TÜRKÇE EŞCİNSEL SİTELER REHBERİ


Dikkat:
Bu web sitesinde yer alan bazı yerler işletmelerinin doğrudan onayı olmadan sadece duyumlar üzerine listelenmiştir ve burada bahsedilen diğer mekanlar da koşulsuz olarak eşcinsel yada eşcinsel dostu mekan olmak durumunda değildir. Özellikle ziyaretçiler tarafından bildirilen yerlerle ilgili bilgilerin doğruluğu kesin değildir. Ayrıca web sitesinde halen yer alan bilgilerde elimizde olmayan değişiklikler olmuş olabilir. Verilen bilgilerin ne kadar güncel olduğunu anlamak için belirtilen tarihlere dikkat edilmesi tavsiye olunur.  Bunlara dikkat edilmemesi halinde buradaki bilgileri kullanırken yaşayacağınız sorunlar için site yönetimi sorumluluk kabul etmemektedir. Mekanlar ile ilgili düzeltme yapmak isteyenler, yeni mekanlar bildirmek isteyenler ve bu sitede yer almak istemeyen mekan sahipleri bize form sayfası yolu ile bildirebilirler.
 

GENİŞ İÇERİKLİ EŞCİNSEL SİTELER

 


UÇANGAY:
Bu forum formatındaki web sitesinde eşcinsel mekanlar, etkinlikler, diğer eşcinsel siteler ve aktivitelerle ilgili hem site yönetimi hemde site üyeleri tarafından faydalı bilgiler paylaşılmakta ve güncel konularla ilgili yorumlar tartışlar yapılmaktadır.
Link: www.ucangay.com 

WEB SİTENİZİ EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


 

LGBT ÖRGÜTLERİNE AİT WEB SİTELERİ

 

KAOS GL Türkiye'nin ilk gay & lezbiyen içerikle dergisi KAOS GL Dergisinin Web sitesi ve Kaos Gey Ve Lezbiyen Kültürel Araştırmalar Ve Dayanışma Derneği ne ait web sitesi www.kaosgl.com 

İZMİR SİYAH PEMBE ÜÇGEN
Türkiye Eşcinsel Hareketi’nin içerisinde Biz GL, Ötekizmir ve Pembeüçgen gruplarıyla dönem dönem var olmaya çalışmış İzmirli Eşcinseller bu gruplardan edindikleri deneyimlerini Eylül 2006’da yeniden bir araya gelerek Kaos GL İzmir adıyla sürdürmeye karar vermiştir. 2006 yılından bu yana Kaos GL İzmir olarak faaliyet gösteren ve Baki Koşar etkinliğiyle birlikte dernekleşme sürecini tamamladıklarını ilan eden grup Siyah Pembe Üçgen adı ile faaliyetlerine devem etmektedir.  
Web: http://www.siyahpembe.org


LAMBDA İSTANBUL Lamda İstanbul, Türkiye'nin ilk ve şu an en faal eşcinsel dayanışma guruplarından birisi. Web sitelerinde hem aktivitelerini hem de eşcinsellikle ilgili önemli bilgiler sunuyorlar. www.lambdaistanbul.org


LGBTT İSTANBUL
Kısmen Lambda İstanbul'dan kopan bir gurup tarafından, bağımsız olarak bir araya gelen ve 2007 itibari ile belirgin etkinlikler yapan henüz dernekleşme aşamasında bulunan oluşum. Gay ve lezbiyenlere de açık olması yanında, travesti ve transseksüellerin sorunlarına daha çok sahip çıkmaktadırlar. 
Adres ve iletişim bilgileri için: http://www.istanbul-lgbtt.net  

SOSYALİST EBT
Facebook sayfalarında kendilerini özetle "Heteroseksizme ve liberalizme karşı Eşcinsel, Biseksüel, Trans ve tüm antiheteroseksistlerin devrimci mücadele odağı Sosyalist EBT Hareketi, Marksist Leninist tarihi mirası olarak sahiplenir ve Marksist Leninist ilkeleri benimser." şeklinde ifade eden, sosyalist ilkeleri benimseyen eşcinsel hareket. Yakın zamana kadar eşcinselleri dışlayan sosyalistlerin eşcinsel harekete açık destek vermeye başlamaları olumlu bir gelişme olarak görülebilir. Oluşumun en etkin isimlerinden biri ise Türkiye'deki eşcinsel hareketin öncülerinden olan tanınmış transseksüel Demet Demir'dir. Oluşum 2011 yılından beri faaldir.

Sosyalistebt.wordpress.com
Facebook sayfası için tıklayınız

GÖKKUŞAĞININ KIZILI
Eşcinsel harekette ortaya çıkan bir diğer sosyalist oluşum ise TKP ile bağlantılı olan Gökuşağının Kızılı hareketidir. Büyük ihtimalle bağlı oldukları partiler arasındaki genelde rekabet zaman zaman bu iki eşcinsel örgüte de yansımaktadır  "Gökkuşağının Kızılı, LGBT hakları ve ayrımcılık konusunda duyarlı ve çevresini bu yönde değiştirme iradesine sahip olanların sosyalist alternatifidir." şeklide kendini ifade etmektedir.

Web: http://gokkusagininkizili.org/ & Facebook.com/GokkusagininKizili

ANTALYA GÖKKUŞAĞI
Antalya Gökkuşağı Eşcinsel Oluşumu özellikle internet üzerinde bir araya gelen Antalyalı eşcinsellerin oluşturduğu bir dayanışma grubudur. Web Sitesi (blog): http://antalyagokkusagi.blogspot.com/
Oluşumla ilgili Lambda İstanbul'un Web Sitesinden Detaylı Bilgi Edinilebilir.
 

HEBUN LGBT DİYARBAKIR
Yaklaşık 2008 yılında Diyarbakırda Hejvin adı ile bir oluşum ve hatta dergi çıkarma denemesi olmuştu. Diyarbakır'daki eşcinsel oluşum daha sonra Hebun LGBT adı ile internet ağırlıklı olmak üzere faaliyetlerine devam etmeye devam etmektedir. Bölgenin Türkiye ortalamasına göre bile daha da muhafazakar olduğunu göz önüne aldığımızda Diyarbakır merkezli bu oluşum umut verici sayılabilir. Ancak oluşum eşcinsel hareketten daha çok BDP çizgisindeki politikaların savunmasını yapmaya öncelik veriyor izlenimi vermektedir. 

Web: Facebook.com/groups/349644148430664/


QUEER ADANA
2013 Temmuz ayında sitemize aşağıdaki mesaj ile bildirilmiştir:

Adana'da toplumsal cinsiyet bilinci olusturmak icin yola cikmis bir grup LGBTI'nin orgutlenerek kurdugu guzel bir olusum. "Ne yalniz ne de yanlisiz" "Sen yoksan 1 eksigiz" ve "Ask orgutlenmektir" siarlarini benimsemis guzel ve samimi bir sivil toplum orgutlenmesi. Adana'da 4 Temmuz 2013'te faaliyetlerine baslayan yerel LGBTI orgutlenmesidir. Aktivizm, dayanisma, danisma, kultur ve sanat etkinlikleri, eglence, fikir imeceleri ve LGBTI politikalari gelistirmeyi hedefleyen simdiden 350'den fazla takipcisi olan bir sivil toplum olusumudur.

Facebook: Facebook.com/groups/142981645906878/   Twitter : Twitter.com/QueerAdana

MERSİN LGBT 7 RENK
2013
Mersin'de bir araya gelen yerel eşcinsel dayanışma grubu amaşlarını şu şekilde dile getirmişlerdir:

“Eşcinsel bireylerin, eşit yurttaşlık ve insanca yaşam taleplerini hayata geçirmek adına, Mersin’de ortak hareket ilkesiyle lezbiyen, gay, biseksüel ve transseksüellerin haklarını kamuoyunda yüksek sesle savunmak; elde edilememiş haklardan ötürü demokratik muhalefet hakkını kullanarak söz konusu hakların kazanılması için mücadele etmek." Oluşumla ilgili basında çıkan bir haber için buraya tıklayınız

Web: http://mersinlgbt.blogspot.com/ & Facebook.com/MersinLgbt7Renk

 

Yorumlar:

 Eşcinsel Hukuk ve Eşcinsel Hakları İle Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
 

WEB SİTENİZİ EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

EŞCİNSEL MEKANLAR/REHBER SİTELERİstanbul'un gay mekanları hakkında bilgi veren en güncel ve popüler web sitesi. Ayrıca diğer Türkçe gay sitelerin de tanıtımını yapmakta.


 


Eşcinsel arkadaşlık ve eşcinsel mekanlarla ilgili bilgi paylaşımı sitesi. 

EŞCİNSEL ARKADAŞLIK SİTELERİ  
PINK TURKEY FACEBOOK EŞCİNSEL PLATFORMU: 

Aşağıdaki linkten Facebook sayfamızı beğenerek siz de yorumlarınızı iletebilir, yerli ve yabancı diğer üyelerle iletişime geçebilir ve hatta yepyeni arkadaşlılar kurabilirsiniz. Sitelerimizde olduğu gibi Facebook sayfamızda da pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır


PINK ISTANBUL YAHOO GROUP:  "Yahoo Group for Turkish Gay Personals, Dating and Info Sharing."
Yabancı eşcinsellerle tanışabileceğiniz ve Türkiye'deki gay yaşam hakkında bilgilerinizi paylaşabileceğiniz 2000 kişiye yakın üyesi bulunan Yahoo grubu. Koşul olarak, yazışmalar İngilizce yapılmak zorundadır.
Link: http://groups.yahoo.com/group/pinkistanbul

TUKGAYDAR: Oldukça popüler eşcinsel arkadaş bulma sitesi. Sitede ayrıca bir sohbet kanalı, bazı gay mekanların tanıtımları, parti ve davetler ile ilgili duyurular ile üyeler tarafından yazılan hikayeler ve makaleler de yer almakta.
Link: www.turkgaydar.com

GAY GAY'E: Türk Gay Kültürü ve Arkadaşlık Sitesi. Eşcinsellere özel bir web sitesi. Gay aşklar, bitmeyen arkadaşlıklar, yaşanmış gay hikayeleri, cinsel ürünler, erotik galeriler.
Link: 
www.gaygaye.com

GABILE: Çok kolay kullanışlı ve aktif bir eşcinsel arkadaş bulma sitesi. Ayrıca chat kanalı da oldukça hareketli ve yaygınlaşmaya aday.  Ayrıca her türlü faydalı bilgiye de ulaşılabiliyor.
Link: 
http://www.gabile.com 


 

WEB SİTENİZİ EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

  LEZBİYEN İÇERİKLİ WEB SİTELERİ 


YAHOO TÜRKİYE LEZBİYEN GRUBU
Bu gruba üye olarak Eskişehir'de yaşayan yada ziyaret eden yabancı lezbiyenlerle tanışabilir, Eskişehir ile ilgili bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizcedir.

http://groups.yahoo.com/group/turkishlesbianguide/

 

VOLTRANS: Voltrans Grubu, biyolojik olarak kadın olan ama kendini kadın olarak tanımlamayan, dönüşüm sürecine girmiş/girmemiş, girmeyi düşünen/düşünmeyen, toplumsal cinsiyet kimliği geçişinde olan, veya cinsiyet kimliğini şu anda sadece sorgulayan herkese açık bir gruptur. İçinde güzel yazıların ve linklerin olduğu blog ayrıca grup bir insiyatif kurma çabalarında.

http://www.beyazperde.com/filmler/film-227141/fragman-19534956/ (Voltrans Belgeseli fragmanı)

https://www.facebook.com/groups/voltrans/ (Facebook grubu)
http://vol-trans.blogspot.com/
 

T-KULÜP, Trans Erkek Kültür Üretim Platformu
Internet üzerinden bir araya gelen trans erkeklere ait iki yerli oluşumdan biri olan T KULÜP'ün "Kadından Erkeğe Translar İçin Bilgi Bankası" isimli bloğunda trans erkekler ve trans erkek adayları için çok faydalı bilgiler yer almakta.

http://www.transsicko.blogspot.com.tr/


 

EŞCİNSEL AYILARA (BEAR) AİT WEB SİTELERİ 


TÜRKİYE AYILARI: Kendilerine Türkiye Ayıları adını veren ayı grubunun geniş kapsamlı web sitesi. Çok iyi bir dizayna sahip sitede genel bilgiler yanı sıra ve kendilerini ayı olarak niteleyen eşcinseller arası dayanışma ve haberleşme olanağı da sunuluyor. "Ayı" olmasanız da mutlaka bir göz atın...
http://www.ayilar.net
 

TRAVESTİ - TRANSSEKSÜEL WEB SİTELERİ 


Ankara merkezli özelikle travesti ve transseksüellere yapılan baskılarla mücadele etmeyi amaçlayan oluşum. Sitede oluşumla ilgili kısaca şu bilgiler yer almaktadır:Derneğin adı "Pembe Hayat Lezbiyen, gey, biseksüel, travesti, transeksüel Dayanışma Derneği"dir. Kısa adı “Pembe Hayat LGBTT Derneği'dir. Derneğin Merkezi Ankara'dadır. Pembe Hayat Lezbiyen, gey, biseksüel, travesti, transseksüel Dayanışma Derneği’nin amacı, lezbiyen, gey, biseksüel, travesti ve transseksüellerin, eşcinsel varoluşlarını gerçekleştirme ve kendilerini yetiştirerek toplumsal barış, huzur ve refahın gelişmesine bireysel, toplumsal, kültürel hayat ve davranışlarıyla katkıda bulunabilmelerine destek olmaktır
Not: Grubun daha önce güncel olan web sitesinde (
http://www.pembehayat.org) halen bam başka bir içerik bulunmaktadır
 

 

T-DER  (TRANS DANIŞMA MERKEZİ)
Trans bireylerin trans geçiş sürecinde yaşadıkları ayrımcılık durumları ile ilgili veri oluşturmayı ve bu süreçteki ayrımcılık biçimlerinin ortadan kalkmasına yönelik çalışmayı amaçlar. Oluşumun merkezi Kızılay, Ankara'dadır.

https://www.facebook.com/Transdanisma

http://transder.blogspot.com.tr/

http://t-der.org/

NOT
: Yetişkin içerikli web sitelerin linklerine yer vermemekteyiz. Bunun arkasında yatan sebep "ahlakçı" bir tutum sergilemekten çok bu tür web sitelerin başka bir kategoriye ait olduğunu düşünmemiz ve ayrıca eşcinselliğin sadece cinsellik merkezli olarak düşünülmesine de bir karşı duruşta bulunmaktır.

EŞCİNSEL CHAT KANALLARI

 
Gay Chat, daha doğrusu Türkçe söylersek "eşcinsel sohbet" kanallarına girmeden önce aklınızda bulunması gereken ilk şey onlarca eşcinselin bu kanallarda tanıştıkları kişiler tarafından öldürüldükleri, yine yüzlerce belki de binlerce kişinin de  soyulduğu,  gaspa uğradığı, dövüldüğüdür. Eşcinsellerin zaaflarını kullanan kötü niyetli kişiler ve hatta suç grupları sırf bu amaçla bu kanallara takılmaktadır. Unutmayın ki sanal ortamda insanların yalan söylemesi ve karşısındakini kandırması çok daha kolaydır.

Istanbulgay.Com Chat
Gabile ile ortak gay sohbet kanalı. Yabancı eşcinseller de zaman zaman bu kanala girmektedir.


Mynet.Com Gay Sohbet Kanalları
Mynet gibi gay olmayan ve Türkiye çapında popüler bir web sitesinin gay kanalları olması gerçekten ümit verici idi. Ancak özellikle son zamanlarda en ufak fırsatta kanaldan "cinsel arayış" yüzünden atılıyor yada tamamen yasaklanıyorsunuz. Oysa aynı sitenin cinsellik başlıklı bir sürü sohbet kanalı var. Demek ki hoşgörünün de bir sınırı varmış.

 

WEB SİTENİZİ EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

HIV & AİDS LİNKLER

 

POZİTİF YAŞAM DERNEĞİ:
Pozitif Yaşam Derneği, HIV/AIDS ile yaşayan kişiler arasında bir iletişim ağı kurarak tedaviye erişimlerini kolaylaştırmak, yaşam kali­telerini artırıcı bilgilendirme çalışmaları yapmak, kendilerinin ve yakınlarının fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan güçlenmelerini sağlamak, yaşadıkları hak mahrumiyetlerinde savunuculuk görevlerini yerine getirmek, HIV/AIDS konusunda tüm toplumun bilinçlendirerek gereken önleme ve sava­şım çalışmalarını yapmak amacıyla kurulmuştur.
Dernek, sadece HIV+ kişilerden değil onların akraba ve yakınlarından, doktorlardan, öğretim üyelerinden, aktivistlerden, kısaca toplumun her kesimini temsil eden, konuya duyarlı kişilerden oluşmaktadır.
http://www.pozitifyasam.org 
 

HIV POSITIF HIV Pozitif Türkiye, HIV/AIDS ile ilgili yerli ve yabancı kaynaklardan edinilmiş haberleri, tedavi öncesi ve tedavi süresince kazanılmış deneyimleri, karşılaşılan sorunları paylaşmak amacıyla kurulmuş bir elektronik forumdur
http://groups.yahoo.com/group/hivpozitif/

Aids ve HIV ile İlgili Daha Detaylı Bilgi İçin Tıklatınız

 

GAY DOSTU İŞLETMELERİN WEB SİTELERİ


 


Ücretsiz Web Sitesi ve Ücretsiz E-ticaret Sitesi, web hosting, web tasarımı, sınırsız telefon görüşmesi, toplu e-mail programları.
Web:  
www.metelixiz.net

Yasmin Estetik merkezi gerçek bir eşcinsel ve travesti dostu işletme olduğu gibi servisi kaliteli ve fiyatları da çok uygun. Merkez cilt bakımı, akne tedavisi, lazer epilasyon gibi aklınıza gelebilecek her hizmeti çok uygun fiyatlarla sağlamaktalar. 

Adres: Barbaros Bulvarı No:36 / 5 Balmumcu Beşiktaş / İst (ATV Binası karşısı)
Tel: 212.275.29.85- 88 Fax: 212.275.35.33 Web:
www.yasminestetik.org


 

  

WEB SİTENİZİ EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Aşağıdaki linkten Facebook sayfamızı beğenerek siz de yorumlarınızı iletebilir, diğer üyelerle iletişime geçebilir ve hatta yepyeni arkadaşlılar kurabilirsiniz. Türkiye'nin her şehrinden gay mekan sahipleri de bu sayfaya katılarak mekanlarını tanıtabilir ve güncel etkinliklerini anında üyelerimize duyurabilirler. Sitelerimizde olduğu gibi Facebook sayfamızda da pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır. Ayrıca, profillerinde pornografik fotoğraf kullanan kişilerin üyeliklerine de son verilecektir.

Aşağıda "Beğen" düğmesine basarak eşcinsel arkadaşlık ve bilgi paylaşımı amacı ile kurulan Facebook sayfamıza katılın. Böylece siz de yorumlarınızı ekleyebilir ve diğer üyelerle iletişime geçebilirsiniz.

Sayfamıza katılmak ve içeriğini görebilmek için önce Facebook hesabınıza giriş yapın
 

İsterseniz de aşağıdan, sadece bu websayfasını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

ANA SAYFAYA GİT