Türkçe Gay Web Siteleri Rehberi

Türkçe Gay Web Siteleri Rehberi


Dikkat:  Bu web sitesinde küfür, pornografi̇ yada kanunlara aykırı her hangi̇ bir içeriğe yer verilmemekle birlikte sayfalarda yer alan bazı bilgiler 18 yaşından küçükler için uygun olmayabilir.


 LGBT HABER VE MAGAZİN SAYFALARI


LGBT Haber ve Magazin
Web: Facebook.com / lgbthaberler
Politik ve magazin içerikli LGBT haberleri, gay mekanlardaki parti ve etkinlikleri, yeni açılan gay mekanları, LGBT derneklerinin organizasyonarını tek bir elden takip edebileceğiniz tarafsız bir yayıncıcık anlayışına sahip Facebook sayfası. Paylaşımları kaçırmamak için sayfaya girip beğen düğmesinde bulunan seçeneklerden bildirimleri açık hale getirmeyi unutmayın.

TurkeyGay.Net Haber
Web: Turkeygay.net / turkce / lgbt_haber.html
Bu sayfada Türkiye çapında ve tüm dünyada gelişen LGBT bireyleri ilgilendiren siyasal yada magazin içerikli önemli haberler paylaşılacaktır. Sayfa ziyaretçilerimiz de yayınlanan haberlere yorumları ile katkıda bulunabilir, burada yer alması gerektiğini düşündükleri haberleri bize iletebilirler.

G Zone
Web: Gzone.com.tr/   & Facebook.com / GZoneMag/
Türkiye'nin eşcinsel yaşam ve kültür dergisi sloganı ile yayın yapan ağırlıklı olarak magazin haberlerine yer veren online dergi.

G Mag
Gay ve lezbiyenler için modadan sanata, sağlıktan ilişkilere, spordan teknolojiye, yeme içmeden çarpıcı röportajlara kadar değişik konulara yer veren magazin ağırlıklı LGBT haber sitesi. .
Web: Gmag.com.tr/  & Facebook.com / gmagcomtr

Türkiye LGBTİ Birliği
İlk olarak LGBTİ DER adında dernekleşmek üzere ortaya çıkan oluşum tarafından kurulan ve artık eski yönetiminden tamamen bağımsız yayıncılık yapan LGBT online haber sitesi
Web: Lgbti.org  Facebook: Facebook.com / lgbti.org

Kaos GL
Aynı zamanda resmi olarak kurulmuş bir LGBTİ dayanışma derneği olan Kaos GL, çıkış noktası olan ve Türkiye'nin ilk yazılı LGBT haber ve magazin dergisini de yayınlamaya devam ediyor.  Ağırlıklı olarak LGBT hakları ile ilgili siyasi haberlere yer vermekte.
Web: Kaosgl.com/  & Facebook.com / KaosGL94
EŞCİNSEL MEKANLAR/REHBER SİTELER

IstanbulGay.Com
İstanbul'un gay mekanları hakkında bilgi veren en güncel ve popüler web sitesi. Ayrıca diğer Türkçe gay sitelerin de tanıtımını yapmakta.

IstanbulGayBar.com
İstanbul'da bulunan gay, lezbiyen ve travesti bar ve kulüplerinin mekan bazında açılmış sayfalarında tanıtımlarına, harita ve yorumlarına ulaşabileceğiniz rehber site.

Haspabar.com/
İstanbul'un popüler gay barlarında biri olan Haspa bar'ın resmi web sitesinde mekanda düzenlenen etkinlikler, resimler yanı sıra konum ve harita gibi bilgiler yer almakta

EŞCİNSEL ARKADAŞLIK SİTELERİ

Gabile
Çok kolay kullanışlı ve aktif bir eşcinsel arkadaş bulma sitesi. Ayrıca chat kanalı da oldukça hareketli ve yaygınlaşmaya aday. Ayrıca her türlü faydalı bilgiye de ulaşılabiliyor.
Web: http://www.gabile.com 

Turk Gay Club
Arkadaş bulma sayfaları, kameralı sohbet, blog ve eşcinsel haberlerin yer aldığı bir web sitesidir.
Web: http://www.turkgayclub.com/ 

Turkish Gays Yahoo Grubu
"Yahoo Group for Turkish Gay Personals, Dating and Info Sharing."
Yabancı eşcinsellerle tanışabileceğiniz ve Türkiye'deki gay yaşam hakkında bilgilerinizi paylaşabileceğiniz 2000 kişiye yakın üyesi bulunan Yahoo grubu. Koşul olarak, yazışmalar İngilizce yapılmak zorundadır.
Web: http://groups.yahoo.com/group/pinkistanbul LEZBİYEN İÇERİKLİ WEB SİTELERİ

IstanbulGay.Com
İstanbul'da bulunan lezbiyen mekanların ve lezbiyen oluşumların tanıtımını yapan lezbiyen rehber sayfası.
Istanbulgay.com / turkce / lezbiyen.htm 

Lezce
"Türkiyenin en büyük lezbiyen arkadaşlık sitesi" olma iddiasındaki Türkiye'de yaşayan lezbiyenlere yönelik web sitesi.
Web: www.lezce.com/ 

Voltrans
Voltrans Grubu, biyolojik olarak kadın olan ama kendini kadın olarak tanımlamayan, dönüşüm sürecine girmiş/girmemiş, girmeyi düşünen/düşünmeyen, toplumsal cinsiyet kimliği geçişinde olan, veya cinsiyet kimliğini şu anda sadece sorgulayan herkese açık bir gruptur. İçinde güzel yazıların ve linklerin olduğu blog ayrıca grup bir insiyatif kurma çabalarında.
Beyazperde.com / fragman  (Voltrans Belgeseli fragmanı)
Facebook.com / groups / voltrans/  (Facebook grubu)
Blogspot.com/

Sportif Lezbon
Facebook sayfalarındaki tanıtıma göre: "Sportif Lezbon ağırlıklı olarak kadınların yer aldığı, her cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğinden insanlara açık; cinsiyetçliğe, erkek egemenliğine, heteroseksizme, homofobiye, transfobiye, ırkçılığa, militarizme, baskı ve yasaklara karşı bir futbol takımıdır."
Web: Facebook.com / sportiflezbon/

Yahoo lezbiyen Grubu
Bu gruba üye olarak Eskişehir'de yaşayan yada ziyaret eden yabancı lezbiyenlerle tanışabilir, Eskişehir ile ilgili bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizcedir.
Yahoo.com /group / turkishlesbianguide/ EŞCİNSEL AYILARA (BEAR) AİT WEB SİTELER

İçimdeki Ayı
"Türkiye'nin en geniş kapsamlı ayı eşcinsel sitesi" sloganı ile yayın yapan ve gerçektende oldukça geniş içerikli bir web sitesi. Sitede ayıları ve diğer eşcinselleri ilgilendirebilecek her türlü haber ve etkinliğe yer verilmekte.
Web: İcimdekiayi.com/  & Facebook.com / icimdekiayi

Türkiye Ayıları
Kendilerine Türkiye Ayıları adını veren ayı grubunun geniş kapsamlı web sitesi. Çok iyi bir dizayna sahip sitede genel bilgiler yanı sıra ve kendilerini ayı olarak niteleyen eşcinseller arası dayanışma ve haberleşme olanağı da sunuluyor. "Ayı" olmasanız da mutlaka bir göz atın...
Web: http://www.ayilar.net

Beargi Magazin
Bu online internet dergisi, kendilerini Türkiye Ayıları olarak adlandıran eşcinsel erkek grubu tarafından hazırlanmaktadır. Dergi, günlük hayattan sanata, haberlerden eleştirilere kadar bir çok konuya yer vermektedir.
Web: Beargi.com/  & Facebook.com/beargi

Ankara Ayıları (Bears of Ankara)
Ankara ve civarında yaşayan ayı / bear arkadaşları bir araya getirmeyi amaçlayan ve zaman zaman değişik etkinlik ve organizasyonlar yapan, ağırlıklı olarak internet üzerinde faal olana eşcinsel arkadaşlık gurubu. Facebook sayfalarından iletişime geçebilir ve etkinliklerini takip edebilirsiniz:
Web: Ankaraayilari.com  & Facebook.com / bearsofankara

İstanbul Ayıları (Istanbears)
Senede bir yada bir kaç kez düzenledikleri ayı festivalleri ile yerli ve yurtdışından gelen yabancı ayıları bir araya getiren Türkiye'nin en eski ve en faal eşcinsel ayı / bear gruplarından. Etkinliklerini facebook ve web sitelerinden takip edebilrisiniz.
Web:  Istanbulbear.org/  & Facebook.com / istanbulbearTRAVESTİ - TRANSSEKSÜEL WEB SİTELERİ

Ankara merkezli özelikle travesti ve transseksüellere yapılan baskılarla mücadele etmeyi amaçlayan oluşum. Sitede oluşumla ilgili kısaca şu bilgiler yer almaktadır:Derneğin adı "Pembe Hayat Lezbiyen, gey, biseksüel, travesti, transeksüel Dayanışma Derneği"dir. Kısa adı “Pembe Hayat LGBTT Derneği'dir. Derneğin Merkezi Ankara'dadır. Pembe Hayat Lezbiyen, gey, biseksüel, travesti, transseksüel Dayanışma Derneği’nin amacı, lezbiyen, gey, biseksüel, travesti ve transseksüellerin, eşcinsel varoluşlarını gerçekleştirme ve kendilerini yetiştirerek toplumsal barış, huzur ve refahın gelişmesine bireysel, toplumsal, kültürel hayat ve davranışlarıyla katkıda bulunabilmelerine destek olmaktır
Web: Pembehayat.org EŞCİNSEL SOHBET SİTELERİ

Gay Chat, daha doğrusu Türkçe söylersek "eşcinsel sohbet" kanallarına girmeden önce aklınızda bulunması gereken ilk şey onlarca eşcinselin bu kanallarda tanıştıkları kişiler tarafından öldürüldükleri, yine yüzlerce belki de binlerce kişinin de soyulduğu, gaspa uğradığı, dövüldüğüdür. Eşcinsellerin zaaflarını kullanan kötü niyetli kişiler ve hatta suç grupları sırf bu amaçla bu kanallara takılmaktadır. Unutmayın ki sanal ortamda insanların yalan söylemesi ve karşısındakini kandırması çok daha kolaydır.

TurkeyGay.Net - Chat Kanalı
Gabile ile ortak gay sohbet kanalı. Yabancı eşcinseller de zaman zaman bu kanala girmektedir.LGBTİ ÖRGÜTLERİ

Türkiye'deki LGBTİ Örgütlerinin Tam Listesi için Buraya Tıklayınız  

Türkiye LGBT Mekanlar Rehberi

İlgili şehirlerdeki eşcinsel yaşam ve gay mekanlar hakkında bilgi almak için şehir isimlerine tıklamanızı rica ederiz.

Adana   *   Ankara   *   Antalya   *   Bodrum   *   Bursa   *   Eskişehir   *   Fethiye   *   İstanbul   *   İzmir   *   Kuşadası   *   Marmaris   *   K.Kıbrıs   *   Diğer