GAY MARMARİS - MARMARİS EŞCİNSEL MEKANLAR VE YAŞAM REHBERİ

Dikkat: Bu web sitesinde yer alan yerlerin çoğunluğu işletmelerinin doğrudan onayı olmadan, duyumlar üzerine listelenmiştir ve koşulsuz olarak eşcinsel yada eşcinsel dostu olmak durumunda değillerdir. Ayrıca web sitesinde halen yer alan bilgilerde de bize ulaşmamış değişiklikler oluşmuş olabilir. Özellikle web sitesinin ziyaretçileri tarafından bildirilen yerlerin doğruluğu kesin değildir. Verilen bilgilerin ne kadar güncel olduğunu anlamak için varsa belirtilen tarihlere dikkat edilmesi önerilir. Bu uyarılara dikkat edilmemesi durumunda web sitesinde bulunan bilgileri kullanırken yaşayacağınız sorunlar için site sahibi ve yönetimi hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir. Mekanlar ile ilgili düzeltme yapmak isteyenler, yeni mekanlar bildirmek isteyenler yada bu sitede yer almak istemeyen mekan sahipleri bize form sayfamız yada Facebook sayfamız aracılığı ile ulaşabilirler. 

 

Bu web sayfasını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

CAFE & BAR VE KULÜPLER

 

 

Marmaris'te Gay Barlar ve Kulüpler


Elimizde kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır. 
Marmaris eşcinsel yada eşcinsel dostu mekanlar açısından çok fakir bir belde olmasına rağmen çok belirgin olmamak kaydı ile Türkiyeli eşcinsellerin yaz aylarında rahat edebileceği ve tatillerini geçirmek için seçtikleri turizm merkezlerinden biridir. Eşcinseller için rakibi Bodrum kadar verimli olmasa da doğası ve denizi nedeni ile tercih edilen bir destinasyondur.

 

 

Marmaris'te Bulunan Gay Dostu Mekanlar


Aşağıdaki bilgiler internet yolu ile elimize ulaştığı için doğruluğu kesin değildir. Bu mekanlar gay ağırlıklı yerler değildir ve sahiplerinin bilgisi / onayı olmaksızın sitemizde yer almaktadırlar.

 


Deniz Cafe & Restaurant
Adres: Barbaros Cad. Yat Limani No: 91, 48700 Marmaris. Haritada gör
Uzun yıllardır gay dostu mekan olarak internet sitelerinde yer alan Marmaris Deniz Cafe daha sonra nispeten konsept değiştirmiş ve son yıllarda kafe ortamına ilaveten turistik bir restoran olarak işletilmeye başlanmıştır. O kadar belirgin bir gay ortamı olmamakla birlikte zaman zaman yerli ve yabancı eşcinsellerin görüldüğü bir mekandır. Mekan gay dostu olarak bilinse bile burada fazla göze batacak kadar belirgin olmamakta fayda olabilir.

 

Black Pool Bar
Adres: Siteler Mah. Uzunyali Cad. No: 126, Marmaris. Haritada gör

Facebook: Facebook.com/groups/BlackpoolBarMarmaris

İkinci kez konfirme edilmemiş olmakla birlikte işletmecileri tarafından internet üzerinde gay-dostu mekan olarak temmuz 2012 de şu şekilde bildirilmiştir. "Komedi Drag Show cok eğlenceli rahatça içip kimsenin sizi rahatsız etmesine gerek yok. Marmaris sahilde oteller bölgesinde 21:30 - 00:30 arası açıktır". Özellikle turistlere hitap eden Drag Show'ları ile meşhur bir mekan.  Ayrıca yorumlarınızı bekliyoruz. 

Tripadvisor Yorumları (çoğunlukla ingilizcedir)


 

Marmaris'te Diğer Popüler Barlar ve Kulüpler


Aşağıdaki mekanlar resmi olarak gay yada gay dostu yerler değildir.  Bu bar ve kulüpler sayfalarımızda genel anlamda Marmaris'te bulunan en popüler bar ve kulüpler olup, bu beldemizi tatil yapmak amacı ile  ziyaret edenlerin Marmaris gecelerinde eğlenmek için nerelere gidebileceğine ilişkin bir fikir vermek amacı ile listelenmişlerdir.


Talk of Town - Cheers
Adres: Uzulyalı Caddesi (Long Beach), Marmaris, Türkiye. Telefon: + 90 252 412 46 59
Web: Facebook.com/groups/455236424578560/
"Kasabanın diline düşmüş" gibi bir anlama gelen Talk of Town deniz kenarında kurulmuş kendi özel plajı da olan 24 saat değişik aktiviteleri olan bir mekandır. Resmen bir gay mekan olmamakla birlikte yıllardır her akşam yaptıkları "drag show" yani kadın kılığına girmiş erkekler tarafından yapılan gösterisi nedeni ile özellikle yabancılar olmak üzere Marmaris'e gelen eşcinsel turistlerin de rağbet ettiği kulüplerden biridir. 

Club Areena
Adres: Barlar Caddesi No:129 Marmaris Haritada Gör
Web: Facebook.com/areenaclub
Etrafı palmiye ve diğer egzotik ağaç türleri ile kaplanmış lazer ve ışık şovları ve ev sahibi ve konuk DJ'leri, profesyonel dans gösterileri ile Marmaris'in en iddialı gece kulüplerindendir.

BU mekanla ilgili yorumlar
"Marmaris'te 25 yıldır yaşamaktayım gay im Marmaris'te eşcinsellere karşı özel bir sempati var Arena Kulüpte hem gay hem travesti arkadaşlarımız takılıyor ve sayımız neredeyse 100 civarında" (Tunç, 31 Ekim 2010 Pazar)


Crazy Daisy
Adres: Barlar Caddesi Marmaris, Muğla, Türkiye Haritada gör
Web Sitesi: http://www.crazydaisybar.com/  & Facebook.com/CrazyDaisyBarMarmaris
1300 kişilik kapasitesi ile Marmaris'in en çok rağbet gören gece mekanlarından. Erken saatlerde teras katında arkadaşlarınızla kafa dinleyebileceğiniz mekanda ana bölümde iyi servis, kaliteli içkiler, hareketli bir bar eşliğinde dans edebileceğiniz enerjik bir ortam sunmaktadır. Hemen hemen her gece yapılan değişik gösteriler, iyi ses sistemi ve ünlü DJ'ler ile en ilgi gören kulüplerdendir. 

Green House
Adres: Tepe Mahallesi 39. Sokak (Barlar Sokağı) Marmaris
Web Sitesi:  http://www.greenhouse.com.tr/  & Facebook.com/pages/Green-House
Çarşı içinde barlar sokağında bulunan Green House (yeşil ev) 1986 dan beri faaliyet göstermektedir.  Yaz aylarında 21:00 itibarı R&B müzik ile başlayan programları giderek hızlanmakta ve gece yarısından sonra "trance", tekno ve "house" müzik ile sabahlara kadar devam etmektedir.


Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

SİNEMALAR

 


Marmaris'te Eşcinsellerin Gittiği Sinemalar.


Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

HAMAM & SAUNA & SPOR MERKEZLERİ

 

 

Marmaris'te Eşcinsellerin Gittiği Hamam ve Saunalar.


Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.

 

 

Diğer Hamamlar


Marmaris'te herhangi bir gay yada gay-dostu hamam/sauna yoktur. Marmaris'i ziyaret edip sadece hamam sefası yapmak isteyenler için yöredeki nadir hamamlardan aşağıdakileri tavsiye edebiliriz.

Not: Hamam adresleri Muğla Turizm Müdürlüğünün web sitesinden alınmıştır ( www.mugla-turizm.gov.tr )

Çarşı Hamamı
Kemeraltı Mah, 36. Sokak, Marmaris. Telefon:(0252) 4124406

Beldibi Hamamı
Cumhuriyet Mah, Beldibi, Marmaris. Telefon: (0252) 4190810

Osmanlı Hamamı
Datça Yolu, 76. Sokak, Marmaris. Telefon (0252) 4127642

Sultan Hamamı
Ulusal Egemenlik Bulvarı, Marmaris- Telefon: (0252) 4136850

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

GEZİNTİ YERLERİ


 

Marmaris'te Eşcinsel Gezinti Yerleri:


Eşcinsel gezinti alanları yani "çark" yerleri eşcinsellerin özellikle dikkatli olması gereken yerlerdir. Buraları keşfeden kötü niyetli kişiler eşcinsellerin cinsel zaaflarından yararlanarak onlara her türlü zararı verebilirler !
Eşcinsel gezinti alanları yani "çark" yerleri eşcinsellerin özellikle dikkatli olması gereken yerlerdir. Buraları keşfeden kötü niyetli kişiler eşcinsellerin cinsel zaaflarından, toplumdaki dışlanmışlıklarından yararlanarak onlara her türlü zararı verebilirler. Suçlular tarafından eşcinsel mekanların seçilmesindeki en büyük sebep başlarına gelecek kötü olayları polise, yakınlarına ve hatta ne acı ki ailelerine bile şikayet etmekten çekineceklerini düşünmeleridir, ki bu istisnalar olmakla birlikte genelde doğrudur. Yani bu olayların azalması için yapılması gereken ilk şey - batıdaki eşcinsel literatürde ifade edildiği gibi söylersek - "dolaptan çıkmak" yani eşcinsel kimliğini topluma yada mümkün olduğu kadarı ile yakın çevresine açıklamaktır. Unutmamalıdır ki, batıdaki eşcinsel haklarının son 20 yılda bu günkü aşamaya gelmesinde toplumun her kesiminde yaygın bir şekilde "dolaptan çıkma" olayının başlatılmış olmasıdır.

* Yat limanı ve civarındaki sahil kesimi, akşam ve geç saatlerde.
* Barlar Sokağı, özellikle barların canlı olduğu geç saatlerde


Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 Marmaris'te Eşcinsellerin Tercih Ettiği Plajlar.


Marmaris'te eşcinsellerin yoğun olarak görülebileceği belirgin bir plaj olmamakla birlikte şehir merkezindeki yabancılar tarafından "long beach" olarak bilinen Uzunyalı plaj bölgesi daha çok tercih edildiği bilinmektedir. Ama tabii ki gözle görünür bir gay ortamı olduğu da söylenemez. 

Marmaris yakınlarında özellikle gay ortam olmamakla birlikte gidilebilecek diğer plaj bölgeleri İçmeler ve Turunç Bükü semtleridir. Bu plajlar nispeten daha sakindir ve deniz taksileri ve minibüslerle kolayca ulaşım mümkündür. İçmeler Marmaris'ten araba ile 10 dakika kadar mesafede olan yakın bölgedeki 2. büyük yerleşim merkezidir. Turunç'a ulaşım ortalama 30 dakika kadar sürmektedir. Çam ağaçlarıyla kaplı dağlarla çevrili Turunç Koyu Ege denizinin en güzel koylarındandır.

Bunlar dışında bölgedeki otellerin pek çoğunun da kendilerine ait özel plajları da vardır.

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

 

LEZBİYEN MEKANLARMarmaris'te Lezbiyen Mekan, Grup, Dernek ve İnternet Kaynakları


Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.

Yahoo Türkiye Lezbiyen Grubu
Bu gruba üye olarak Marmaris'te yaşayan yada ziyaret eden yabancı lezbiyenlerle tanışabilir, Marmaris ile ilgili bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizce'dir.

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız


 

TRAVESTİ & TRANSSEKSÜELMarmaris Trans Mekan, Grup, Dernek ve İnternet Kaynakları


Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır. 


Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız


 

GAY DOSTU İŞLETMELERMarmaris'teki
Gay Dostu İşletmeler ve Şirketler


Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.


Bu kategoride eşcinsellere yönelik hizmet veren ticari kuruluşlara yada pazarlanan ürününün içeriğine bakmadan eşcinsel dostu şirketlere ait bilgilere ücretsiz olarak yer verilecektir. Özellikle Antalya'da eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik hizmet veren spor salonları, güzellik merkezleri, mağazalar, sağlık ürünleri veya erotik ürünler satan kuruluşlar burada yer almak isterlerse bize form sayfası ile ulaşabilirler.


Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

 

İNTERNET KAYNAKLARI


 

Marmaris'te Yaşayan Eşcinsellere Yönelik Internet Kaynakları


Bu kategoride Marmaris'te eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik içeriği bulunan web sitelerine, internet gruplarına ve eşcinselleri ilgilendiren haberlere ait linklere yer verilecektir.
 

LGBT Turkey Facebook Grubu

Fethiye dahil bütün Türkiye'deki eşcinsel etkinlikleri takip edebilir, arkadaş edinebilir ve kendiniz de paylaşımlarınızda sayfaya katkıda bulunabilirsiniz.


Yahoo Gay Grubu
Bu gruba üye olarak Marmaris'te yaşayan yada ziyaret eden yabancı eşcinsellerle tanışabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizce'dir.
 


Marmaris'te Geçen Eşcinsellikle İlgili Haberler:


Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.

 

Marmaris'te Eşcinseller Eğlendi (Mynet Haber - 12 Ekim 2014)
Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde İngiliz eşcinsel şovmen Jammie Morris'in doğum günü için dün gece düzenlenen partide onlarca eşcinsel ve lezbiyen eğlendi. 30. yaşına giren Jammie Morris'i gece boyunca sevgilisi Tass Joseph yalnız bırakmazken eşcinsel çift, basın mensuplarına dudak dudağa poz verdi. Geceye İngiltere'den gelen, çoğu eşcinsel ve lezbiyen olan 140 çiftin yanı sıra Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ile eşi Sevgi Acar da katıldı.Şovları, ITV, BBC ve Chanell 4 televizyonlarında da yayınlanan İngiliz eşcinsel şovmen Jammie Morris'in doğum günü için dün gece bir parti düzenlendi. Parti, şovmenin 9 yıldır her yaz sezonu çalıştığı Marmaris'in Uzun Yalı mevkiinde bulunan "Cheers Bar&Dısco" adlı işletmede gerçekleşti. Partiye katılabilmek için İngiltere'den çoğu eşcinsel ve lezbiyen olan 140 çift geldi.

 

Marmaris'te 12 Yerinde Bıçaklanan Eşcinsel Turist (Akşam - 10 Temmuz 2013)

Geçen hafta İngiliz turist Dwayne Ward’ın Marmaris ilçe merkezindeki bir bahçede ağır yaralı olarak bulunmasıyla ilgili olarak polis tarafından gözaltına alınan Atilla D (31), "Yağma, kasten yaralama ve hürriyetten yoksun bırakma" iddialarıyla tutuklandı. Daha sonra, İngiliz turist Dwayne Ward’ın (17), bıçak ve jiletle yaralanması olayına karıştığı belirlenen diğer şüpheli İsmail A. (25) da memleketi Konya’da yakalanıp Marmaris’e getirildi ve o da mahkemece tutuklandı.

 

EŞCİNSEL HAKLARI VE DERNEKLER


 

Marmaris'te Eşcinsel Dernekler ve Eşcinsel Haklarını Savunan Oluşumlar:


 

Türkiye'deki LGBT Örgütleri

Son yıllarda Türkiye'deki pek çok LGBTİ dayanışma platformları oluşturmuştur. Üniversitedeki dernek ve öğrenci grupları dahil Türkiye'de faaliyet gösteren tüm LGBT dayanışma örgütlerinin listesi İçin buraya tıklayınız

 

İHD - İnsan hakları Derneği
Türkiye'deki en bilinen insan hakları örgütü olan İHD (İnsan Hakları Derneği), diğer meselelere gösterdiği hassasiyeti göstermese de eşcinsel haklarını koruma konusunda da kısmı yardımda bulunmakta, en azından eşcinsellere karşı devlet görevlileri tarafından yapılan yasa dışı eylemleri elinden geldiğince kamuoyu ile paylaşmaktadır. Ekonomik durumu kendini savunmaya yada avukat tutmaya müsait olmayan eşcinsellerin, özellikle kamu görevlileri tarafından tacize uğradığında yada haklarının korunmadığı durumlarda yakınlarında bulunan İHD şubelerine başvurmalarında fayda olabilir.
Web Sitesi: www.ihd.org.tr
 

Türkiye'de Faaliyet Gösteren tüm LGBT Dayanışma Örgütlerinin Listesi İçin Buraya Tıklayınız

 

Türkiye'de Eşcinsel Hakları İle İlgili Genel Bilgiler İçin Buraya Tıklayınız

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

 

YORUM VE İZLENİMLER


 

Marmaris'te Eşcinsel Yaşam


Bu bölümde Marmaris'te yaşayan LGBT arkadaşların yaşadıkları sorunları, Marmaris'teki eşcinsel hayatla ilgili genel değerlendirmeleri içeren yorumlara yer vereceğiz.

 

Marmaris eşcinsel yada eşcinsel dostu mekanlar açısından çok fakir bir belde olmasına rağmen çok belirgin olmamak kaydı ile Türkiyeli eşcinsellerin yaz aylarında rahat edebileceği ve tatillerini geçirmek için seçtikleri turizm merkezlerinden biridir. Eşcinseller için rakibi Bodrum kadar verimli olmasa da doğası ve denizi nedeni ile tercih edilen bir destinasyondur.

Rehberimize Katkına Bulunun
Marmaris'te yaşıyor yada daha önce bulundu iseniz eşcinsel yaşamla ilgili genel yorumlarınızı bize form sayfası ile iletin, burada yayınlayalım.
Yorumlarınız göndermek için buraya tıklayınız
 

 

YEREL HABER, ETKİNLİK VE DUYURULAR

Bu şehirle ilgili haber ve etkinliklere yer vereceğimiz bu bölümde siz de yorumlarınızı Facebook, Twitter, Google+ hesaplarınız üzerinden yada anonim olarak paylaşabilirsiniz. Sayfalarımızda pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır.
 

SOSYAL MEDYA

Facebook sayfamızı beğenerek güncel haber ve etkinlikleri takip edebilir, yorumlarınızı iletebilirsiniz. Mekan sahipleri de etkinliklerini üyelerimize duyurabilirler. Sayfamızda pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır. 

Bu web sayfasını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

ANA SAYFAYA GİT