GAY BODRUM - BODRUM EŞCİNSEL MEKANLAR REHBERİ

Dikkat: Bu web sitesinde yer alan yerlerin çoğunluğu işletmelerinin doğrudan onayı olmadan, duyumlar üzerine listelenmiştir ve koşulsuz olarak eşcinsel yada eşcinsel dostu olmak durumunda değillerdir. Ayrıca web sitesinde halen yer alan bilgilerde de bize ulaşmamış değişiklikler oluşmuş olabilir. Özellikle web sitesinin ziyaretçileri tarafından bildirilen yerlerin doğruluğu kesin değildir. Verilen bilgilerin ne kadar güncel olduğunu anlamak için varsa belirtilen tarihlere dikkat edilmesi önerilir. Bu uyarılara dikkat edilmemesi durumunda web sitesinde bulunan bilgileri kullanırken yaşayacağınız sorunlar için site sahibi ve yönetimi hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir. Mekanlar ile ilgili düzeltme yapmak isteyenler, yeni mekanlar bildirmek isteyenler yada bu sitede yer almak istemeyen mekan sahipleri bize form sayfamız yada Facebook sayfamız aracılığı ile ulaşabilirler.  

 

Bu web sayfasını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

CAFE & BAR VE KULÜPLER

 Bodrum'da Gay Barlar ve Kulüpler


Bir turizm kasabası olan Bodrum'un genel olarak liberal bir ortama sahip olması dolayısı ile - istisnalar olmakla birlikte sıradan barların çoğu gay dostu mekanlar olarak sınıflandırılabilir. Olasılıkladır ki bu yüzden Bodrum'da büyük bir potansiyel olmasına rağmen sadece eşcinsellere yönelik açılmış bar ve kulüpler çok azdır. Bodrum'daki gay barlar ile ilgili elimizdeki bilgiler eskidir. Daha önce sitelerimizde yer alan Aralık Bar, ve Aviva bar ve Adı barın birkaç sene önce kapandığı bildirilmiştir. Site ziyaretçilerimizden buradaki bilgileri kullanmaları karşılığında biraz da sorumluluk üstlenerek Bodrum'daki gay eşcinsel bar ve kulüpler ile ilgili ellerindeki bilgileri bizimle; dolayısı ile diğer site ziyaretçileri ile paylaşmalarını bekliyoruz.


Kavalye Bar
Adres: 
Cumhuriyet Caddesi (barlar Sokağı), No:70 Bodrum.

Web: Facebook.com/kavalyeclub
Bodrum'un eşcinsel yaşamındaki büyük açığı kapatmak hedefiyle 2010 yılında Bodrum merkezde açılan yepyeni bir gay mekan. Sahibi İstanbul'daki Prive barın ortaklarından. Barlar sokağının ortasında mükemmel bir konumda (Hey Yavrum Restoranın yanı, deniz tarafında). Gündüz 10:00 dan ertesi sabah 04:00 e kadar açık. İşletmecilerinin tarifi ile; "Bodrum merkezin özlediği mekan ve eğlence tarzı. Bodrumun tam göbeğinde barlar sokağında ama izole bir yerde. Gündüz ve gece açık, önü plaj gece bar tam bir gay bar. Gündüz plaj müzik. gece bar ve dans gösterileri var."


Murphy's Club: 

Adres: Sakiresendemir Cad. Erguvan sok. No: 5 Gümbet/Bodrum

Web: Facebook.com/pages/Murphys-Club 

Gümbet barlar caddesinin sonuna doğru Tepe taksi durağının karşı çaprazında yer almakta olan yaklaşık 2009'dan beri gay kulüp olarak hizmet veren gece kulübü. Gece yarısından sonra kalabalık oluyor, tabii ki yaz sezonunda. Zaman zaman değişik show'ların da yapıldığı mekan sabah saat 05:00 e kadar açık oluyor.

Bu mekanla ilgili yorumlar:

"2013 Eylül ayında Bodruma gittiğimde kulübü tekrar ziyaret etmek istediğimde bir hayal kırıklığına uğradım. Neredeyse sezon bitmek üzere olduğu hafta içi  30 TL giriş ücreti almaya kalktılar. Tepki göstermem üzerine fikir değiştirdiler ama sırf eğlenmek için gittiğim bir yerde böyle kafadan sinir bozucu bir olay yaşattıkları için geri dönmedim. Sezon ortasında bir hafta sonu yada özel bir etkinlik olmadığı sürece üstelik oldukça yüksek miktarda bir giriş ücreti istenmesini hiç şık bulmadım açıkçası. İşletmecilerin bu konuda daha duyarlı olmasını bekliyorum. (21 Eylül 2013)"


 

Bodrum'da Gay Dostu Kafe ve Restoranlar.Sokaki Cafe Bistro Restaurant
Adres: Akyarlar, Merkez Mahallesi Yalı caddesi, No: 25 Turgutreis / Bodrum
Web: http://sokakicafe.com & Facebook.com/pages/Sokaki-Bistro
Sahipleri tarafından aşağıdaki şekilde bildirilmiştir.
Aktiviteler : Cafe beach fast food restaurant bistro
Faaliyet Saatleri :08:00 a.m 02:00
Yorumlar : Bodrumun en nadide koylarından birisi olan Akyarlar da, denize sıfır konumdaki eşsiz tabiat ve huzurun yanı başındaki Sokaki'de da bir aile olarak değerli misafirlerimizin dışında bir çok ünlü simaların gerek yaz gerek tüm sezon tercih ettiği BODRUM yarım adasının küçük bir köyü.. Kos adasına karşı gündüz plaj ve fast.food hizmeti veren mekanımıda güneşin batışını izleyerek sonrasında akşam ay ışığı eşlinde içkinizi yudumlayarak ,fonda Türk-Rum-Caz-Chillout-Lounch müzikleri eşliğinde deniz mahsulleri ve geleneksel mezelerimizi tadabilirsiniz. Aynı zaman da samimi,eğlenceli ve nezih kesinlikle uğranılması gereken bir mekan" (
13 Ekim 2013)

 

Cafe Rouge
Adresi :Merkez Mah. Çökertme Cad. No:25 A1, Yalikavak, Bodrum
Web Adresi : http://caferouge.info Face: https://www.facebook.com/pages/CAFE-ROUGE
Aktiviteler :Bar, Cafe
Müşteri Profili : Gay dostu Heteroseksüel ağırlıklı işletme

"İçeriye adım attığınızda evinizi fazla aratmayan bir ortam sizi bekliyor."Cafe Rouge küçük zamanlara sığan, büyük bir hizmet vermektedir. 2013 senesinde Yalıkavak’ta hizmete giren "Cafe Rouge Lounge" yeni dekorasyonu ile Bodrum gecelerini renklendirmeye devam ediyor." (25 Mayıs 2014)

 

 


Kapanan Mekanlar"Aralık bar ve Aviva disko bar Bodrum'a gittiğimde bulamadım. Her ikisi de kapanalı yıllar olmuş yerlerine yenileri açılmış onlar da kapanmış. Fakat Kedi bar diye yan sokakta bir bar var. Nispeten gay'lerin takıldığı bir bar" (08/10/2008)

"Bodrum'da Kedi bar önerilebilir. Mc Donald's ın önünden barlar sokağına doğru devam edince 20-30 metre sonra sola sapan yolda hemen karşınıza çıkar. Akademik barın karşısında bir yerdedir. Kedi bar gay mekanı değil, ama homofobik de değiller, beklentisi fazla olan gay'ler için sıkıcı olabilir."  (25.07.2008)

"Adıbar kapandı ve yerine başka bir gay bar açılmadı. Bodrum'a gelip gay bar arayanlara Catamaran'ı önerebilirim ama eski kalitesi kalmadı. Bir de gay bar olarak olmasa da son 2 senedir en kalabalık mekanlardan olan Kule bar önerilebilir. Rock müzik yapılan bir yere ama tıklım tıklım." (25.07.2008)

 

 


Bodrum'da Eşcinsel Olmayan Diğer Popüler Bar ve Kulüpler:Alem Bar

Adres: Cumhuriyet Caddesi, No: 98, Bodrum - Google Harita
Web: Facebook.com/groups/235195606553096/  & Facebook.com/pages/Alem-Bar-Bodrum
Alem Bar resmi olarak gay / gay dostu bir mekan olmamakla birlikte Bodrumda gay mekanlar dışında en rahat edebileceğiniz yerlerdendir. Ağırlıklı olarak gay şarkıcıların sahne aldığı mekanda diğer müşterilerin de eşcinsel dostu olduğunu varsayabiliriz doğal olarak. Mekanın sahibi de olan ünlü şarkıcı Eylül Metin tarafından işletilen Alem Bar'da hemen hemen her gece canlı olarak sanat ve Türkçe müzik yapılmaktadır. Bodrum'um ünlü barlar sokağının ortalarına doğru, sokağa marina tarafından girerseniz sağ tarafınızda yer almaktadır. Özellikle arkadaşlarınızla, grup olarak gitmeniz halinde çok eğleneceğinize kesin emin olabilirsiniz.

Canlı performans örneği için: www.youtube.com/watch?v=2pShIFk0mJY


Halikarnas Disco
Adres: Halikarnas Disco, Kumbahçe Mh. Bodrum Muğla, Türkiye. (Harita)
Barlar Caddesinin bitiminde yer alan Türkiye'nin en ünlü gece kulüplerinden biri olan Bodrum Halikarnas bir gay kulüp olmasa da Bodrumda eşcinsellerin en sık gittiği mekanlardandır.  Köpük partileri, şovları, müzükleri ile rakiplerine fark atan mekan yıllardır Bodrum'un en popüler gece mekanı olmayı sürdürüyor.
Detaylı Bilgi İçin Web Sitesi: www.halikarnas.com.tr  Facebook: Facebook.com/Pages/HALIKARNAS

Ziyaretçi Yorumları:
"Bodrum'da eşcinseller için doğru düzgün bir yer yok ama Halikarnas tavsiye edilebilir.  Burada da zaman zaman rahatsızlık veren tiplere rastlamak mümkün gerçi." (Temmuz 2008)
 

Bu mekanlar ilgili Ekşi Sözlükte yer alan yorumlar için tıklayınız

Catamaran
Adres:  Dr. Alim Bey Caddesi (Barlar sokağı) 1025 Sokak, No: 44, Bodrum.
Bodrumun meşhur yüzer diskoteği Marine Club Catamaran 1500 kişi kapasiteli bir gemide harika bir deneyim sunuyor. Akşam geç saatlerde limanda başlayan eğlence geminin 01:00 harekete geçmesi ile zirveye ulaşıyor.  Catamaran disko dünya çapında DJ'leri ve harika şovları ile hem turistlerin hem de yerli turistlerin en çok rağmen ettikleri organizasyonu sunuyor.

Detaylı Bilgi İçin Web Sitesi: http://clubcatamaran.com/  & Facebook.com/clubcatamaran

Ziyaretçi Yorumları:
"Catamaran' kesinlikle tavsiye ederim. Bir gay için eğlenilebilecek en güzel ve kaliteli yer. Kimse kimseye karışmıyor, çok rahat bir ortam var." (Temmuz 2008)
Bu mekanlar ilgili Ekşi Sözlükte yer alan yorumlar için tıklayınız

Kuba Bar
Adres: Neyzen Tevfik Cad No: 62, Bodrum (Harita ) 
Web: http://www.kubabar.com/  Facebook.com/Pages/Kuba-Bar
Bodrum merkezde sahildeki ana cadde üzerinde bulunan Küba Bar & Restoran, seçkin müşterilerin tercih ettiği; Bodrum'un en popüler gece mekanlarından birisidir.


Bu mekanlar ilgili Ekşi Sözlükte yer alan yorumlar için tıklayınız

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

GÜNCEL ETKİNLİKLER

 

ÖNEMLİ DUYURU:
Şehir bazında etkinlikleri duyurduğumuz sayfalar Facebook tarafından yapılan sansür ve baskılar nedeni ile yayından kaldırılmıştır. Ayrıntıları okumak, Facebook'a yönelik bizim gibi ülkelerde yaşayan LGBT bireylere ve oluşumlara uyguladıkları çağ dışı baskılara bir an önce son vermesi çağrısı yaptığımız imza kampanyasına katılmak için buraya tıklayınız  (Not: İmza kampanyasının nedenini açıklayan Türkçe metin alt taraftadır)
 

SİNEMALAR

 

 

Bodrum'da Gay Dostu Sinemalar


Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır. 

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

 

HAMAM & SAUNA & SPOR MERKEZLERİ

 

 

Bodrum'da Eşcinsellerin Gittiği Hamam ve Saunalar.


Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır. 

 

Bodrum'da zaten turistik oteller dışında halka açık pek hamam yoktur Aşağıdaki hamam her hangi bir şekilde eşcinsel mekan olmamakla birlikte Bodrum'a gittiğinde yine de bir hamam deneyimi yaşamak isteyenler için tavsiye edilebilir.

Bodrum Hamamı
Dikkat: Burası gay mekan değildir !

Adres: Cevat Şakir Cad. Fabrika Sokak, No: 42 Bodrum/Muğla/Türkiye
Web: http://www.bodrumhamami.com.tr

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

 

GEZİNTİ YERLERİ


 

Bodrum'da Eşcinsel Gezinti Yerleri:


Bodrum'da Eşcinsel Gezinti Yerleri
Eşcinsel gezinti alanları yani "çark" yerleri eşcinsellerin özellikle dikkatli olması gereken yerlerdir. Buraları keşfeden kötü niyetli kişiler eşcinsellerin cinsel zaaflarından yararlanarak onlara her türlü zararı verebilirler !

Liman bölgesi
Kalenin Arka tarafı ve özellikle mendirek Bodrum'un en belirgin arkadaş arama mekanıdır. Akşamları ve özellikle gece geç saatlerde hareketlidir. Gündüz pek bir canlılık yoktur. Eskiden Bodrum'un en verimli eşcinsel gezinti bölgelerinden olan mendireğe girilmesine hırsızlık vesaire gibi meydana gelen bazı polisiye olaylar da bahane edilerek sadece gündüz erken saatlerinde müsaade esiliyor.

Barlar Caddesi
Resmi isimleri Dr. Alim ve Cumhuriyet olan caddelerinin birleşmesinde oluşan Bodrum'un ünlü barlar caddesi, Bodrum Kalesi'nin olduğu yerden sahil boyunca Halikarnas Kulübün olduğu yere kadar uzanır ve cadde boyunca eşcinsellerin de takıldığı pek çok kulüp, bar ve kafeye ev sahipliği yapar. Dolayısı ile cadde boyunca camiadan pek çok kişiye rastlamak olasıdır.

Belediye Parkı
Şehir merkezinde, belediye binasının önündeki küçük park akşam saatlerinde az da olsa hareketlidir. (Harita)

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

Bodrum'da Eşcinsellerin Tercih Ettiği Plajlar.


 

Bodrum Gay Beach

Gümbet Plajı

Bodrum'da belirgin bir eşcinsel plaj olmamakla birlikte Gümbet plajının başında yer alan tepenin tam arkasında (Yel eğirmenlerinin bulunduğu tepe değil onun yanındaki) karşı tarafına düşen nispeten sakin olan kayalık bölge "gay beach" olarak anılmaktadır. Burada sık sık turist avcılarına ve rent-boy'lara da rastlanılmakta olup üzerinize fazla değerli eşya yada para almamanız tavsiye edilebilir. Plaja ulaşmak için Gümbet plajının en başından (Bodrum tarafı), minik bir yarım ada oluşturan tepenin ardına 20-25 dakikalık zorlu bir tırmanış yapmanız gerekiyor.  Bodrumdan gelirseniz Bardakçı-Gümbet minibüslerine binin ve Siesta Otelin önünde inin.

Google haritası için buraya tıklayın
Fotoğraf galerisi için buraya tıklayınız


Bodrum civarında diğer plajlar ve yüzmek için gidilebilecek yerler şunlardır.

Paşatarlası (Belediye) Plajı
Bodrum merkezde Halikarnas Diskoyu 100 metre kadar geçince Kumbahçe/Paşatarlası mevkiinde bulunan Belediye Halk Plajı da bazı yerli eşcinseller tarafından tercih edilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları:
"Kumbahçe mahallesi Diamond otel önü ve yan tarafları. Güneşlenirken etrafınızda bakışabileceğiniz sohbet edebileceğiniz güzel bir plaj. Bodrum merkezde çok güzel haftanın her günü kalabalık bir yer. Halikarnas'ın aşağısında. Özellikle Bebek otelin ön taraflarında göreceğiniz 50'li yaşlarda 3 gay arkadaştan hemen anlayabilirsiniz."

Gumbet Plajı
Şehir merkezine en yakın olması nedeni ile en kalabalık plajdır ve yerli ve yabancı eşcinsellerin de en sık görüldüğü plajlardandır.

Bitez Plajı.
Herhangi bir şekilde belirgin bir eşcinsel ortamı yoktur. Gümbet sırtlarında 2 km kadar arka taraftadır. Nispeten daha sakin bir ortamı vardır. Rüzgar sörfü ve su sporları için tercih edilebilir.

Ortakent Plajı
Yarımadanın ortasında yer alan Ortakent köyüne ait olmasına rağmen köyden 3 km mesafededir. Dolmuş ile gitmek mümkündür. Uzun güzel bir kumsalı vardır ve su sporları yapılabilir. Etrafı bir çok otel ve restoran ile çevrelenmiştir.

Turgut Reis
Bodrum yarımadasının en kalabalık 2. beldesi olan Turgutreis'in çok güzel bir kumsalı vardır. Hafta sonları daha kalabalık olur.

Gümüşlük
Köyün batı tarafındaki sahil güneşlenmek için idealdir. Gümüşlük köyü yapılaşmanın kısıtlandığı için doğal güzelliğini korumakta olup, Bodrum'a gidenlerin ziyaret etmesi gereken yerlerdendir. Civarda bulunan balık lokantaları da denenmeye değer.

Bağla/Kargı Plajı
Turistlerin "Camel Beach" olarak bildiği, bölge Bodrumum kalabalığından kaçmak isteyenlere tavsiye edilebilir.  Ortakent, Yahşi de yer alan plaj, Bodruma 8 km kadar uzaklıktadır. Günlük tekne turlerının uğrak yerlerindendir.

Torba
Bodrum yarımadasının en kuzeyinde yer alan yerleşim yeri aynı zamanda ideal bir güneşlenme ve yüzme mekanıdır

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

 

LEZBİYEN MEKANLAR 

Bodrum'da Lezbiyen Mekanlar, Dernekler, Gruplar, İnternet KaynaklarıElimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır. 

Yahoo Türkiye Lezbiyen Grubu
Bu gruba üye olarak Bodrum'da yaşayan yada ziyaret eden yabancı lezbiyenlerle tanışabilir, Bodrumla ilgili bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizcedir.

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız


 

TRAVESTİ & TRANSSEKSÜELBodrum'da Travesti ve Transseksüel Mekanlar, Dernekler, Gruplar, İnternet Kaynakları


Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır. 

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız


 

GAY DOSTU İŞLETMELERBodrum'da Gay Dostu İşletmeler ve Şirketler


Bu kategoride eşcinsellere yönelik hizmet veren ticari kuruluşlara yada pazarlanan ürününün içeriğine bakmadan eşcinsel dostu şirketlere ait bilgilere ücretsiz olarak yer verilecektir. Özellikle Bodrum'da eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik hizmet veren spor salonları, güzellik merkezleri, mağazalar, sağlık ürünleri veya erotik ürünler satan kuruluşlar burada yer almak isterlerse bize form sayfası ile ulaşabilirler.

Zeki Müren Sanat Müzesi
Adres: Kumbahçe mah.Zeki Müren caddesi, No:11 Bodrum, Muğla Türkiye.
Bir eşcinselin Bodrum'a gelip Bodrum'u Bodrum yapan en önemli kişilerden olan Zeki Müren'in eski evinde kurulan müzeyi gezmemesi düşünülemez. Zeki Müren’in son yıllarını yaşadığı evi Kültür Bakanlığı tarafından 8 Temmuz 2000 tarihinde Müze olarak ziyarete açılmıştır. Sanatçının evi iki katlı olup, ön ve arka tarafta bahçe bulunmaktadır.Girişte büyük bir teras bulunmaktadır ve teras küçük çakıl taşlarıyla bezelidir.Ortası arı, çiçek,kafeste kuş, yelken, ağaç ve yengeç motifleri ile süslenmiştir.Alt katta yaşadığı şekli korunarak , yatak odası , oturma odası ve kostümlerinden örneklerle sergilemeye sunulmuştur.Üst kat ise restore edilerek sergi salonu haline getirilmiş; Tamamen kendi tasarımı olan sahne kostümleri, kullandığı takıları, aldığı ödüller ve yaşamından fotoğraflarla ziyarete sunulmuştur. Ön bahçede uzun yıllar kullandığı arabası ve sanatçının elinde mikrofonu olan bronz heykeli sergilenmektedir.Sergilenen tüm eşyaları orijinal olup sanatçının kullandığı şekilde ziyarete sunulmuştur.

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

 

İNTERNET KAYNAKLARI


 


Bodrum'da Eşcinsellere Yönelik Internet Kaynakları


Bu kategoride Bodrum'da eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik içeriği bulunan web sitelerine, internet gruplarına ve eşcinselleri ilgilendiren haberlere ait linklere yer verilecektir.
 

LGBT Turkey Facebook Grubu

Bodrum dahil bütün Türkiye'deki eşcinsel dostu etkinlikleri takip edebilir, arkadaş edinebilir ve kendiniz de paylaşımlarınızda sayfaya katkıda bulunabilirsiniz.


Yahoo Gay Grubu (İngilizce)
Bu gruba üye olarak Bodrum'da yaşayan yada ziyaret eden yabancı eşcinsellerle tanışabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizce'dir.

 


Bodrum Eşcinsel Haberler:


Avrupalı 600 Eşcinsel Bodrum'a Geliyor (Ağustos 2006)
Eşcinseller için farklı tatil programları düzenleyen bir İngiliz seyahat acentesi her yıl gerçekleştirdiği yaz organizasyonunda bu yıl "Bodrum Club Med"i seçti. 24 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan seyahate, 20 farklı ülkeden 600 gay konuk olacak.

Bodrum Festivalinde Travesti Dans Gösterisi (Ağustos 2006)
4. Bodrum Uluslararası Bale Festivali, travestilerden oluşan bale topluluğu 'Les Ballets Trockadero De Monte Carlo' bugün ve yarın izleyiciyle buluşacak. Monte Carlo'dan buralara gelen yabancı topluluk; 'Kuğu Gölü' ve 'Kuğunun Ölümü' gibi klasik bale örneklerini sergileyecek.

Bodrum Zeki Müren Müzesini 49 bin Kişi Gezdi (Ocak 2008)
Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan Bodrum Kaymakamlığı Zeki Müren Sanat Müzesini 2007 yılında 48 bin 648 kişinin ziyaret ettiği bildirildi. Zeki Müren Sanat Müzesi yetkilileri, AA muhabirine, 2006 yılında müzeyi 31 bin 552 kişinin, geçen yıl ise 48 bin 648 kişinin müzeyi ziyaret ettiğini belirtti. Yetkililer "her geçen gün müzeye olan ilgi artıyor. Müzeye yerli turistlerin dışında yabancı turistler de yoğun ilgi gösteriyor. 2008 yılının ilk haftasında 500’e yakın insan müzeyi ziyaret etti. Yoğun ilgi nedeni ile müzede bulunan eserler merkezi bir güvenlik sitemi ve kameralar ile korunuyor" dediler.

Uluslararası Gay Lezbiyen Seyahat Acenteleri Birliği Bodrum'da (Nisan 2008)
ULUSLARARASI Gay ve Lezbiyen Seyahat Birliği (IGLTA) Başkanı Carlos Kytka, Bodrum’da eylül ayında yapacakları Uluslararası Gay Seyahat Sempozyumu’nun hazırlıkları için geldiği ilçeye hayran kaldı. Sempozyumdan sonra Bodrum’a gay turist yağacağını belirten Kytka, “Birliğimize bağlı 1200 acente, gay turizminden yılda 60 milyar dolarlık bir pastaya sahip. Bodrum ve Türkiye neden bundan daha fazla pay almasın? Bodrum’da ünlü gay sanatçıların yaşadığını biliyorum. Gayler her yıl Paris, Londra, Havai ve Mikonos’a gitmekten sıkıldı. Artık Bodrum’u gaylerin yeni destinasyonu yapmak için hazırlıklara başlayacağız. Buradaki şartlar çok olumlu” dedi.


Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

 

EŞCİNSEL HAKLARI VE DERNEKLER


 

Bodrum'da Eşcinsel Dernekler ve Eşcinsel Haklarını Savunan Oluşumlar:


Bodrum'da resmi bir eşcinsel dayanışma örgütlenmesi bulunmamaktadır. Bu konuda sorun yaşayanlar internet yada telefon yolu ile diğer şehirlerdeki LGBT dayanışma örgütlerine ulaşabilirler.
 

Türkiye'deki tüm LGBT Derneklerinin Listesi için Bakınız

Türkiye'de Eşcinsel Hakları İle İlgili Genel Bilgiler İçin Tıklayınız

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

YEREL HABER, ETKİNLİK VE DUYURULAR

Bu bölümde Bodrum'da yaşayan LGBT arkadaşların yaşadıkları sorunları, Bodrum'daki eşcinsel hayatla ilgili genel değerlendirmeleri içeren yorumlara yer vereceğiz.
 

Bodrum'da Eşcinsel Yaşam


Bodrum özellikle yaz aylarında yoğun bir eşcinsel potansiyele sahiptir. Buraya yerleşmiş yada yazlarını geçiren pek çok ünlü yada ünsüz eşcinsel dışında, Bodrum Türkiyeli eşcinsellerin tatil için en çok tercih ettikleri turizm merkezidir. Şehirde pek fazla gay yada lezbiyen ağırlıklı bar, kulüp gibi mekanlar olmasa da hemen her yerde özellikle İstanbul eşcinsel piyasasının aşina tipleri de her an karşınıza çıkabilir. Bodrum ayrıca Türkiye'ye gelen yabancı eşcinsellerin tatil için en çok tercih ettiği turizm merkezlerindendir, ve 2008 yılında Bodrum'a gelen Uluslararası Gay lezbiyen Seyahat Acenteleri Birliği (IGLTA) başkanı tarafından da Bodrum gelecek vaat eden gay turizm destinasyonu olarak duyurulmuştur.
 

Bu şehirle ilgili haber ve etkinliklere yer vereceğimiz bu bölümde siz de yorumlarınızı Facebook, Twitter, Google+ hesaplarınız üzerinden yada anonim olarak paylaşabilirsiniz. Sayfalarımızda pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır.
 

SOSYAL MEDYA

Facebook sayfamızı beğenerek güncel haber ve etkinlikleri takip edebilir, yorumlarınızı iletebilirsiniz. Mekan sahipleri de etkinliklerini üyelerimize duyurabilirler. Sayfamızda pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır. 

Bu web sayfasını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

ANA SAYFAYA GİT