup bilginin doğruluğu ve mekan sahiplerinin yaklaşımı bilinmemektedir. Mesajı gönderen kişi de belirgin bir hamamın gay atmosferi olmadığını özellikle belirtmiş olup rahat ortamı ve güler yüzlü çalışanlarından dolayı önerdiğini bildirmiştir.
Yorumlar : "Temiz denilebilecek bir hamam. Müşterileri ağırlıklı olarak olgun kişiler. Saunası ve Klasik göbektaşı etrafına dizilmiş kabinlerde kurnaları olan bir hamam. Bazı kısımlar 3 kişilik. Hamam personeli saygılı ve güler yüzlü kişiler. Kimsenin sorun çıkaracağını zannetmiyorum. Akşam 8:00 civarında kapanıyor. Müşteri yoğunluğu genelde hafta sonları öğleden sonra akşam saat 5-6'ya kadar. Şunu da belirteyim hamam işletmecisinin bu hamamın gay dostu hamam etiketiyle ön plana çıkmasını isteyeceklerini zannetmiyorum" (14 Ocak 2018).

Merkez Hamamı
Bir zamanlar Ankara'lı eşcinseller arasında en popüler hamamlarından biri olan Şengül hamamı olarak ta bilinen Ankara Samanpazarı'ndaki bu hamam bir site ziyaretçisi tarafından Mart 2009 da tekrar tavsiye edilmiştir. Ancak hamamı o zaman devralan yeni sahipleri eşcinselleri müşteri olarak kesinlikle istemediğini belirten mesajlar yollamışlardı. O nedenle bu hamam kesinlikle tavsiye edilmemektedir ve burada sadece bilgi vermek amacı ile bahsi geçmektedir.  (04/03/2009)

Taksim Hamamı
Adres : Yıldırım Beyazıt Meydanı, No:3 Altındağ Merkez, Altındağ, Ankara
Ağustos 2016 tarihinde gelen bir mesaja göre bu mekan tamamen kapanmıştır. Her hangi bir yanlışlık varsa Facebook sayfamıza mesaj atarak bize bildirebilirsiniz. 

Düzeltme:
Daha önce sitemizde yere alan Ulus, Adnan Saygun Caddesinde bulunan hamam sahiplerinin isteği üzerine sitemizden çıkarılmıştır.
"bizim hamamımızda eşcinsellere hizmet yoktur ve internette yazdığımda bu sayfada yer alıyor benim haberim olmadan siteye koyulmuş en kısa sürede kaldırılmasını rica ediyorum " (23 Kasım 2017)
Ankara Gay Dostu Fitness & Spor Merkezleri.


Ankyra Spor Merkezi
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad . Balgat, Ankara.
Konya Yolu üzerinde, Taner Kışlalı Spor Salonu yakınlarındadır. "Gayet temiz ve kaliteli bir mekan. Müşterileri arasında azımsanmayacak sayıda eşcinsel olmakla birlikte sadece spor yapmak ve tanışmak için uygun bir ortam" mesajı ile bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir. Bu bilgi mekan sahiplerinde onaylanmamış olup doğruluğu kesin değildir. (29 Kasım 2010)

Bu mekanla ilgili yorumlar:
"Spor yapmak için iyi bir yer. Çalışanlar oldukça ilgili ve güler yüzlü.Saunası ve buhar banyosu da güzel. Gay'lerin "spor" yapmalarına uygun.Tanıdık simalar gördüğüm ve bir iki gay tanıdığımın gittiği bir mekan ancak dikkatli olmakta fayda var. Üyelik yıllık olmakla birlikte biraz pahalı ama verilen ücrete değer. Spor seven gay'ler için tavsiye edebilirim. Konya yolu üzeri, Yapı sitesi altında" (06 Aralık 2010)
Ankara Eşcinsel Çark / Gezinti Yerleri:

Eşcinsel gezinti alanları yani "çark" yerleri eşcinsellerin özellikle dikkatli olması gereken yerlerdir. Buraları keşfeden kötü niyetli kişiler eşcinsellerin cinsel zaaflarından yararlanarak onlara her türlü zararı verebilirler.

Gençlik Parkı
Özellikle Ulus'a yakın giriş kapısının girişe yakın sağ tarafına doğru havuz kenarı ve civarı. Burada toplu alarak dolaşan gençlere pek bulaşmamakta fayda var. Zaman zaman gasp ve saldırı olaylarına rastlandığı duyumu alınmaktadır.

Güven Park
Park Ulus-Kızılay arasındadır. Geç saatlerde zaman zaman tehlikeli tipler takılıyor.

Seymenler Parkı
Seymenler Parkı Ankara'da Çankaya'nın üst tarafında yer alan bir parktır. Çok belirgin bir aktivite olmamakla birlikte akşam saatlerinde tavsiye edilebilir.

Karum AVM  Ankara
Kavaklıdere semtinde, Sheraton oteli civarında yer almaktadır. Genç eşcinsellerin uğrak yerlerindendir.

Kızılay Parkı, Ankara
Ankara Kızılay'daki parkta akşam saatlerinde zaman zaman eşcinsellere rastlansa da çok canlı bir ortam yoktur.

Atatürk Bulvarı, Kızılay
Ankara, Kızılay semtinin en popüler alışveriş ve gezinti bölgelerinden olan ana caddesinde de zaman zaman eşcinsel arkadaşlara rastlanılabilir. Geceleri travestilerin "çarka" çıktığı caddelerdendir.

Yüksel Caddesi, Kızılay
Ankara`da eylemlerin ve basın açıklamalarının ortak noktası olan Yüksel Caddesi de gündüzleri zaman zaman eşcinsellerin ve akşamları da travesti ve transseksüellerin görülebileceği caddelerdendir.

Hacettepe Acil Servis'in altındaki park.
Burası bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiş olup verilen bilgilerin doruluğu kesin değildir. Hacettepe Hastanesi Adnan Saygun caddesi, Sıhhiye köprüsü civarındadır.
"Hacettepe hastanesi büyük acil girişinin altında tren yolu paraleli. Aktif pasif her iki kesimde takılıyor bazen tehlikeli tipler de geliyor dikkatli olun. Bear (Ayı) ağırlıklı gezinti yeridir" (03/12/2008)

Opera Köprüsü Civarı
Burası bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir.
"Opera köprüsünün altı ve yanındaki gezinti yeri. Gay dostlarımız için güzel ve nezih bir çay bahçesi ve oturma amaçlı güzel bir yer. Adliye sarayının tam dibinde ve opera köprüsünün altı ve yan tarafındaki parklar da arkadaş edinmek için ideal." (30 Haziran 2011)

Et Balık Kültür Parkı
Burası bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir.
"Sessiz sakin ve karanlık yeşillikler içinde güzel bi mekan. Akköprü metro köprünün altına çıkışı (11 Temmuz 2017)

Kurtuluş Parkı, Ankara
Burası bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir.
"Kurtuluş Kavşağından Kolej yönüne giderken sağ tarafta kalan parkın yol kenarındaki bankları özellikle gece saatlerinde saat 23.00 ve sonrası gaylerin çok tercih ettikleri bir alan." (07/11/2015)

Nasreddin Hoca Parkı, Yenimahalle, Ankara
Burası bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir.
" Yenimahalle, Ostim de bulunan Ostim Hotel Parkın arkasındaki park gaylerin özellikle öğlenleri veya aksam saatlerinde sıklıkla gezinti yaptığı yerdir.Banklara oturup gözlem yapmak yeterlidir." (8 Haziran 2018)

Ankara Lezbiyen Rehberi

Ankara'da Lezbiyen Mekan, Grup, Dernek ve İnternet Kaynakları

Club Sixtiees (Tribal)  (12:00-04:00)
Adres: Tunalı Hilmi Caddesi, Seymenler Pasajı, No 96/69,  Kavaklıdere - Ankara.
Web: Facebook.com/sixtieesclubankara
İlk açıldığpında kadınlara özel partileri düzenleyen, gay ağırlıklı ama trans ve lezbiyenlerin de görüldüğü kulüp

Yahoo Türkiye Lezbiyen Grubu
Bu gruba üye olarak Ankara'da yaşayan yada ziyaret eden yabancı lezbiyenlerle tanışabilir, Ankara ile ilgili bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizcedir.

Ankara Transcinsel Rehberi

Ankaralı Trans Mekan, Grup, Dernek ve İnternet Kaynakları
Dikkat: Aşağıdaki mekanla ilgili bilgi internet üzerinden gelmiş olup doğruluğu kesin değildir. Mekan sahibi burada yer almak istemezse, form sayfamız yolu ile bildirebilir. Bu bölümdeki mekanları çoğu eski tarihlerde eklendiği için geçerli olmayabilir.

Travesti & Transseksüel Barlar ve Kulüpler
Dikkat: Aşağıdaki mekanlar eski tarihili bildirimler olup kapanmış olma ihtimalleri oldukça yüksektir.

Grafiti Club (23:00-05:00)
Adres: Reşat Nuri Sokak, Hoşdere Caddesi (Boncuk bar'ın arka sokağı)
Bu mekan bir site ziyaretçisi tarafından şu şekilde bildirilmiştir. "Travesti ve transseksüel ağırlıklı gece kulübü. Dans, parti eğlence gibi aktiviteleri var. 23:00-05:00 saatleri arası çok güzel oluyor. Park sorunu yoktur. (13/06/2009)

Boncuk (Sunlight) Bar (23:00-05:00)
Adres: Atakule karşısı, Çankaya, Ankara.
Meşhur MADO pastanesinin yanında, Köşk taksinin arkasında yer almaktadır. Travesti ve Transseksüel Ağırlıklı mekandır. İşletmecilerinin tarifi ile: "Mekanımız travesti eğlence kulübüdür. Giriş ücretsiz, fiyatlar uygun, canlı müzik piyanist şantör ve birbirinden değerli sanatçılarımızın sahne aldığı ve hizmette sınır tanımayan hoşgörülü ve deneyimli personelimizle sizleri bekliyor doyumsuz eğlenceye davet ediyoruz." (07 Ocak 2010)

S... Club (21:00-04:00)
Adres: Uğur Mumcu Caddesi No:98 (GOP), Çankaya - Ankara
Yorumlar: "Selam bu bar artık travesti ve gay bar değil. Lütfen konuyu kaldırırsanız sevinirim. Yani tamamen silerseniz memnun olurum. İşletme sahibi" (27/05/2009)


Travesti & Transseksüel Dayanışma Dernekleri

Pembe Hayat
Ankara merkezli özelikle travesti ve transseksüellere yapılan baskılarla mücadele etmeyi amaçlayan oluşum. Web sitelerinde oluşumla ilgili kısaca şu bilgiler yer almaktadır: Derneğin adı "Pembe Hayat lezbiyen, gey, biseksüel, travesti, transseksüel Dayanışma Derneği"dir. Kısa adı “Pembe Hayat LGBTT Derneği'dir. Derneğin Merkezi Ankara'dadır. Pembe Hayat Lezbiyen, gey, biseksüel, travesti, transseksüel Dayanışma Derneği’nin amacı, lezbiyen, gey, biseksüel, travesti ve transseksüellerin, eşcinsel varoluşlarını gerçekleştirme ve kendilerini yetiştirerek toplumsal barış, huzur ve refahın gelişmesine bireysel, toplumsal, kültürel hayat ve davranışlarıyla katkıda bulunabilmelerine destek olmaktır. Ayrıntılı bilgi için web sitesini ziyaret ediniz:
Web: www.pembehayat.org/  &  Facebook.com/Pembe-Hayat

Kırmızı Şemsiye
Web: Facebook.com/KirmiziSemsiye
Adres:Konur 2 Sokak 44/8, Ankara, Türkiye
Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, Türkiye’deki savunmasız ve dezavantajlı toplumsal gruplar içerisinde yer alan seks çalışanlarının cinsel sağlık ve insan hakları noktasındaki sorunlarını gündeme taşımak, bu sorunlara karşı çözüm önerileri geliştirmek ve yetkililer nezdinde toplumsal cinsiyet eşitliği, adalete erişim, sosyal politikaların geliştirilmesi, kamu sağlığı, ayrımcılık ve nefret suçları ile mücadele ve benzeri diğer konularda savunuculuk çalışmaları yapmak niyetiyle projeler geliştirmek amacını taşır

Ankara'daki Gay Dostu İşletmeler ve Şirketler

Bu kategoride eşcinsellere yönelik hizmet veren ticari kuruluşlara yada pazarlanan ürününün içeriğine bakmadan eşcinsel dostu şirketlere ait bilgilere ücretsiz olarak yer verilecektir. Özellikle Ankara'da eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik hizmet veren spor salonları, güzellik merkezleri, mağazalar, sağlık ürünleri veya erotik ürünler satan kuruluşlar burada yer almak isterlerse bize form sayfası ile ulaşabilirler.

Mek'an Sahne
Adres: Adres : Konur 2 Sokak, 73 numara / Kızılay 
Web: Facebook.com / Mekan & Twitter.com / mekansahne
24 Kasım 2014 tarihinde Pembe Hayat derneğinin düzenlediği "Dilek İnce Giysi Bankası Açılışı & Nefret Suçlarıyla Mücadele Onur Ödülü Töreni"'ne de ev sahipliği yapan tiyatro grubu. Mimesis Dergisinde yer alan tanıtımları şu şekildedir: "Ankara merkezli Domus Sanat Çiftliği’nden ayrılan isimlerin kurduğu Mek’an Sahne, ağırlıklı olarak “anlatı” metinleri çalışan bir topluluk. Ekip, kendini tarihin dışladığı ‘öteki’ seslere ses arayan bir oluşum olarak tanımlıyor. Seyirciyle oyuncunun karşılaşmasını kolaylaştıran bir form olduğu için de anlatıya özel bir dikkat gösteriyorlar...". (Devamını Oku)

Kuaför Sekçuk Günal
Adres : Konur Sokak No: 13/3 Kızılay, Çankaya, Ankara
Web : Facebook.com / selcukgunalkuafor
Bu işletme KAOS GL de yayınlanan bir haber üzerine web sitemizde listelenmiştir:
"Selçuk Günal Kuaför, üniseks bir kuaför, dahası LGBTİ dostu. “Kim olursa olsun buraya rahatlıkla gelebilir," diyor Selçuk. LGBTİ’lerin kendileri olabileceği bir yer burası: “Gelip mutfakta muhabbet edebilirler; salon ferah, rahat rahat oturabilirler. Burada kesinlikle ‘a bu eşcinsel, a bu trans’ olmaz. İki yıldır buraya ağırlıklı olarak eşcinseller geliyor. Selçuk, “her kuaförün kolay kolay yapamayacağı şeyler”de oldukça iddialı: “Rahatlıkla saça gökkuşağı yapabilirim. Onun dışında saç bakımı ve cilt bakımı konusunda da iyiyim.”
Haberin tamamı için: http://kaosgl.org/sayfa.php?id=17660 

Semka & Filka 09.00-20.00
Adres : Mithatpaşa Caddesi 8/3 Kızılay, Ankara - Türkiye
Web: Facebook.com / ankaraerkekagda
Yorumlar : "Ankara'da gay müşterilerimize hizmet veren tek ağda bakım salonu. Manikür, pedikür, ağda, cilt bakımı ve kaş düzeltme. " (16 Eylül 2011)


Ankaralı Eşcinsellere Yönelik Internet Kaynakları

Bu kategoride Ankara'lı eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik içeriği bulunan web sitelerine, internet gruplarına ve eşcinselleri ilgilendiren haberlere ait linklere yer verilecektir.

Ankara Ayıları (Bears of Ankara)
Ankara ve civarında yaşayan ayı / bear arkadaşları bir araya getirmeyi amaçlayan ve zaman zaman değişik etkinlik ve organizasyonlar yapan, ağırlıklı olarak internet üzerinde faal olana eşcinsel arkadaşlık gurubu. Facebook sayfalarından iletişime geçebilir ve etkinliklerini takip edebilirsiniz:

LGBT Haber Magazin
Bu Facebook sayfasında Ankara dahil bütün Türkiye'deki eşcinsel dostu etkinlikleri takip edebilir, arkadaş edinebilir ve kendiniz de paylaşımlarınızda sayfaya katkıda bulunabilirsiniz.

Yahoo Gay Grubu (İngilizce)
Bu gruba üye olarak Ankarada yaşayan yada ziyaret eden yabancı eşcinsellerle tanışabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizce'dir.

Not: Ankara'ya özel açtığımız etkinlik sayfamızı Facebook yönetiminin baskıları yüzünden kapattık. Ayrıtılar için ilgili imza kampanyamıza tıklayınız (Türkçe metin alttadır)Ankara'da Eşcinsel Dernekler ve Eşcinsel Haklarını Savunan Oluşumlar:

Ankaralı eşcinsel gruplar son yıllarda oldukça cesaret verici etkinlikler gerçekleştirmişlerdir. Bu gruplar sadece eşcinselleri doğrudan etkileyen konular dışında, diğer azınlıkları, ezilen diğer kesimleri ve toplumun genelini ilgilendiren eylemlere katılarak eşcinselliğin sadece cinsellik eksenli olmadığını kanıtlamış aynı zamanda bu tavırları ile toplumun genel kesimlerinde de olumlu izlenimler bırakarak insanların eşcinselliğe bakışında bir tür yeni dönem başlatmış sayılabilirler. Bu "ortak" eylemlerin devamını diliyoruz.

Kaos GL
Adres: Adres Gazi Mustafa Kemal Bulvarı 29/12 06440 Kızılay - ANnkara
Web: Kaosgl.com  & Facebook.com / KaosGL94/
Türkiye'de Eşcinsel içerikli ilk periyodik yayın yapan dergiyi yayınlayan Kaos GL Kaos Gey Ve Lezbiyen Kültürel Araştırmalar Ve Dayanışma Derneği adı ile resmen dernekleşen ilk eşcinsel örgüt unvanını da elinde bulundurmaktadır. Dernek tüzüğünün 1. maddesi aynen şu şekildedir: Kaos Gey ve Lezbiyen Kültürel Araştırmalar ve Dayanışma Derneği’nin (Kaos GL) amacı, kadın eşcinseller ile erkek eşcinsellerin özgürlükçü değerleri benimsemelerine, eşcinsel varoluşlarını gerçekleştirme ve kendilerini yetiştirerek toplumsal barış, huzur ve refahın gelişmesine bireysel, toplumsal, kültürel hayat ve davranışlarıyla katkıda bulunabilmelerine destek olmaktır. Dernek, kadın eşcinseller ile erkek eşcinsellerin özgürlük, adalet ve barışı temel değerler olarak kabul etmesine; dil, ırk, renk, cinsiyet, cinsel yönelim, felsefi inanç, din, mezhep, bölge ayrımı yapmaksızın insan haklarını bütün insanların hakkı olarak görmesine; hayatın her alanında cinsel yönelim ayrımcılığına karşı mücadele edebilmesi yönünde yardımcı olacak kültür, eğitim, sanat, spor faaliyetlerini ve buna benzer diğer faaliyetleri bilfiil yürütür veya bu çerçevede yürütenlere madden ve manen destek sağlamaya çalışır.

Pembe Hayat
Ankara merkezli özelikle travesti ve transseksüellere yapılan baskılarla mücadele etmeyi amaçlayan oluşum. Web sitelerinde oluşumla ilgili kısaca şu bilgiler yer almaktadır: Derneğin adı "Pembe Hayat lezbiyen, gey, biseksüel, travesti, transseksüel Dayanışma Derneği"dir. Kısa adı “Pembe Hayat LGBTT Derneği'dir. Derneğin Merkezi Ankara'dadır. Pembe Hayat Lezbiyen, gey, biseksüel, travesti, transseksüel Dayanışma Derneği’nin amacı, lezbiyen, gey, biseksüel, travesti ve transseksüellerin, eşcinsel varoluşlarını gerçekleştirme ve kendilerini yetiştirerek toplumsal barış, huzur ve refahın gelişmesine bireysel, toplumsal, kültürel hayat ve davranışlarıyla katkıda bulunabilmelerine destek olmaktır. Ayrıntılı bilgi için web sitesini ziyaret ediniz:
Web: www.pembehayat.org/  &  Facebook.com/Pembe-Hayat

Kırmızı Şemsiye
Web: Facebook.com/KirmiziSemsiye
Adres:Konur 2 Sokak 44/8, Ankara, Türkiye
Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, Türkiye’deki savunmasız ve dezavantajlı toplumsal gruplar içerisinde yer alan seks çalışanlarının cinsel sağlık ve insan hakları noktasındaki sorunlarını gündeme taşımak, bu sorunlara karşı çözüm önerileri geliştirmek ve yetkililer nezdinde toplumsal cinsiyet eşitliği, adalete erişim, sosyal politikaların geliştirilmesi, kamu sağlığı, ayrımcılık ve nefret suçları ile mücadele ve benzeri diğer konularda savunuculuk çalışmaları yapmak niyetiyle projeler geliştirmek amacını taşır.

Ankara Gökkuşağı Aile Grubu
Web: Facebook.com / groups /1578172509105901/
Ankara Gökkuşağı Aile Grubu aile üyeleri ya da yakınları arasında kendisini LGBTİ olarak tanımlayan ya da cinsel yönelim/cinsiyet kimliği ile ilgili sorunlar yaşayan, sorgulama sürecinde olan kişilerin bir araya gelerek oluşturdukları, 2010 yılından itibaren düzenli toplantılar yapan bir gruptur. Bu facebook grubu başta ile grubu katılımcıları olmak üzere, LGBTİ bireyleri ve ailelerini bir araya getirmeyi amaçlayan, cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim ayrımcılığına karşı farkındalık oluşturmaya çalışan ve bunlara karşı mücadele eden arasında iletişimi ve etkileşimini kolaylaştırmak ve arttırmak üzere oluşturulmuştur.

STGM
Web Sitesi: http://www.stgm.org.tr/ 
Eşcinsel oluşumları da destekleyen AB destekli Sivil Toplum Geliştirme Merkezi, Türkiye'de sivil toplum hareketini geliştirme amacı ile kurulmuştur. Sitelerinde kendilerini kısaca şu şekilde tanıtmaktadırlar:
"Derneğin vizyonu 'Güçlü ve Demokratik bir Sivil Toplum'dur. Güçlü ve demokratik bir sivil toplum ulaşılmasını hedefleyen STGM'nin misyonu
•sivil toplum içinde katılımcılığın ve demokrasinin gelişimi,
•örgütlülüğün ve özerkliğin güçlendirilmesi,
•sivil toplumun karar alma süreçlerinde söz sahibi olması
Sivil Toplum Geliştirme Merkezi tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi Projesi’nin 20 aylık toplam bütçesi 2 milyon 200 bin Avro’dur
Adres: 708.sok. (eski 89.sok.) 14/9 06550 Yıldız Çankaya/ANKARA Tel : (312) 442 42 62 (pbx) .

İlgili Linkler:
Türkiye'deki LGBTİ Örgütlerinin Tam Listesi için Buraya Tıklayınız
Türkiye'de Eşcinsel Hareketin Geçmişi ve Genel Bilgileri için Buraya Tıklayınız
Türkiye'de Eşcinsel Hakları İle İlgili Genel Bilgiler İçin Buraya Tıklayınız


Ankara Otelleri - Anında Rezervasyon

Dünyanın en büyük otel rezervasyon sistemlerinden biri olan Agoda ile yaptığımız anlaşma ile artık Ankara'daki bütün otelleri bir arada görebilecek, fiyatına, kalitesine ve konuk puanlamasına göre sıralayabilecek ve ücretsiz iptal seçenekleri ile anında rezerve edebileceksiniz.
Ankara Otelleri - En İyi Fiyatlar

 


 YEREL HABER, ETKİNLİK VE DUYURULAR


Bu şehirle ilgili haber ve etkinliklere yer vereceğimiz bu bölümde siz de yorumlarınızı Facebook, Twitter, Google+ hesaplarınız üzerinden yada anonim olarak paylaşabilirsiniz. Sayfalarımızda pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır.

 

 

Türkiye LGBT Mekanlar Rehberi

İlgili şehirlerdeki eşcinsel yaşam ve gay mekanlar hakkında bilgi almak için şehir isimlerine tıklamanızı rica ederiz.

Adana   *   Ankara   *   Antalya   *   Bodrum   *   Bursa   *   Eskişehir   *   Fethiye   *   İstanbul   *   İzmir   *   Kuşadası   *   Marmaris   *   K.Kıbrıs   *   Diğer